PDA

View Full Version : Kazališta, galerije, muzeji....

MinesweePer
17-03-2006, 13:55
je li se kulturološki obrazujete, posjecujete li osim kina i birtija kazališta, galerije, muzeje... sviđa li vam se uopće to?

ja obozavam ići u kazalište, prošle sezone pogledao gotovo cijeli repertoar u kerempuhu i par predstava u gavelli, u drugima nisam bio. kerempuh preporučam svima (al si prije na blagajni kupite bonove: 8 komada 20 kn, pa su vam onda ulaznice dosta povoljnije, morate iksicu imat), dosad su mi tamo sve predstave bile odlične jer su sve komedije :smt003
želio bih pogledat koju operu u hnk čisto da vidim kako to izgleda u zivo.
galerije i muzeje dosad nisam posječivao, i sad žalim sto nisam isao posjetit 7000godina perzijske umjetnosti kad je bilo...

Just a little bit
17-03-2006, 14:01
bio sam s curom prije nekog vremena u Komediji, gledali smo mjuzikl "Chicago" , igraju (i pjevaju) Bojana Gregoric, Larisa Lipovac.... odlièan !

Picok
17-03-2006, 14:03
Ja sam nedavno gledal "Balkanski ťpijun" u kerempuhu, odlièna je predstava, preporuèam svima, a i zbilja, karte za studente su povoljne. :smt023

Operu u HNK sam 2 put gledal (sa srednjoj smo iĹĄli)...
Da, gledal, bilo je :smt100 :smt015

camao
17-03-2006, 15:43
Jel zna tko di je ona Van Goghova izlozba?

kima
17-03-2006, 15:52
Nemam neku naviku stalnog odlaženja u muzeje ili na predstave u kazališta, ali bi to volio promijeniti jer si nakon svake dobre predstave ili izložbe obeæam da æu iæi èešæe i više se angažirati, a onda se opet umrtvim i postanem nekako ravnodušan.

Od predstava koje pamtim ostala mi u sjeæanju drama Trgovaèki putnik sa nenadmašnim Mustafom Nadareviæem u glavnoj ulozi (meni je iako uvijek nailazim na negodovanja, još bolji od Ive Gregureviæa), a bješe mi to ujedno i prvi posjet HNK-u.

Van Gogh, Mondrian i haaška škola su u Kloviæevim dvorima i izložba je fenomenalna, a i karta jeftinija nego sam mislio (tražiš studentsku - 30kn). Sve u svemu, isplati se pogledati. Ja bio prošli petak, malo gledaš, malo komentiraš (pozdrav kolegici sukomentatorici :smt003 ) i zaèas ti vrijeme proðe, 2 sata kao dvije minute.

mala m
17-03-2006, 16:11
Jel zna tko di je ona Van Goghova izlozba?

na gornjem gradu u klovicevim dvorima

lobotomija
17-03-2006, 16:35
premda nisam bať into it, iťao sam na predstave, koncerte klasiène glazbe ,izloŞbe.....ali viťe ne.uvijek mislim raspitati se ťto je dobro i otiÌi a nikada ne odem. :smt001

Robierre de Cochon
17-03-2006, 16:36
muzeje i galerije èesto...ali kazaliťte... :smt009
ĹĄteta jer ima puno toga za pogledati ovdje u zg.

kima
17-03-2006, 16:37
premda nisam baš into it, išao sam na predstave, koncerte klasiène glazbe ,izložbe.....ali više ne.uvijek mislim raspitati se što je dobro i otiæi a nikada ne odem. :smt001

loby idemo se ti i ja zajedno preseravat? :smt003

lobotomija
17-03-2006, 18:24
premda nisam bať into it, iťao sam na predstave, koncerte klasiène glazbe ,izloŞbe.....ali viťe ne.uvijek mislim raspitati se ťto je dobro i otiÌi a nikada ne odem. :smt001

loby idemo se ti i ja zajedno preseravat? :smt003
:smt005
moĹže, zaĹĄto ne? :smt028

Dark Lady
17-03-2006, 22:07
nekad sam isla redovito u kazaliste al sam to zapustila u zadnje vrijeme. ugl kerempuh - njihove komedije su mi odlicne!! :smt002
izlozbe sam cesto posjecivala u srednjoj jer smo morali al sve u klovicevim dvorima su mi bile super! sad bi htjela pogledat ovu. jos trazim zrtvu...

Snoopy
18-03-2006, 01:04
nisam dugo bila u kazaliĹĄtu ili nekoj izloĹžbi...ali potrudit ĂŚu se da odem :oops:

Tighelia
22-03-2006, 00:39
Da posjeĂŚujem! Pa radim i u kazaliĹĄtu i u muzeju. ;-)
Hihi, ťalu i preseravanje na stranu... :p Zadnja predstava na kojoj sam bila (osim one na kojoj sam i sama glumila) je bila oho-ho davno... Gledale frendica i ja u ITD-u neku spaljenu predstavu na rumunjskom (èini mi se?). Nismo kontale po' one stvari i pucale smo od smijeha.
Gledah u ITD-u 'Stilske vjeĹžbe', 'Vodnik-pobjednik' u kojoj su mi kolegice glumile, pa onda neku predstavu u Kerempuhu koju je izvodila udruga slijepih... Ma bilo ih je! U ponedjeljak 27. idem na 'Aiaxaiu' u SC, na kojoj sam i sama trebala glumiti.
A ťto se tièe muzeja, idem redovito i èesto, to mi struka. ;-) Sad planiram otiÌi pogledati Haaťku ťkolu (kad su se konaèno guŞve malo raziťle) i 19. stoljeÌe u Modernoj galeriji.

Lara Car
02-04-2006, 15:14
Bila u Etnografskom muzeju,pogledala izloŞbu "Koje dobre ťuze" ,èetvrtkom besplatno :smt007 (kakva sluèajnost :smt003

very nice and both very strange :smt017 (kako su na nekima hodali...my gOD :smt009 )...najljepĹĄe definitivno od Ledenka crne salonke sa ovorom na prstu i otvorenom sredinom stopala :smt017 ,crne sa zlatnim prugama :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

Dark Lady
02-04-2006, 15:20
Bila u Etnografskom muzeju,pogledala izložbu "Koje dobre šuze" ,èetvrtkom besplatno :smt007 (kakva sluèajnost :smt003

very nice and both very strange :smt017 (kako su na nekima hodali...my gOD :smt009 )...najljepše definitivno od Ledenka crne salonke sa ovorom na prstu i otvorenom sredinom stopala :smt017 ,crne sa zlatnim prugama :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

bas planiram otic!! jel stvarno dobijes umjesto ulaznice zlicu za cipele?

Lara Car
02-04-2006, 15:22
[quote="Lara Car":2glkiu21]Bila u Etnografskom muzeju,pogledala izloŞbu "Koje dobre ťuze" ,èetvrtkom besplatno :smt007 (kakva sluèajnost :smt003

very nice and both very strange :smt017 (kako su na nekima hodali...my gOD :smt009 )...najljepĹĄe definitivno od Ledenka crne salonke sa ovorom na prstu i otvorenom sredinom stopala :smt017 ,crne sa zlatnim prugama :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

bas planiram otic!! jel stvarno dobijes umjesto ulaznice zlicu za cipele?[/quote:2glkiu21]

ne znam..ja sam bila u èetvrtak kad je besplatno :smt002

Robierre de Cochon
02-04-2006, 15:34
haĹĄku ĹĄkolu svakako treba pogledati.
ali imam filing da dosta ekipe dolazi u KloviÌeve na *van gogovu izloŞbu*. lol, tri van goga u kriŞ. gnjezda s jajima, vjerojatno izvuèena iz nekog depoa jer se ne ukapa ni u jedan postav...a tu nam prodaju pod ekskluzivu. :smt003 joť da sam vidio portret, bilo bi super, ali se neki èoban nasadio pred zid i blenuo sigurnih deset minuta ko tele u ťarena vrata. :smt013
interesantno je vidjeti mondriana - inaèe je poznat po apstraktnoj fazi, a tu moŞeŞ vidjeti kako je slikao kravice, vjetrenjaèe itd. :smt003
Ostalo jako dobro - takve stvari nemaĹĄ priliku pogledati kod nas...osim moĹžda par krivotvorina u Mimari, hehe. :smt003
Pozdrav klinkici koja me upozoravala da sam se previťe pribliŞio Maarisovoj kravi na pojilu. ajme èobanice! :smt003

e, da..preporuèam novi postav hrvatske suvremene umjetnosti u Modernoj galeriji. Tamo je stvarno sve ťta vrijedi iz naťem 19, 20 st. Optimalno: sat i po, dva za sve obiÌi.

Tighelia
02-04-2006, 18:21
e, da..preporuèam novi postav hrvatske suvremene umjetnosti u Modernoj galeriji.
Moderne i suvremene, misliĹĄ. :smt002
Je, Moderna galerija drŞi doista impresivan broj naťih domaÌih umjetnièkih djela. Pogledati pod obavezno (ukoliko vas zanima taj vid umjetnosti, dakako).

Btw, moĹže se vidjeti kod nas dosta dobrih izloĹžbi, nemoj se zalijetati s izjavama. Stalno se neĹĄto dogaĂ°a i gostuju dobre izloĹžbe. Naravno, uvijek moĹže viĹĄe i bolje, ali je i ovo zaista hvalevrijedno.

MinesweePer
14-10-2006, 14:29
jel ima ko u planu posjeĂŚivat kazaliĹĄne predstave ove sezone?

ja ĂŚu valjda za koji dan u kerempuh - ima joĹĄ 3 predstave u repertoaru koje nisam pogledao, a i komediju bih Ĺželio posjetit...

ZvRk
14-10-2006, 15:05
jup.... uzela pretplatu za 4 predstave u hnkju.... gledala romeo i juliet... loÅ¡e...loÅ¡e...next petak je orestija..nekak mi se čini i da će to bit :smt075

MinesweePer
14-10-2006, 15:10
jel imaju u HNK ero s onoga svijeta na repertoaru? to sam naèuo da se isplati iÌ pogledat.

M!!!
14-10-2006, 15:12
jel imaju u HNK ero s onoga svijeta na repertoaru? to sam naèuo da se isplati iÌ pogledat.

bijo ja u srednjoj al se baĹĄ i ne sjeĂŚam :-D

ZvRk
14-10-2006, 15:13
yup..ima...mene privlači čarobna frula...to bum kad skupim neku lovu :smt081

MinesweePer
14-10-2006, 15:18
...mene privlaèi èarobna frula...

u to ne sumnjam :badgrin:

Andrea
14-10-2006, 15:45
spremam se iĂŚi gledati briljantin, jel netko gledao da kaĹže kak je?

ZvRk
14-10-2006, 15:49
spremam se iæi gledati briljantin, jel netko gledao da kaže kak je?
čula sam da su kritičari to popljuvali...neznaju pjevat, neznaju glumit, lyricsi su idijotski...jedino znaju odlično plesat i to je to,..

MinesweePer
05-07-2007, 02:55
ĹĄmrc, nema vise Kerempuha za mene, nadam se samo da ce ipak biti nekih gostovanja u Rijeci :-)

legionar
05-07-2007, 03:13
majns ne budi tuŞan ;) . vidim da te veÌ sad puca neka nostalgija, aè si poÌeo revidirat stare topice.... bit Ìe ti bolje na tom teèaju :badgrin:

MinesweePer
05-07-2007, 03:25
tuŞan nisam, veseo samo, samo mi je Şao kaj nisam pogledo do kraja cijeli repertoar u kerempuhu, 2-3 predstave mi joť ostale :( :ovajsmajlnakrajuneznaèidasamtuzan:

Browneyes
05-07-2007, 03:56
Ajme crobot je kuja, spustio je majnu, ajme. Ma bravo, dobro doĹĄao u klub! :smt058 A imaĹĄ i u rijeci nekaj, valjda...ma buĹĄ se zadovoljio jednim kinom i to bu to. :badgrin:

ultraviolet
05-07-2007, 12:58
jučer u SC - u nekakva izložba.....odlučih malo pronjuÅ¡kat....
simpa, pogledajte si. o skejterima. evo pogledah na net - izložba je u sklopu festivala ART ON ASFALT. njako me se dojmila rečenica napisana na nekakvoj instalaciji...."in the world where money, sex and ..... we chose skate".

malimrav85
14-12-2007, 03:54
Kako misliĹĄ mene nema
NeĹĄto meni predobro.
Gledao dva puta.
http://www.teatarexit.hr/kako_mislis_mene_nema.html

Metastaze u Kerempuhu su mi ok, puno poznatih lica. dobra predstava ali sa tolko faca manje oèekivati bi bilo ludo.
tarik super glumi narkiĂŚa

ultraviolet
14-12-2007, 09:14
jučer otvorenje chagalla u klovićevim dvorima.

zakon, jedva čekam!

moja omiljena, sjećam je se joÅ¡ iz čitanke iz osnovne Å¡kole.... :)

http://siteimages.guggenheim.org/gpc_work_midsize_374.jpg

"soldier drinks"
:smt050

Columbo
14-12-2007, 10:21
"in the world where money, sex and ..... we chose skate". Kako loĹĄe :violent1:

Ĺakalova :-D izloĹžba traje do oĹžujka, tako da ima vremena :D

ultraviolet
14-12-2007, 10:25
"in the world where money, sex and ..... we chose skate". Kako loše :violent1:

Åakalova :-D izložba traje do ožujka, tako da ima vremena :D

:smt066

ti si loš.

mene je u datom trenutku ganulo.

Columbo
14-12-2007, 10:29
:smt066

ti si loĹĄ.
O boĹže :roll:

Just a little bit
14-12-2007, 11:56
Evo moram priznat da nisam bil u arheoloskom muzeju od kad sam bio klinjo, tj odkad me stari vodio :-D noi planiram otic
u tehnièkom muzeju sam bil prije jedno godinu dana s frendom, isli smo prvo jesti u SC a plan je nakon toga bio oticu NSB. Medjutim, kad smo vec bili tamo, ajmo u muzej... :-D bili smo èak i u rudniku i u zvjezdarnici :-D

Inaèe planiram otic u Badrov vidit izlozbu nikad objavljenih slika o Tuðmanu.... :smt109

malimrav85
14-12-2007, 12:02
Inaèe planiram otic u Badrov vidit izlozbu nikad objavljenih slika o Tuðmanu.... :smt109
Di je to toèno i do kad traje?

Just a little bit
14-12-2007, 12:07
Na Ă°amiji , traje do 15.prosinca. znaci do sutra :(

Cro
14-12-2007, 12:11
Joj, mogao bi se zaletiti na to sutra!
:smt109

Nivette
14-12-2007, 12:34
kolko su ulaznice za chagalla??? netko mi je (nadam se) izmislio da su 140 kn :shock:

tyrandas
14-12-2007, 14:04
kolko su ulaznice za chagalla??? netko mi je (nadam se) izmislio da su 140 kn :shock:
:shock:
40 kn je ulaznica ;)

Nivette
14-12-2007, 14:12
40 kn je ulaznica ;)

tak veĂŚ da :D

Johnny be good
14-12-2007, 21:06
je li se kulturoloĹĄki obrazujete, posjecujete li osim kina i birtija kazaliĹĄta, galerije, muzeje... sviĂ°a li vam se uopĂŚe to?

ja obozavam iÌ u kazaliťte, proťle sezone pogledao gotovo cijeli repertoar u kerempuhu i par predstava u gavelli, u drugima nisam bio. kerempuh preporuèam svima (al si prije na blagajni kupite bonove: 8 komada 20 kn, pa su vam onda ulaznice dosta povoljnije, morate iksicu imat), dosad su mi tamo sve predstave bile odliène jer su sve komedije :smt003
Şelio bih pogledat koju operu u hnk èisto da vidim kako to izgleda u zivo.
galerije i muzeje dosad nisam posjeèivao, i sad Şalim sto nisam isao posjetit 7000godina perzijske umjetnosti kad je bilo... e kakvi su ti bonovi,mislim kolko je popust,znam da je karta inace 50 kn,a sad s popustom???

Condor
15-12-2007, 12:40
mislio sam na chagalla al ne volim nadrealizam :smt009

Nivette
15-12-2007, 13:23
mislio sam na chagalla al ne volim nadrealizam :smt009

ne voliĹĄ nadrealizam :shock:
ni dalija? :shock:

ali chagall nije samo nadrealizam, on je koketirao i s ostalim stilovima, ne moĹžemo ga stavit samo pod jedan pravac, dosta je koketirao i s kubizmom, meni su jako zanimljivi njegovi radovi iz tog razdoblja, mislim da se na tu izloĹžbu isplati otiĂŚi ;)

kikich
15-12-2007, 14:04
ja cem ici na tu izlozbu, bila presretna kad sam cula za nju.... :D

angel1cFruitcake
15-12-2007, 17:24
ali chagall nije samo nadrealizam, on je koketirao i s ostalim stilovima, ne moĹžemo ga stavit samo pod jedan pravac, dosta je koketirao i s kubizmom, meni su jako zanimljivi njegovi radovi iz tog razdoblja, mislim da se na tu izloĹžbu isplati otiĂŚi ;)

pa zapravo u komparativi je cak dvojbeno ima li nadrealistickih elemeneta...ja isto jedva cekam!
cula sam pozitivne komentare, jedino mi nije jasno da je to proslo bez medijske pozornosti kakva je obicno za te 'velike izlozbe'...ili je meni promaklo?

ide li tko u muzej za umjetnost i obrt? ja se bar jednom mjesecno prosecem, imaju slatki stalni postav, a ako izlozba si stvarno daju truda.

ultraviolet
15-12-2007, 19:12
ide li tko u muzej za umjetnost i obrt? ja se bar jednom mjesecno prosecem, imaju slatki stalni postav, a ako izlozba si stvarno daju truda.

ja znala često otić....blizu faksa je i to....kad mi se ne bi dao čekat tramvaj i sl... :D

Nivette
16-12-2007, 14:18
pa zapravo u komparativi je cak dvojbeno ima li nadrealistickih elemeneta...ja isto jedva cekam!
cula sam pozitivne komentare, jedino mi nije jasno da je to proslo bez medijske pozornosti kakva je obicno za te 'velike izlozbe'...ili je meni promaklo?

istina, dvojbeno je, ali ja priznajem te elemente jer ga je ionako nemoguĂŚe svrstat pod jedan pravac, vidi se utjecaj stvarno raznih stilova kod njega i to je ono ĹĄto me kod njega toliko oduĹĄevljava :D
mislim da ĂŚu viĹĄe puta iĂŚi na tu izloĹžbu :oops: :-D
a ťto se komentara tièe, da, i ja sam èula samo pozitivne komentare, pa valjda onda valja postav
ma bilo je medijske pozornosti, iako bi za takvu izloĹžbu trebalo biti viĹĄe
mislim da su fabergeova jaja u dubrovniku imali viťe minuta na tv-u i èlanaka u novinama od chagalla, ťto je po meni, koliko god su mi fabergeova jaja izvrsna, nezasluŞeno

a umjetnost i obrt... prije sam znala jednom u mjesec-dva se malo proĹĄetat, i meni se sviĂ°a stalni sastav, ali sad veĂŚ nisam bila neko vrijeme... :?

fidy
16-12-2007, 15:39
40 kn je ulaznica ;)

tak veĂŚ da :D

rekli su na dnevniku (molim lijepo !) da je 40 kn + studenti i umirovljenici imaju popust... :smt038

Carioca
16-12-2007, 16:16
je li se kulturoloĹĄki obrazujete, posjecujete li osim kina i birtija kazaliĹĄta, galerije, muzeje... sviĂ°a li vam se uopĂŚe to?

ja obozavam iÌ u kazaliťte, proťle sezone pogledao gotovo cijeli repertoar u kerempuhu i par predstava u gavelli, u drugima nisam bio. kerempuh preporuèam svima (al si prije na blagajni kupite bonove: 8 komada 20 kn, pa su vam onda ulaznice dosta povoljnije, morate iksicu imat), dosad su mi tamo sve predstave bile odliène jer su sve komedije :smt003
Şelio bih pogledat koju operu u hnk èisto da vidim kako to izgleda u zivo.
galerije i muzeje dosad nisam posjeèivao, i sad Şalim sto nisam isao posjetit 7000godina perzijske umjetnosti kad je bilo... e kakvi su ti bonovi,mislim kolko je popust,znam da je karta inace 50 kn,a sad s popustom???

Kad kupujeť s tim bonovima i uz predoèenje iksice onda je svaka pojedinaèno 30kn! ;)
Inaèe, vjerujem da se moŞe i sa zlatnom kartom dobiti isti popust (40%) bez tih bonova! Dakle, go for it!

TakoĂ°er planiram pogledati Chagalla iako mi nije favorite!
Sanjam dan kada Ìe nam konaèno ustupiti impresioniste! [-o<
Navodno je bila planirana za sijeèanj 08' ali izgleda da nam je venecijanci uvijek otmu! :badgrin: :cry:

angel1cFruitcake
16-12-2007, 16:28
Sanjam dan kada Ìe nam konaèno ustupiti impresioniste! [-o<
Navodno je bila planirana za sijeèanj 08' ali izgleda da nam je venecijanci uvijek otmu! :badgrin: :cry:
i becani...svaki put kad sam u becu, MAC, impresionisti!

Carioca
19-12-2007, 13:55
Upravo tako! KompiĂŚi uzurpatori zimske selidbe impriĂŚa :lol: !
No, sjetih se da sam se moĹžda zabunila pa je gostovanje planirano za 09'!
Kamo sreĂŚe! :p

Inaèe, moram izbaciti frustracije ovom novom premijerom Carmen! :evil:
Nevjerovatno je ťto su napravili od najbolje opere u èitavoj povijesti glazbe.
Postavili su nesnoťljivo moderni postav sa nekakve zastraťujuÌe 3 cijevi kao scenografiju i obukli pjevaèe u koŞnu oblekicu!
Mislim come on! :roll:
Sva sreĂŚa da i djeèica znaju da se radnja odvija u Ĺživotnoj i vatrenoj Ĺpanjolskoj i da je glavna junakinja ciganka!
Ovo je zbilja fjasko Lederereice! :x

SreĂŚom nisam ju iĹĄla pogledati prije ĹĄokantnih fotki i kritika pa se mogu poĹĄtedjeti takve gluposti! :smt009
Idu mi straĹĄno na Ĺživce ti ultra moderni postavi, a joĹĄ viĹĄe to kolike honorare ti glupani dobiju za te idiotarije! :smt013
VeĂŚ mi je proĹĄlogodiĹĄnje LabuĂ°e bilo na samom rubu podnoĹĄljivosti a ovo je zbilja previĹĄe! Grrrrr! :smt075

Nije da sam protiv modernih koncepata, ali sam za Ĺžustru borbu protiv nagrĂ°ivanja klasika! :smt074
Ima li istomiĹĄljenika? :?: ;)

Tal
19-12-2007, 14:44
kaj ste svi poludjeli za tim slikarom?
al stvarno! kaj vam je tu lijepo?

ja gledam, gledam...i uopĂŚe mi se to ne sviĂ°a.
kaj vam je to tak posebno?

isto tak i kurtoviÌeva Şena - crta sama èudoviťta s na crveno nalarfanim usnicama!
kaj je tu lijepo?

Condor
19-12-2007, 16:14
svako ima svoj ukus,al meni se apstrakcija skroz ne sviĂ°a,
recimo da mi se ovakvo slikarstvo sviĂ°a http://youtube.com/watch?v=bZ07OOAFHNM

suni
19-12-2007, 16:27
svako ima svoj ukus,al meni se apstrakcija skroz ne sviĂ°a,
recimo da mi se ovakvo slikarstvo sviĂ°a http://youtube.com/watch?v=bZ07OOAFHNM

hm romantizam :? ne svidja mi se

mislim meni se ni chagall ne svidja... :-D previse me podsjeca na majstora i margaritu

Nivette
20-12-2007, 00:31
Inaèe, moram izbaciti frustracije ovom novom premijerom Carmen! :evil:
Nevjerovatno je ťto su napravili od najbolje opere u èitavoj povijesti glazbe.
Postavili su nesnoťljivo moderni postav sa nekakve zastraťujuÌe 3 cijevi kao scenografiju i obukli pjevaèe u koŞnu oblekicu!
Mislim come on! :roll:
Sva sreĂŚa da i djeèica znaju da se radnja odvija u Ĺživotnoj i vatrenoj Ĺpanjolskoj i da je glavna junakinja ciganka!
Ovo je zbilja fjasko Lederereice! :x

SreĂŚom nisam ju iĹĄla pogledati prije ĹĄokantnih fotki i kritika pa se mogu poĹĄtedjeti takve gluposti! :smt009
Idu mi straĹĄno na Ĺživce ti ultra moderni postavi, a joĹĄ viĹĄe to kolike honorare ti glupani dobiju za te idiotarije! :smt013
VeĂŚ mi je proĹĄlogodiĹĄnje LabuĂ°e bilo na samom rubu podnoĹĄljivosti a ovo je zbilja previĹĄe! Grrrrr! :smt075

Nije da sam protiv modernih koncepata, ali sam za Ĺžustru borbu protiv nagrĂ°ivanja klasika! :smt074
Ima li istomiĹĄljenika? :?: ;)

ima istomiĹĄljenika, definitivno :-D

meni je sramota ĹĄto su napravili od carmen, a nisam ni gledala ovu novu verziju... ono ĹĄto sam vidjela mi se ne sviĂ°a, ne moĹže to tako izgledati :(
carmen u hlaèama, wtf.?
a meni to inaèe najdraŞa opera i bať sam se veselila ťto Ìe opet bit u hnk i kad sam vidjela ťto uradiťe sam prestala cviliti ťto je sve rasprodano

Carioca
29-12-2007, 15:47
Posjetih Kerempuh i njihov uradak "Dok nas smrt ne rastavi" pa slijedi recenzija:

Nisam neĹĄto ni ugodno ni negativno iznenaĂ°ena! :-s
Predstava je tipièno kerempuhska. :-D
Za razbibrigu, ugodno nenaprezajuĂŚe opuĹĄtanje s ponekim kolektivnim valjanjem od smijeha!
Za veÌinu preporuèljivo, ali daleko od toga da bih gledala ponovo! :lol:
No, u svakom sluèaju tko ju ode pogledati neÌe izaÌi loťe volje, a to je uglavnom moj osobni kriterij za predstavu! ;)

Pozivam i druge na daju osvrt bilo èega kulturoloťkog ťto su posjetili ili za ťto su neťto zgodno naèuli! :smt002

Pozek... :smt005 :smt114

Condor
29-12-2007, 18:26
ja sam bio prije par tjedana u gavelli i gledo Èetvrta sestra.
na momente dosadno,na momente komièno-preporuèam

Nivette
20-01-2008, 13:44
http://www.bezkomentara.org/umjetnost/n ... 5-01-2008/ (http://www.bezkomentara.org/umjetnost/noc-muzeja-u-zagrebu-25-01-2008/)

:smt038 :smt038 :smt038

MinesweePer
20-01-2008, 14:28
sutra gledam ero s onoga svijeta u HNK :-D

djevojcica sa sibicama
20-01-2008, 15:04
ja Ìu ak uhvatim vremena otiÌ na san ivanjske noÌi u gavellu, a mogla bi pogledat i te famozne stilske vježbe...da mi kvrgiÌ ne odapne prije :D

konzerva
21-01-2008, 14:03
nisi gledala stilske vježbe????
požuri èovjeèe. vrhunska stvar

btw
I am Jack`s wasted life
se to odnosi na s.l. fingerse?

djevojcica sa sibicama
21-01-2008, 15:42
btw
I am Jack`s wasted life
se to odnosi na s.l. fingerse?

fight club :D

Galijun
26-01-2008, 12:17
Ko je bio jucer i Ă°e :)

malimrav85
26-01-2008, 12:20
U skloniĹĄtu na pokeru. :cry:
Ne vjerujem da nisam bio u ni jednom muzeju. Ne sovjuom krivicom.
Ziher je zakon bilo! :cry:

Murphy
26-01-2008, 12:56
Ko je bio jucer i Ă°e :)

Bio ja u:

Arheoloskom muzeju (uglavnom vidjeti cizmicu jer sam sve ostalo vec vidio)
Umjetnickom paviljonu
Tehnickom muzeju (tam sam bio i na Tesli... bilo je kul eksperimenata)
Mimari
Muzeju za umjetnost i obrt (tamo su neki srednjovjekovni trubaduri svirali) :-D
Skolskom muzeju
Povijesnom muzeju (El Shatt)
Prirodoslovnom muzeju
Gliptoteci HAZU

ove ostale muzeje sam nedavno prosao pa mi je bilo glupo ici ponovno u ovakvoj guzvi... slike s komentarima imas na mom profilu na fejsu :-D

Galijun
26-01-2008, 13:27
Primjetih :-D
Ja u Mimari i MZO-u. Samo me zacudilo kaj se desilo sa fotografijama u Mimari jer smo mi basically vidjeli stalnu postavu...al nema veze, bilo dobro ovako i onako :)

Nivette
26-01-2008, 13:37
klovice dvori samo na kraju :(
nakon cekanja u redu koji je bio do gornjogradske, nekako smo imale manjka vremena za hodanje dalje :? :(
i trebala jos jednom u klovica i u prirodoslovni sam htjela, ali je moj partner u razgledavanju muzeja vidio guzvu i prije nego sam ga odvukla gore, pa se nije dao natrag :(

@mraf - nego cijom krivnjom??? :smt019
a mi te zvale :cry:

angel1cFruitcake
26-01-2008, 14:18
umjetnicki paviljon+kabinet grafike u modernoj galeriji+arheoloski
ne znam koji me dzavo natjerao, ako nisam jucer gripu pokupila, necu nikada. steta slika u umjetnickom:( da je bar otvoreno cijelu noc ili do 3 kak je u berlinu npr, mozda bi bilo podnosljivo.
chagalla sam ipak ostavila za neke druge dane,pred kraj izlozbe kad se svi rvacki intelektualci vec ispucaju. ona guzvetina i penzionersko grebanje za ulaz je ipak malo ispod mog nivoa :-D

Really? O.o
26-01-2008, 16:17
arheoloĹĄki i prirodoslovni. odustala sam od kloviĂŚevih kad sam vidjela onaj raspaĹĄoj :tard: zato sam se zabavljala gurajuĂŚi ruke u one kutijice po prirodoslovnom :-D

Murphy
26-01-2008, 16:49
Ja sam odjebao kloviceve... previse ljudi, a ionako mi je slikarstvo prilicno nisko na ljestvici preferiranih umjetnina...

Hrvati su zaista cudan narod... kladim se da se ne bi u Maksimiru na 1. maj pojavilo troje ljudi da grah nije besplatan... kao i u muzejima

StUdEnTiCa
12-02-2008, 18:16
Kako misliĹĄ mene nema
NeĹĄto meni predobro.
Gledao dva puta.
http://www.teatarexit.hr/kako_mislis_mene_nema.html

Metastaze u Kerempuhu su mi ok, puno poznatih lica. dobra predstava ali sa tolko faca manje oèekivati bi bilo ludo.
tarik super glumi narkiĂŚa

bAS RAZMIŠLJAM DA ODEM POGLEDATI TU PREDSTAVU.
Pitanje: kakvi kuponi za jeftinije ulaznice?
Ja sam izvanredni , jel je moguće kaj iskemijat za popust na karte?

Aris€
12-02-2008, 18:48
bio sam na Chicagu u Komediji prije tjedan dana
Forica :D

malimrav85
12-02-2008, 18:50
Ne znam ti za popust, znam da u Kerempuhu ima neka fora...
Ja sam tu oba puta platio 50kn kartu tako da stvarno ne znam. Pogledaj na njihovoj stranici ili nazovi pa pitaj.

MinesweePer
12-02-2008, 20:49
u kerempuhu je dovoljno da dojdeš s iksicom - ja lani tako napravio isto kao izvanredni.
kupiš bonove (8 ih je u paketu) koji dojdu 20kn (lani tako bilo) i onda su ti ulaznice po 30 umjesto 50kn. sa svakim bonom moreš kupit jedan tikit.

Johnny be good
13-02-2008, 19:53
Gledo Metastaze....predobra predstava :smt006

Luka....
23-02-2008, 01:33
ah, napokon odlazak u kazaliste, skoro sam zaboravio kak to izgleda :D
nego, gledao Smisao zivota gospodina Lojtrice, u KNAP-u.

"Kako biti zdrav čovjek bez dostojanstva? Nemoguće, zar ne? Ali smijeh na neobican nacin vraca snagu...Redatelj
je s trojicom izvrsnih glumaca - Anočićem, Ruždjakom i Rushaidatom - zagrabio punu mjeru hrvatske groteske, a
njegov sraz grotesknog i tragicnog zanosa trenutno nema pandana na domacim pozornicama."
NOVI LIST

Odlicna predstava, pogotovo za opustit se uz poprilicnu kolicinu smjeha, sada nakon rokova, napravljena u stilu humora Monty Pytona, no ako i niste fanovi Pytonovaca, predstava ce vam se svidjeti.
Upad za studente pisljivih 25 kunica.
:smt006

djevojcica sa sibicama
24-02-2008, 14:41
puškin: mećava-taktak...glumci su se prestrašno derali i generalno dosta neuvjerljiva gluma...ne kužim čemu tolka ekstatičnost, pa makar i romantizam bio u pitanju :?
tenesi viljams: orfej silazi-dosta dobro, s nekoliko duhovitih epizoda, volim anju šovagović, a i divim se da je u tak dobroj formi jer nije lako desetak puta trčkarati niz one stepenice :D , sven medvešek je isto bio oke u svojoj "samozatajnoj" ulozi, kapa dolje za ono hodanje na rukama :D

ultraviolet
24-02-2008, 18:39
nakon sto godina...neki dan u kerempuhu - dok nas smrt ne rastavi
na momente smiješno, na momente dosadno. možda previše iskarikirano za moj ukus.
sve u svemu, lijepo je bilo opet pogledat nešto, makar me i nije baš oduševilo.

ultraviolet
12-03-2008, 23:18
shakespeare na exit jučer...
zabavno! dečkima veliki respect, treba mljet neprestano satipo i pritom bit smješan. babi u 3. redu veliki odjeb. da, predstava je smješna i da, nije nepristojno smijat se u kazalištu. baboooooooooooo :evil:

djevojcica sa sibicama
08-06-2008, 10:40
bila sinoć na predstavi sinovi umiru prvi od mate matišića u gaveli
def najbolja koju sam imala prilike gledat ove godine
duhovita, životna i iako sam se zasitila filmova/predstava o ratu i poslijeratnoj situaciji, hrvatima i srbima itd, bilo stvarno super. i puno kino bez obzira na početak eura začudo :D

ars boni
13-06-2008, 01:19
Sutra Mećava u Gavelli. Napokon. Cijelu godinu se spremam, i nikako otić na to. 15 kn karte. :-D

djevojcica sa sibicama
13-06-2008, 08:23
meni se nije svidjela. al za 15 kn se isplati :D

ars boni
14-06-2008, 11:44
Eto, bila... Nije ni mene oduševilo, ali to je klasični romantizam. Čini mi se da su ipak malo pretjerivali u ekspresijama. :lol: Inače je Puškin super. Ipak, Rusi se ne propuštaju, kao što mi potpis kaže... :-D

djevojcica sa sibicama
14-06-2008, 11:46
ma super su rusi, al za moj ukus je sve bilo malo pre...ekstatično. ko da su svi na nekim težim drogama :D

ars boni
14-06-2008, 19:32
E zato je meni ruski realizam najdraži. Nema inspiracije do čovjeka...

djevojcica sa sibicama
14-06-2008, 20:45
yes yes
and that is why uskoro idem gledat gogoljevog revizora :-D

ars boni
14-06-2008, 20:57
Večeras? Ah, blago tebi. Ja moram propustit. Valjda će biti opet...

djevojcica sa sibicama
14-06-2008, 20:59
ne ne večeras :D al skoro...jako skoro :-D

ars boni
14-06-2008, 21:44
Pa prosvijetli me. :-D Gavella?

djevojcica sa sibicama
14-06-2008, 22:04
yes :-D planiram idući tjedan otić

ars boni
14-06-2008, 23:50
Hm, koliko ja vidim, Gavella je gotova za ovu sezonu. Na stranici su već najavili 2008/2009. Mislim da se večeras Revizorom zatvara Europlakat, i da je to to...

djevojcica sa sibicama
15-06-2008, 09:24
jebemu, ozbiljno? valjda sam pomiješala datume, ja sma zabrijala da je sljedeći tjedan zadnji :cry:

ars boni
15-06-2008, 11:34
E, taj je glumio Rogožina u Idiotu. Djevojčice sa šibicama, bez očajavanja, eto, &td još radi. Ja planiram otići na U agoniji. A vidjet ćemo.
Marinsche, a jesi gledala Shakespeare na Exit? Meni su bili odlični. Isto sam se smijala od početka do kraja. :lol:

djevojcica sa sibicama
15-06-2008, 15:06
da filip jurčić je čudno neloš glumac. kao i onaj mislav nešto koji je glumio u villi mariji zločestog brata od jelene veljače :D

ars boni
15-06-2008, 15:19
Čavajda, da da... Juričić me iznenadio, iako sam čula da je predstava dobila loše kritike. Žao mi tih glumaca koji su primorani glumit u lošim serijama da bi zaradili nešto i probili se, jer je kazalište postalo mjesto na koje mladi rijetko idu, a stariji uglavnom dolaze da se pokažu kako su fini i kulturni. Ako me išta ljuti, to je takva eksploatacija umjetnosti. :smt011

djevojcica sa sibicama
15-06-2008, 15:33
čavajda ima nadrkani izraz lica, al valjda ga zato djevojke vole :D

Žao mi tih glumaca koji su primorani glumit u lošim serijama da bi zaradili nešto i probili se, jer je kazalište postalo mjesto na koje mladi rijetko idu, a stariji uglavnom dolaze da se pokažu kako su fini i kulturni. Ako me išta ljuti, to je takva eksploatacija umjetnosti.

ayde ayde nisu ratkajevi taaak loši :-D
volim ja i treš sapunice i ne podcjenjujem ni tzv umjetnost na prvu loptu, pogotovo jer omogućava dobru egzistenciju, dok kazalište volim jer opušta i neagresivno je plus ima onaj neki fini baršunasti miris :smt050
a eksploatacije umjetnosti [koja btw kao što rekoh po meni nije nužno i isključivo loša jer i umjetnost mora pronaći ravnotežu između toga da zainteresira publiku, a ne izgubi na vjerodostojnosti] ima i u kazalištu...recimo magic act show :smt005 :smt005 :smt005

ars boni
15-06-2008, 16:51
Naravno, ali nisam mislila na takvu vrstu eksploatacije. Naravno da mora biti zanimljivo, jer to je ono što privuče nekoga da uopće pogleda predstavu, film, pročita knjigu... Ali mislim na onaj odvratni stav prema umjetnosti, da je to nešto čime se dokoličari hrane da bi sebi i drugima dokazali koliko su naobraženi, kulturni, uzdignuti. Znaš na što mislim.
A za opuštanje, pa kako koja predstava... Al' dobro, ja malo drugačije možda gledam na sve to, jer se planiram baviti umjetnošću, pa mi nikad nije bilo samo hobi ili za opuštanje. Iako neke stvari pogledaš jednostavno da ti bude lijepo, da odmoriš, kao što ja volim zimi navući rolete, pokriti se dekom do nosa, zapaliti i gledati umjetničko klizanje. To mi je baš za opuštanje.
I gledam Ratkajeve. :lol:

djevojcica sa sibicama
15-06-2008, 18:01
Naravno, ali nisam mislila na takvu vrstu eksploatacije. Naravno da mora biti zanimljivo, jer to je ono što privuče nekoga da uopće pogleda predstavu, film, pročita knjigu... Ali mislim na onaj odvratni stav prema umjetnosti, da je to nešto čime se dokoličari hrane da bi sebi i drugima dokazali koliko su naobraženi, kulturni, uzdignuti. Znaš na što mislim.

:smt045
see your point ;)

I gledam Ratkajeve.

djevojcica sa sibicama
16-06-2008, 00:32
marinsche, luka dragić je išao u našu gimnaziju :-D
jednom nam je upao pod matematikom, nudio karte za greena :D gdje je btw odličan

malimrav85
17-06-2008, 17:58
Evo da i ja dam svoj doprinos
gledala sam prije nekog vremena u EXITu "Kako misliš mene nema?" i osobno mi je to jedna od najboljih predstava ikad. Toliko sam se smijala da sam htjela proklet preuske traperice :smt005
Glume... hmmm... Emir Bukvić i onaj drugi (kojem ne znam ime) - ma onaj Marko nogometaš iz Ljubavi u zaleđu :-D
Definitivno preporuka, ja ću ić opet to gledat ;)
mislim da je amar

Nivette
17-06-2008, 19:21
mislim da je amar

dobro mislis :-D

djevojcica sa sibicama
13-09-2008, 13:57
danas odgođena predstava kaligula u gavelli :( jer jedan od glumaca ima neodgodivih obaveza
umjesto toga igra mjesec dana na selu
me likes turgenjev pa bi trebalo biti dobro

Cherry Darling
13-09-2008, 17:43
...igra mjesec dana na selu
me likes turgenjev pa bi trebalo biti dobro

da...mjesec dana na selu im je jedna od boljih izvedbi..barem meni...

djevojcica sa sibicama
25-09-2008, 12:28
kaligula u gavelli-zgodno, ali i pomalo prekaotično, a sve pod maskom egzistencijalističkog izdrkavanja, koje priznajem, volim :D činjenica da sam čitala camusovu kaligulu i nije mi bila od pretjerane koristi s obzirom da se njegova uloga u ovoj predstavi svodi na to da su jednom, dvaput likovi doslovno citirali :?
big no no za hrvoja klobučara. jednostavno mi on ne leži za glumu opsesivnih, ludih, seksualno izfrustriranih likova :D
badurina on the other hand :smt007
super mi je pozornica s vodom [skroz efektno], sva silna golotinja je ok, al na trenutke djeluje izfosirano...
no nije mi žao što sam pogledala predstavu, iako mi se čini da se pandur malo previše...zaigrao :)

Soo
25-09-2008, 12:40
Djevojcice, baš sam mislila ići pogledati , kada igra i koliko traje predstava?

djevojcica sa sibicama
25-09-2008, 12:52
nemam ti pojma kad igra, ja sam bila odmah dan poslije premijere, vidjela i nedjeljka fabria :-D
ok digresija :D
pogledaj si na http://www.gavella.hr/hr/predstave/aktu ... e/kaligula (http://www.gavella.hr/hr/predstave/aktualne_predstave/kaligula)
traje jedno dva sata, pred kraj postane već zamorno pomalo.
kazalište u kazalištu, opsesija mjesecom, bacanje po vodi, sado-mazo, sveopća golotinja, incest...iscrpi čovjeka :)
ah taj postmodernizam :-D

Romana
25-09-2008, 16:11
Ja sam cula da je to intelektualno snobisticko izdrkavanje :-D

djevojcica sa sibicama
25-09-2008, 17:14
a sve pod maskom egzistencijalističkog izdrkavanja, koje priznajem, volim :D

kao što rekoh, dobro si čula :-D

Enid
10-10-2008, 00:51
ah. vecina stvari u gavelli je intelektualno snobisticko izdrkavanje. skroz su mi se zamjerili. sve su im predstave izrazito senzacionalisticki nastrojene, kao da je jedini cilj da se gledatelja odrzi budnog, a ne da ga se prosvijetli ili pouci necemu. komatozno. jest na pocetku bude super, zabavno, simpaticno, bum bum tras, pus u guz, ali nakon predstave se uopce ne osjecas entuzijasticno, ugodno ili jednostavno drugacije, vec naprotiv, isprazno. kako sam brzo odgledala, tako sam brzo i zaboravila.

a "kako mislis mene nema"... o da. to je zaista jedna od ponajboljih predstava ikad u hrvatskoj, fantasticno... iako sam bila skepticna ispocetka prema mladim glumcima (jelte, vrazje sapunice stvaraju predrasude, mea maxima culpa :toothy10: ), vec prvim stupanjem na sceni su mi skroz ubili predrasude i svaka im cast!! :smt040
i btw lijepo odraditi i odrzati predstavu zanimljivom i dinamicnom puno dva sata bez pauze... oke, mislim da ne trebam govoriti koliko je to maestralno bilo!! :smt050
dok s druge strane, gavellski snobovi nemaju predstave a da ne bude bar jedna pauzica da bakice pokazu svoje nove cahunove sesirice, agh! :smt065 ... inaf sed!!

long live exit :-D

Lucius Veratius
10-10-2008, 00:59
me like
http://www.matica.hr/vijenac/vijenac312.nsf/AllWebDocs/Razgovor3/$File/STG19192/STG19192.GIF?OpenElement
Imam njegov broj moba, ali vam ga nikad neću dati. :badgrin:

Ozbiljno, trenirao sam s njim u istom klubu. Super je kao osoba i odličan je glumac.

Emer
10-10-2008, 01:23
Super je kao osoba i odličan je glumac.
i totalno sam objektivan i nisam mu dirao guzu. previše. :smt005

Lucius Veratius
10-10-2008, 01:39
Psssst!

Romana
10-10-2008, 22:12
E milijun ljudi je vec reklo da je "Kako mislis mene nema" super.
Bas mi se ide na to :!:

Cherry Darling
12-10-2008, 12:12
a "kako mislis mene nema"... o da. to je zaista jedna od ponajboljih predstava ikad u hrvatskoj, fantasticno... iako sam bila skepticna ispocetka prema mladim glumcima (jelte, vrazje sapunice stvaraju predrasude, mea maxima culpa :toothy10: ), vec prvim stupanjem na sceni su mi skroz ubili predrasude i svaka im cast!! :smt040
long live exit :-D[/quote]

da...Kako misliš mene nema je super iako mi je Dekadencija najbolje sto sam vidla u Exitu dosad...a Gavella zna zadavit-khm Majstor i Margarita, a i Revizor mi je bio bezveze, al nije to bash za usporedit sa Exitom...drugi je tip kazališta-predtava koje se prikazuju...

djevojcica sa sibicama
24-11-2008, 14:23
gledala krijesnice u zekaemu. odlično odlično :smt050
vanja drach je tak super :D
jedino mi se malo prispavalo pred kraj, nisam računala da će trajati 3 sata :shock:
al dinamična i duhovita predstava.
možda da je kraj malo efektniji, no to ja sad cjepidlačim :-D

totalka
24-11-2008, 22:44
neko gledao sumnju?

Soo
25-11-2008, 01:01
Da, baš sam htjela pitati i ja jel netko gledao?
Ja se baš spremam ovaj tjedan.

djevojcica sa sibicama
25-11-2008, 10:10
hmmmmmmm... jel to onak nešto plesno za djecu ili?
Jer ja bi išla nešto gledat sad skoro pa ne znam što bi :oops:

:lol: ne zaboga, to je drama tene štivičić
cijela radnja se odvija na aerodromu gdje je let otkazan zbog snijega. i onda se priča gradi oko nekoliko ljudi koji čekaju avion.
stvarno je super i nije bezveze pokupila onolko nagrada.

gnaahh
25-11-2008, 21:30
Baš mi fali kazalište...palo mi je nekidan na pamet kako mi je bia gušt ić kad smo u srednjoj imali pretplatu...stvarno je lipo otić, tribala bi nastavit s tin... :)

ultraviolet
26-11-2008, 00:05
pogledala danas ekspresioniste u klovićevim dvorima.
nisu me baš oborili s nogu, al vrijedi otić
razočarala me izrazito slaba ponuda u suvenirnici, uspjela teškom mukom izabrat tek 2 magnetića.
favorit izložbe - ury lesser - noćni berlin
ljubav na prvi pogled :smt007
reminiscencija velika ko kuća - 1. tramvajska od trga, kiša, sumrak...bjutiful :smt050
znam da je nemoćuće, tražim već pol sata po netu, al slike jednostavno NEMA :?

kadija
26-11-2008, 00:33
Noćni Berlin :smt007 :smt007

ultraviolet
26-11-2008, 00:42
ajd nađi sliku kadijo [-o<
ja popizdila dok sma tražila
izbacuje mi neke berlin bei nacht al to nije ta :smt009

Cherry Darling
27-11-2008, 00:22

kae to, ajd da vidmo?

Metastaze - mozda dobro za Kerempuh ali loshe
najbolje u zadnjih godinu - U posjetu kod gospodina Greena

Soo
27-11-2008, 00:55
najbolje u zaidnjih godinu - U posjetu kod gospodina Greena

Najbolje ikad, išla sam ju gledati već 4 puta... spremam se još jednom.
Volim Peru Kvrgića a i .... Luka Dragić.. nije loš :-D

ultraviolet
27-11-2008, 09:31

kae to, ajd da vidmo?

nemrem nać na netu da se ubijem :?

Metastaze - mozda dobro za Kerempuh ali loshe
najbolje u zadnjih godinu - U posjetu kod gospodina Greena

gospodin green je stvarno odlična predstava

u utorak idem na janis joplin
baš me interesira kak bum podnijela 2 sata zdenke kovačićek na pozornici :smt009

Romana
27-11-2008, 13:12
E jel netko gledao onu napornu pretencioznost nazvanu nagrade glumista :shock:

Ak sam ja ista razumjela od onog kaj su govorili, onda se zovem Ksenija Prohaska.

A Ksenija Prohaska kad se sva ganula sama nad sobom i kao brise si suzicu dok se u pozadini vrti njena nenadjebiva glumacka izvedba :shock:

Jebote :-D

I onda te kao pozivaju u kazaliste.
Da je svo kazaliste takvo trebalo bi hitno kljuc u bravu i napravit jos par evnju molova :-D

kadija
27-11-2008, 13:27
E ne mogu je ni ja naći..prekrasna je slika..Budem još probala, sumnjam da je nema na netu

Soo
28-11-2008, 23:29
Pogledala sam danas Sumnju u Vidri.
Predstava je jako dobra, radnja je kompleksna, teška ali vrlo zanimljiva.
Slavica Knežević je fantastična, mislim da nije mogla bolje odglumiti ovu ulogu, ni itko drugi bi mogao.
Robert Kurbaša me tek iznenadio, mislila sam da je prosječan televizijski glumac, a kad ono izvanredan kazališni glumac.
Također sam mislila da prosječno zgodan... a kad ono... mnogo zgodan :-D .
Sumnja nije kontroverzna niti provokativna, no mislim da ni ne teži tome niti bi trebala.

Pogledati svakako :smt006

bob rock
04-12-2008, 00:55
preporuka - kauboji u exitu. glazba, ples, humor, gluma, dojam izvrsni. nije bogzna kako orginalno, al koga briga. za opustit se taman. od balkanskog špijuna i moja žena se zove maurice rekao sam si da neću više stupiti u kazalište jer nit je vrijedno vremena, nit je vrijedno novca, gluma je zbzvze, a humor sveden na urlik "jebote" i "od u pizd materu".

preporuka što izbjeć - cabares, cabarei. humor bi možda mogao proći (kolikogod da je već procijeđen i već viđen), ali filozofsko-idealističko-nihilističko-lamentacijski bullshit ne mogu progutati da mi ga utunkaš drškom od metle niz grkljan. i nije mi jasno zašto urlanjem pokušava dočarati nekakvu atmosferu kad očito djeluje imbecilno i iritantno. mnogima je, naprotiv, predstava izvrsna.

bob rock
04-12-2008, 00:56
Slavica Knežević je fantastična

užasna i isforsirana glumica.

Soo
04-12-2008, 01:00
Slažem se, ali za ovu predstavu joj ide svaka pohvala, fantastično ju je odradila.

Cherry Darling
09-12-2008, 11:09
Glumac...je glumac...je glumac - bezveze - neuspjelo na svim razinama, dojam - nikakav :?

kadija
09-12-2008, 11:21
Slažem se, ali za ovu predstavu joj ide svaka pohvala, fantastično ju je odradila.

Kao Đurđa me nije ništa posebno impresionirala, ali inače ženskica ne glumi loše, a čula sam da je u ovoj predstavi super

Soo
10-12-2008, 18:18
Rembrandt u MUO :smt007

Švabosanac
12-12-2008, 14:26
cuo sam da su se karte morali rezervirat unaprijed i da su vec rasprodane sve ...
posto nece pustit vise od nekih 100 ljudi istovremeno unutra :?

kadija
13-12-2008, 12:31
Pa da, rekli su da je skoro cijeli 12. mj bukiran, kako si uspjela??? Ja bi išla :smt010

Soo
13-12-2008, 17:51
Pa imala sam karte :oops: ,već ga dugo iščekujem :-D

suresha
14-12-2008, 03:05
Pa da, rekli su da je skoro cijeli 12. mj bukiran, kako si uspjela??? Ja bi išla :smt010

zbilja? darn :?

kadija
14-12-2008, 15:04
Pa imala sam karte :oops: ,već ga dugo iščekujem :-D

Ja se nadam iza Nove da ću otići pogledati, :smt007

zagrebaš
08-01-2009, 00:11
jel zna možda neko kaj o noći muzeja?znam da je to prijašnjih godina bilo u siječnju i da je bilo dosta dobro osmišljeno

Nivette
08-01-2009, 00:45
obicno je krajem 1.mj., otvoreni svi muzeji dulje (do ponoci ili 2, ne sjecam se vise...)
super je, samo kaj su svugdje guzvetine samo takve cim je mukte :smt009

poskočica
09-01-2009, 21:02
rembrandt me oduševio :smt007 :smt007 :smt007
ekspresionisti ništa ekstra
nije to to bez vodiča

kadija
09-01-2009, 21:11
Jel možeš normalno unutra ili i dalje postoje rezervacije?

poskočica
10-01-2009, 02:01
najnormalnije se ulazi ;)

kadija
10-01-2009, 13:28
uuuu, supač, hvala :smt008 :smt006

ultraviolet
29-01-2009, 22:24
sutra navala na muzeje!!!!!!!!! :D

http://www.hrmud.hr/vijest/noc_muzeja_- ... _2009./123 (http://www.hrmud.hr/vijest/noc_muzeja_-_30._sijecnja_2009./123)

immortal savant
30-01-2009, 00:07
ooooo da :D

magister
01-02-2009, 13:37
super predstava ovaj mjesec u zkm-u..
"s druge strane"..

Alita
01-02-2009, 13:42
Od Rembrandta... definitivno najbolja grafika - Zena koja pece palacinke.
:-D :smt007

ultraviolet
01-02-2009, 15:36
bila ja isto na muzejima :-D
zbilja bila gužvetina na određenim mjestima, pred MUO bila redina od 100 m :?
zato bez problema obišla modernu i račića (kupila majku i djete razglednicu, oduvijek mi je to bila predivna slika :smt007 )

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e7/1908%2C_Josip_Racic%2C_Majka_i_dijete.jpg/457px-1908%2C_Josip_Racic%2C_Majka_i_dijete.jpg

nije bilo gužve niti na uzelcu u umjetničkom paviljonu, osim kaj je bilo dedeka koji su svršavali nad
par živopisnih erotskih popraćenih erotskom prozom.... :-D

poslije utakmice prošetali i do klovićevih. dimirtije popović i njegova opsesija marijom magdalenom...boooring.... :roll: :-D

sve u svemu, poprilično kulturni petak navečer. :-D
(izostavit ćemo opijanje uz tekmu i plesnjak kasnije :lol: )

ultraviolet
06-02-2009, 21:26
napokon nabavismo karte za kauboje, ako ćemo suditi po nagradama hrvatskog glumišta, predstavu godine :D
idući petak, javim dojmove

Wolf
07-02-2009, 01:20
napokon nabavismo karte za kauboje, ako ćemo suditi po nagradama hrvatskog glumišta, predstavu godine :D

Vrijedno je svake kune! :) Uživaj!

ultraviolet
14-02-2009, 20:13

Vrijedno je svake kune! :) Uživaj!

i faka jesu! :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050
sjajno sjajno sjajno, 3 sata traje ( :shock: ), al proleleti!
obavezno gledati, tko je u prilici!!!

zagrebaš
17-02-2009, 14:53
bila sam u petak na metastazama.
Što reći osim da je predstava odlično napravljena - skroz realistično.
Ali ima jedan drugi problem - PUBLIKA!!! Šokirala sam se na nekolicinu divljaka koji su toliko ometali predstavu da je to strašno- Zviždanje, pjevanje dinamovih pjesama sa glumcima???
Inače, bilo je gro klinaca koji su išli valjda pod nečijim vodstvom. Valjda neka divlja škola :roll:
Anyway, ovih par problematičnih se usred predstave dizalo jedan po jedan u razmaku od 10 minuta i odlazili. a k'o za inat su sjedili u sredini reda pa su morali dizati :smt011
Vidjeh ih poslije u gradu - totalno napušene. Valjda su se našli u predstavi

metastaze su ok predstava,a ovo kaj kažeš nije problem tih divljaka nego onih koji su ih doveli u kazalište jer se neke stvari nažalost i mogu pretpostaviti,al to je tako kad je većina kazališta slabo posjećena pa ih škole zapravo spašavaju(da njih nema npr.hnk bi prosječno imao valjda 100 gledatelja) budući da danas jedino komedije prolaze.

Just a little bit
27-02-2009, 00:52
večeras gledao Zečju rupu. Glume Filip Juričić, Zrinka Cvitešić i Slavica Knežević. Baš mi je kul predstava :smt001

Just a little bit
03-03-2009, 00:56
u Vidri, Draškovićeva, prek puta Cinestara :smt001

Starfish
25-03-2009, 18:35
Sutra me daysleeper vodi u HNK na I konje ubijaju, zar ne?
Čitam recenzije, svi hvale...
Jedva čekam! :smt038 :smt038 :smt038

ajmee
25-03-2009, 18:38
metastaze i zečja rupa..predstave koje idem gledat čim ozdravim :smt007
vidim da su i tu pobrale dobre komentare :-D

Starfish
27-03-2009, 10:21
Sutra me daysleeper vodi u HNK na I konje ubijaju, zar ne?

Ne volim pisat recenzije, pa samo ukratko, predstava je :notworthy: :notworthy: .
Na početku zabavno i veselo, kasnije zbilja mučno. Na momente sam se doslovno ježila (a nisam osoba koja se ježi često).

Što se postave tiče - nema tko ne glumi. http://www.hnk.hr/hr/drama/i_konje_ubijaju_zar_ne
Meni je definitivno najbolji bio Čavajda. Nekak je najbolje, najuvjerljivije i najmočnije odigrao "svoju" scenu. Ostatak predstave je četiri metra od mene plesao tango/jiwe/slowfox/kvalitetne stiskavce&pipkavce s Nerom Stipičević... mmmm, kako se lik dobro kreće... :smt007 :smt007 :smt007

Trivija podatak:
Na početku predstave sav se taj polusvijet (kurve&propaliteti) koji se prijavio na plesni maraton pojedinačno predstavlja publici. Istupi tako prvi lik (koji se doduše kasnije ne pojavljuje više) i kaže: "Ja sam xy, studiram upravno pravo, 3. godina, studiram već 6 godina..." :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

MinesweePer
30-03-2009, 00:12
jel zna netko ako ima možda negdje na netu za skinut snimljene predstave iz npr kerempuha ili tatra exit?
konkretno htio bih nać zijahov cabares cabarei...

djevojcica sa sibicama
07-05-2009, 12:02
pogledala sinoć kauboje u exitu. puno je hvalospjeva već napisano o toj predstavi pa ih neću ponavljat :-D , ugl zgodno je napravljeno ko predstava u predstavi, odlični glumci, super songovi, pleše se, pjeva....i živko anočić je super :smt007

ultraviolet
28-10-2009, 23:05
zagreb - minken pogledala danas
nije spektakularno niš, al ok za pogledat

moj favorit je grijeh:mrgreen:

Robierre de Cochon
24-01-2010, 23:39
zbirka NSK u Muzeju za umjetnost i obt je stvarno raznolika...isplati se pogledati, cak i ako niste neki obozavatelj grafike. izbor plakata pogotovo. hint za noć muzeja! ;)

osim toga, bio na retrospektivi Aleksandra Srneca u MSU prosli tjedan...meni vrlo interesantna...ali ako niste fan mobila, kinetike, konceptuale i slicnog...moglo bi vam biti vejst of tajm. :D ali zato je stalni postav senzacija i pre-oogroman...i definitivno savjetujem otici i potrosit sat-dva-tri!

konzerva
24-01-2010, 23:43
u petak je noć muzeja :wink:

ultraviolet
25-01-2010, 09:45
noć muzeja je cool:thumbup:

otišla bum u muo
i na srneca
(stalni postav obišla već dvaput::E:)

Robierre de Cochon
25-01-2010, 13:45
(stalni postav obišla već dvaput::E:)

ma da...ja bio prvi put uz stručno vodstvo (imate svaki dan u 17 besplatno!!)...ali mislim da ću još jednom sam otići na miru pogledati :D

Cherry Darling
28-01-2010, 15:46
ja isto bilau msu, i planiram sad na srneca isto, sviđa mi se iako postav me nije toliko impresionirao, jbaj ga ipak mi je MoMa jos svježa...

a inace u zadnjih 10 dana sam pogledala 2 predstave u itd-u, frendica i ja zakljucile da nismo u toku pa obisle sve :D
jedna crnohumorni balet, vodoinstalater - priča o mjestima i vremenima koje rat nikada nije zahvatio, pa su ona morala zahvatiti njega - odlicna,
druga monodrama Ekstravagancija isto super, apsolutno preporucam :mhm:

ultraviolet
28-01-2010, 18:44
vidimo se sutra u pohodu na muzeje:smartass:

http://www.hrmud.hr/vijest/noc_muzeja_2010,_29.1.2010._-_program/161

PROGRAM

bit će fora u pivovari zagrebačkoj, u ilici
al to mi nekak nije na potezu:(

ja planiram muo-moderna-msu-alkohol

ko nije vidio od zgb do munchena u paviljonu nek ide

(piše da muo ima bogatu kolekciju suvenira...užas...ja tome ne mogu odolit i uvijek ostavim previše novaca na pizdarije tipa razglednice, magnetići etc...:rotfl:)

Robierre de Cochon
28-01-2010, 22:58
ja planiram muo-moderna-msu-alkohol

lol, ambiciozno :D

šta je od zg do minhena?
ja sam muo/moderna/msu pogledao relativno nedavno, pa razmišljam o Meštrović street-artu i kineskoj avangardi u gliptoteci.

sunny_smile
30-01-2010, 03:26
wow baš sam se našetala. ova noć muzeja je genijalna, samo kad bi se ljudi kulturno uzdizali maaalo češće, a ne ovako se zableje nasred muzeja, i ne znaju gdje ni šta, stvaraju redove i redove.
bila u tehničkom, muo, modernoj galeriji, etnografskom i arheološkom...::E:
i da imam skarabeja..ouu yeah....:neko:

Murphy
30-01-2010, 13:13
Noć Muzeja me obično podsjeti zašto preferiram ići u muzeje na bilo koji drugi dan.

malimrav85
30-01-2010, 20:15
he he
i mene
iako je ovo doživljaj ali nije za pogledat izložbu

Đ!
30-01-2010, 20:34
samo kad bi se ljudi kulturno uzdizali maaalo češće

Ovdje leži sav pederluk noći muzeja.:mrgreen: Nije da se ljudi kulturno uzdižu već je besplatan upad.:wink: Prolazim tramvajem po TMT i red do klaićeve za MUO, daj bok.:roll:

Must
30-01-2010, 20:37
sinoć se autom nije moglo prolazit po masarykovoj od silnih ljudi koji su pohrlili u muzeje, nebi da karta za izložbu inače dođe nekih 100 eura pa svi sinoć navališe...

ultraviolet
31-01-2010, 19:02
bilo je fora
prvo muo i grafike
čekalo se kojih pola sata, al unutra i nije bila neka gužva
iznedadilo me kolko je zapravo picelj warhol velika izložba
najinteresantniji dio bilo mi je sam kraj gdje su stare razglednice i plakati iz sedamdesetih i osamdesetih godina
moderna galerija i intimizam u hrvatskom slikarstvu
i msu za kraj
taman smo došli na bambi molesters koji su odlični uživo, prvi put ih vidjela
i srnec kao šečer na kraju
jako interesantna i zabavna izložba, odobito tamne komore sa svjetlosnim ekeperimentima
(nisam mogla odolit malo šopingu i u muo kupila magnetić sa plakatom iz šezdesetih za shell proizvode, 2 razglednice starog zagreba i 4 podmetača za čaše sa piceljovim kompozicijama koje ću složit i stavit pod staklo i na zid::E:)
meni je najdraža čitava ta atmosfera noći muzeja, hrpe ljudi po ulicama i popratni programi
malo drugačiji izlazak
:iviv:

sookie
23-02-2010, 21:12
zna li netko treba li i dalje čekati po mjesec-dva da se dobije karta za 'kauboje' ? :unsure:

Jorek
24-02-2010, 09:23
zna li netko treba li i dalje čekati po mjesec-dva da se dobije karta za 'kauboje' ? :unsure:

Treba. Ali jednom kad dočekaš, vidjet ćeš da se isplatilo.

leptirić
27-02-2010, 00:24
Ja danas bila u Lisinskom i gledala M.Gavran:Najluđa predstava na svijetu. Fora je. U početku kad krene sa monologom malo se zapitaš ali zaplet je baš dobar. Ženska je bomba glumica - super prikazuje karaktere, narječja iiii..spolove :mrgreen:

patches
27-04-2010, 12:15
Odnedavno sam izvanredni student i htjela bi pogledat jednu izložbu, ali ne znam imam li pravo na 'studentski popust'? Kako to uopće kontroliraju, da li samo pokažem iksicu ili?

ars boni
27-04-2010, 13:14
Ma da, probaj, neće ti to nitko provjeravati.
Nekidan sam svjedočila kako istekla iksica glatko prolazi na Bodies Revealed :mrgreen:

Soo
27-04-2010, 13:57
Kakav je Bodies revealed?
Jel` gledao tko Shakespeare na exit?

ars boni
27-04-2010, 14:08
Bodies Revealed su super i fascinantni ako si dopustiš da tako gledaš izložbu, kao dijelove ljudskog tijela realno prezentirane, genijalno je samo po sebi. Ako očekuješ ne znam kakva čudesa i šokove, onda će ti biti niš posebno, iako meni nisu jasni ljudi kojima npr. živčani sustav djeteta nije "niš posebno". Na izložbi se baš vidi koliko je kompleksno ljudsko tijelo, studenti medicine sa strane objašnjavaju kako što funkcionira, i meni je to bilo super. Šteta jedino što je samo 1/20 izložbe tu, trebalo bi nekad negdje uhvatiti cijelu.

A Shakespeare na Exit odličan kao i sve ostalo iz Exita (meni su jedino Kauboji bili bolji).

patches
27-04-2010, 14:36
Ma da, probaj, neće ti to nitko provjeravati.
Nekidan sam svjedočila kako istekla iksica glatko prolazi na Bodies Revealed :mrgreen:

E baš me za to zanimalo. :D Jel baš provjeravaju iksicu il samo pogledaju? Ne da mi se plaćat 75 kn. :)

galatea
27-04-2010, 14:39
Jel` gledao tko Shakespeare na exit?

obavezno pogledati :thumbup:
stvarno predobra i presmiješna predstava ::E:

ars boni
27-04-2010, 15:16
E baš me za to zanimalo. :D Jel baš provjeravaju iksicu il samo pogledaju? Ne da mi se plaćat 75 kn. :)

Ma samo pogledaju, ne znam ni kako bi mogli provjeriti aktivnost iksice...

djevojcica sa sibicama
27-04-2010, 16:23
obavezno pogledati :thumbup:
stvarno predobra i presmiješna predstava ::E:

i glumi živko anočić koji je uvjerljivo najhot hrvatski glumac :mrgreen:
dobro, hrvatski u ... širem smislu te riječi :D

malimrav85
27-04-2010, 18:57
oni fetusi su fascinantni!

malimrav85
30-05-2010, 13:13
Bio jučer na Jalta Jalta.
Inače ne volim mjuzikle (ustvari, bio sam samo na Kosi do sad i to mi je traume stvorilo kolko mi je bilo naporno) ali ovaj je bio začuđujuće dobar i opuštajuć. Lik koji glumi amerikanca mi je prejak,Ronald Žlabur, žena koja pjeva, Danijela Pintarić ima savršen glas.
A one male pionirke su preslatke!
Ovisi o predstavi koji su glumci.
http://www.tportal.hr/kultura/kazaliste/59372/Jalta-Jalta-Novo-proljece-omiljene-stare-dame.html
Karte sam dobio ali inače su cijene od 60 do 120.
http://www.ulaznice.com.hr/paganini/priredbe.jsp?t=8

MinesweePer
30-05-2010, 23:54
sljedeći tjedan iđem malo warhola i ekipu pogledat u mmsu u Ri!

http://www.mmsu.hr/Default.aspx?art=240&sec=2

ultraviolet
31-05-2010, 09:59
Mladi španjolski umjetnik Javier Arce predstavlja se u No galeriji Muzeja suvremene umjetnosti
izložbom pod nazivom „Ovo bi mogla biti izložba od povijesne važnosti“
Otvorenje je u utorak, 1. lipnja 2010. u 19 sati.

Javier Arce (1973) prvi se put predstavlja domaćoj javnosti osebujnim radovima koje naziva Estrujados (Zgužvani). Taj će razmjerno mlad, ali već međunarodno priznati španjolski umjetnik, zagrebačkoj publici predstavitiu kustoskoj koncepciji Leile Topić.
Arceova serija Zgužvani predstavlja reprodukcije remek-djela iz različitih razdoblja povijesti umjetnosti koje umjetnik radi u tehnici crteža, crnim flomasterom na čvrstom, zamalo nepoderivom papiru. Kada završi crtež, umjetnik gužva papir, a potom ga rastvara. Takvo gotovo, „zgužvano“, umjetničko djelo spremno je za prezentaciju. Za „Izložbu koja bi mogla biti od povijesne važnosti“ autor je odbrao Guernicu Pabla Picassa, Sloboda predvodi narod Euginea Delacroixa, dijelove Strahota rata Francisca de Goye, te preinake na Goyinim djelima braće Chapman i prvi put odabire hrvatskog umjetnika Bracu Dimitrijevića i njegov obelisk Ovo bi moglo biti mjesto od povijesnog značaja.
Sva ta djela odabrao je, kako kaže, zato što govore o konkretnim trenutcima iz povijesti koji prikazuju prekretnice, ljude u ekstremnim situacijama koje su se, zahvaljujući umjetničkom prikazu, pretvorile u povijesne trenutke. Istovremeno propituje važnost tih djela u sadašnjem trenutku te koliko se kontekst u kojem se nalaze promijenio od vremena kada su nastala do danas. Uz to, zanima ga može li se takozvana visoka kultura prilagoditi sve snažnijem proboju popularne kulture u svakodnevicu.
Izložbu će otvoriti ravnateljica MSU-a Snježana Pintarić, njegova ekscelencija španjolski veleposlanik Manuel Salazar i sam umjetnik Javier Arce.
Izložba je omogućena sredstvima Španjolskog veleposlanstva u Zagrebu.

http://madrid.art49.com/art49/art49madrid.nsf/0/7759988F6BBB0C42C125729B0071D59F/$file/Arce_2.jpg

Soo
13-06-2010, 12:16
gledala u zkm-u Buđenje proljeća od Wedekinda, mene predstava oduševila.
Isplati se pogledati, ako ništa drugo, glumi Krešimir Mikić :D

http://teatar.hr/42507/budenje-proljeca/

superfly
23-10-2010, 19:34
http://www.aikidosesvete.hr/2010/10/tjedan-japanske-kulture-u-muzeju-mimari/

http://www.cute-factor.com/images/smilies/onion/4e5dd44a.gif

ultraviolet
12-01-2011, 10:28
http://www.sczg.hr/default.php?id=kat&katID=297

svi u sc na velesajam kulture!!!

:weee::weee::weee:

ultraviolet
12-01-2011, 10:29
ok, ovo je link na program od prije 2 godine:mrgreen:
al dođite svejedno, po onom što čujem bit će fora

ultraviolet
24-01-2011, 09:47
noć muzeja 2011.

http://www.facebook.com/notes/noc-muzeja-2011/program-noci-muzeja-u-zagrebu/128628580536251

malimrav85
04-03-2011, 12:17
http://www.knap.hr/predstava.asp?id=36
Ko nije išao, preporučam na najjače!
Matula je krvav, uz Kako misliš mene nema, vjerojatno najbolja gluma koju sam vidio u predstavi.
(padam na debile)
Ima i golih grudi. :)

wolfbloodgirl
22-03-2011, 14:18
http://www.amz.hr/naslovnica/virtualna-setnja/povremene-izlozbe.aspx
ovo bi moglo biti zakon-sprave za mučenje iz doba srednjeg vijeka:drool:

Lucky38
22-03-2011, 14:35
bio na tome, sprave izgledaju dosta autentično a opisi su strašni :D

galatea
22-03-2011, 14:38
ajme *_*
definitivno moram na to :mrgreen:

ars boni
22-03-2011, 14:43
bili i mi, meni to grozno i užasno. al sam morala otić. friki je filing stajat kraj toga i čitat opise.

keeva
22-03-2011, 14:49
ja sam propustila to kad sam bila u san marinu pa bi mogla sad barem pogledat.
makar se više veselim pompejima <3

ars boni
22-03-2011, 14:53
makar se više veselim pompejima <3

i ja :thumbup: to je sljedeće na redu.

Lucky38
22-03-2011, 15:04
također, ja ću idući tjedan, koliko je ulaznica tamo?

bili i mi, meni to grozno i užasno. al sam morala otić. friki je filing stajat kraj toga i čitat opise.

meni su prolazili trnci kod nekih opisa i slika, užas

keeva
22-03-2011, 15:09
30 za studente

Lucky38
22-03-2011, 15:12
nije baš jeftino, ali dobro ipak je to izložba pompeja pa neka im :)

keeva
22-03-2011, 15:14
malo šta će ti se tako isplatit, pogotovo ako imaju stvari iz tajnog kabineta, što sam ja propustila pogledat kad sam bila -.-

wolfbloodgirl
22-03-2011, 15:34
uf jedva čekam.otići ću na tu izložbu preksutra...zvuči dosta zanimljivo :D

Švabosanac
25-03-2011, 15:41
Za zainteresirane, tjedan japanskog filma u kic art kinu :

http://www.culturenet.hr/default.aspx?id=36212

ultraviolet
29-03-2011, 19:55
idem danas gledat kako misliš mene nema?!
javim dojmove:wink:

Romana
29-03-2011, 22:35
javi, ja se to spremam vec dugo pogledat, pa nikako.

ja gledala nedavno -

mauzer (zkm) - not gud.

fedrina ljubav (zkm) - gud.

ultraviolet
30-03-2011, 09:25
ako ti se sviđaju kauboji, sviđat će ti se ovo
jako zabavno
:mhm:

kulturni događaj sezone u samoboru:mrgreen:

Malegria
09-12-2012, 11:54
steve mccurry, izložba fotografija u umjetničkom paviljonu do 30.12. - must see!

malimrav85
04-02-2013, 09:51
Ima netko da je gledao Galeba u ZKM-u?

filipenko
06-01-2014, 23:20
je li tko bio na picassu?

AnarhoVila
25-01-2014, 12:01
Noć muzeja se bliži http://nocmuzeja.hr/
Imali tko što preporučiti ove godine?

MM_KE
01-06-2014, 18:09
Ovdje vam se nalazi link za event godišnje izložbe studenata sa Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu.
Uvjerena sam da bi našim budućim umjetnicima puno značio vaš dolazak bez obzira što su studiji različiti.
Svaka publika je dobrodošla.

https://www.facebook.com/events/409162909224467/

Agua
26-09-2014, 10:39
Jučer je SC-u počeo Festival nezavisnih i nekomercijalnih filmova, pa ako je tko zainteresiran: http://25fps.hr/info.html.

keeva
26-09-2014, 10:59
cekaj, to se samo tako moze naletiti ili
nisam naisla na niti cijene ulaznica niti da treba ista rezervirati

Agua
26-09-2014, 11:19
cekaj, to se samo tako moze naletiti ili
nisam naisla na niti cijene ulaznica niti da treba ista rezervirati

Mislim da se ne plaća ulaz jer nisam ni ja nigdje našla cijene.

Kalin
05-10-2014, 22:46
Od utorka počinje ciklus nijemih filmova strave u Kinoklubu Zagreb.
Prenosim:
"Projekcijsku sezonu u Kinoklubu započinjemo u tihoj jezi — utorkom u listopadu gledat ćemo klasike iz ciklusa nijemih filmova strave! U mraku se neće čuti ništa osim vaših prestravljenih krikova i zvuka griskanja kokica.

7.10. — The Hands of Orlac (r. Robert Wiene, 1924.)

14.10. — Dr. Jekyll & Mr. Hyde (r. John S. Robertson, 1920.)

21.10. — Haxan (r. Benjamin Christensen, 1922.)

28.10. — The Fall of the House of Usher (r. Jean Epstein, 1928.)

Izbornik ciklusa mladi je filmaš i član Kinokluba Marin Mandir, a vizuale je izradio glasoviti dizajner Hrvoje Živčić. Projekcije počinju u 21 sat, ulaz je uvijek i za sve slobodan. Vidimo se u Kinoklubu!"

Kalin
05-10-2014, 23:12
Ne znam kamo bih stavio pa prilažem na ovu temu:
https://www.facebook.com/events/726486670756552/?ref=22

Agua
06-10-2014, 12:09
http://dokuart.hr

Svi koji su slucajno u Bjelovaru ovaj tjedan, svakako navratite, filmovi su odlicni.
Oni koji nisu, u kinu Tuskanac se 17. i 18. 10. prikazuju dva filma s festivala.

Dado55
21-11-2014, 16:03
Tko je u Zg i koga zanima, još danas i sutra je Cirkus Charlieja Chaplina uz pratnju Zagrebačke filharmonije u kinu Europa.