PDA

View Full Version : Izvanredni studenti

Pages : 1 [2] 3 4

tara
24-10-2011, 11:31
Vjerojatno ces i to moci napraviti, ali u principu ti je ona potvrdu morala vratiti. Ja sam nosila u firmu,kopirala je tu potvrdu i meni vratila original.

travis
26-10-2011, 16:24
mislim da ti je teta trebala vratiti i tu potvrdu s faxa zajedno s tom odjavom (tiskanicom 3).. ja sam zvala hzzo i teta koja radi tamo mi je rekla da trebam donjet: potvdu s faxa do kad mi traju studentska prava, odjavu s tatine firme (to je ta tiskanica 3) i da još moram kupit u NN tiskanicu 2, i naravno osobnu i staru zdrastvenu.. eto, tak je kod mene..

U vezi tiskanice 2- jel to popunjavam ja ili ovi u područnom uredu?

Inače te tiskanice se ne moraju kupovat u NN, možete ih naći na internetu (google: tiskanica 2 ili tiskanica 3) i isprintati doma

Little 15
26-10-2011, 16:39
eee baš slušam travis::E:
da, u vezi te tiskanice2, ja baš sutra idem to obavljat i ja jesam popunila tu tiskanicu, ono kaj sam znala, (tj. onaj dio pod točkom 2. Podatci o osiguranoj osobi), ostalo budu tete na hzzo-u, pa valjda bu sve ok.. mislim nisam mogla fulat..

token_sb
26-10-2011, 18:31
Otkud sad tiskanica 2 odjednom? XD trebam sutra u HZZO pa da ne bih došao na red i iznenadio se :D

Little 15
26-10-2011, 19:38
aaa treba ti i ta tiskanica 2! barem kod mene treba (Vž) ja zvala tetu, pa mi rekla kaj sve trebam donesti.. a gle najbolje ti je da nazoveš, pa provjeriš kaj ti sve treba.. aa opet, tiskanica ti košta 1,5kn, pa onda bolje kupiti (il kak veli kolega iznad, skinuti s neta) pa da imaš za svaki slučaj, nek da tam čekaš 2h i onda ispadne da ti fali neki od dokumenata:mhm:

token_sb
26-10-2011, 22:40
Izgleda da treba t-2, bar u Brodu, to se već 2 mjesta pa ću ipak prošetat malo do narodnih ::E:

Oculus
27-10-2011, 11:24
Dragi kolege!

Prošle godine sam se prebacio na izvanredne i sredio zdravstveno kao nezaposlena osoba pa me zanima što moram ove godine napraviti kako bih produžio taj status. Pretpostavljam da treba u informatičkoj isprintati potvrdu da sam upisan na faks kao izvanredni i onda to valjda njima odnijeti u Jukićevu, ali nisam siguran budući da sam do prošle godine to sve sređivao preko mamine firme pa pretpostavljam da je sada kad je promijenjena osnova osiguranja procedura malo drukčija.

Eto, bio bih zahvalan kad bi se našla neka duša s iskustvom da me uputi u birokratske zavrzlame :mrgreen: Ispričavam se unaprijed ako mi je odgovor na ovo pitanje negdje promaknuo. Unaprijed zahvaljujem! :)

IceCold
27-10-2011, 12:08
Ja sam to jučer sređivala, jer sam sada samo izvanredni.
Ja sam samo imala odjavu koju mi su mi napravili u maminoj firmi jer sam prije bila osigurana preko nje(dok sam bila redovni), nisam imala nikakvu potvrdu s faksa jer mi je na toj odjavi pisalo do kada sam imala pravo zdravstvenog preko majke, prvo me gospodin na šalteru u Klovićevoj pitao gdje mi je potvrda s faksa na kojoj piše do kada sam imala prijašnje zdravstveno osiguranje, na što sam mu ja odgovorila da na odjavi piše do kada je to trajalo, on je nešto mrmljao ali ju je prihvatio skupa s osobnom iskaznicom i starom zdravstvenom.
Rekao je da mi ovo zdravstveno traje do prvog zaposlenja, na što sam ja zaključila da ne trebam svake godine ništa mijenjati ukoliko ne nađem posao.

remorker988
27-10-2011, 12:52
Rekao je da mi ovo zdravstveno traje do prvog zaposlenja, na što sam ja zaključila da ne trebam svake godine ništa mijenjati ukoliko ne nađem posao.

I na nekoj od prijašnjoj stranica je napisano da se zdravstveno ne treba sređivati svake godine nego tek kad mijenjaš osnovu (npr. zaposliš se).

Dakle, upišete se kao izvanredni, kada podižete index u njemu dobijete i potvrdu na kojoj piše da ste izvanredni i da se može koristiti samo radi reguliranja zdravstvenog osiguranja. Tu potvrdu, tiskanicu 2 i 3 (koje kupite u knjižari), zajedno sa fotkopijom osobne iskaznice predate u svoj zavod za zdravstveno.
Zdravstvenu iskaznicu nisam predao nego mi je ostala, samo će mi je produžiti.

Izra-_-
27-10-2011, 12:53
that awkward moment kad ti staroj u zadru zena na salteru u hzzo-u kaze da nemas pravo na zdravstevno osiguranje kao nezaposlen ako se redovno ne skolujes ili ako nisi prijavljen na burzu. :blink:

soars1
27-10-2011, 12:59
Ja sam zdravstveno riješila u pon, odnijela sam samo odjavu i tamo me je teta odjavila i nisam čak ni prijavu ispunjavala već ona napravi prijavu na kompu i isprinta tebi jedan primjerak koji ti služi kao zdravstvena dok ne dobiješ novu. Nije me tražila potvrdu sa faksa, i samo mi je uzela staru zdravstvenu. Na toj odjavi vam piše do kada ste imali prava na zdravstveno, piše 30.09., tako da me valjda zbog toga nije tražila potvrdu sa faksa, ili je zaboravila, ugl. Ja sam to riješila, ta tiskanica 2 vam je papir za prijavu, kupite ju pa ako je budete morali sami ispunjavati ili će vam ju oni preko kompa napraviti, nije važno, nabavite ju pa da ju imate pri ruci.. Eto...:)

Malecka
27-10-2011, 13:39
that awkward moment kad ti staroj u zadru zena na salteru u hzzo-u kaze da nemas pravo na zdravstevno osiguranje kao nezaposlen ako se redovno ne skolujes ili ako nisi prijavljen na burzu. :blink:
Hahahaha :rotfl:
a) ako se prijavljuješ na burzu, ne možeš bit redovan
b) zdravstveno je neovisno o burzi. U hr su jebeno svi zdravstveno osigurani.

Really? O.o
27-10-2011, 13:48
Manja digresija: možeš biti na burzi i kao redovan, a tražiš posao; nemaš sva prava ali ni obaveze kao izvanredni/nezaposleni, eto, ako netko želi i tu opciju :)

Malecka
27-10-2011, 13:59
Jel to kao ona neka kategorija 'tražitelji posla' ili tako neki naziv, ali nikako pod nazivom nezaposleni?

Really? O.o
27-10-2011, 14:12
da,da, tražitelj zaposlenja; možeš tako biti prijavljen.

feniks
27-10-2011, 15:12
OBAVIJEST
Studenti koji su presli na izvanredne, a u RH imaju samo boraviste bez prebivalista (dakle samo putovnicu a ne osobnu iskaznicu) NEMAJU PRAVO NA ZADRASTVENO PREKO HZZO-a,
nakon nekoliko dana vucanja po raznim uredima konacno mi je pravna sluzba i voditelj ispostave u Jukicevoj to fino objasnili!
Znaci od sad samo bijeli luk, caj i ostala zdrava prehrana... ne izlaziti nigdje i moliti Boga da te tramvaj ne udari dok ne zavrsis faks!

Jedan_od_tisucu
28-10-2011, 09:29
od kad do kad radi kartoteka , odnosno kada se mogu podici indeksi , fala

zgmetropola
28-10-2011, 09:41
od kad do kad radi kartoteka , odnosno kada se mogu podici indeksi , fala

Radno vrijeme je isto svaki od 100 dana kad sam to na forumu napisao :D
10-12.30

Jedan_od_tisucu
28-10-2011, 09:52
Radno vrijeme je isto svaki od 100 dana kad sam to na forumu napisao :D
10-12.30

jbg lakse ovak doci do odgovora , posto ne citam redovito forum , svejedno fala

miss-luce
28-10-2011, 14:55

Hahahaha, koja budalaština....

Ja sam iz Zadra, prije 2 god. sam prešla na izvanredne i sredila sam to u Zd bez problema, osigurana sam ko nezaposlena osoba (kategorija F).
I još jedna stvar, vidim da i dalje ima onih kojima nije jasno da jednom kad kao izvanredan središ zdravstveno, nema potrebe išta ponovno podnositi, produljivati itd. dok se osnovica osiguranja ne promjeni (tipa, ne zaposliš se). Ovo produljivanje o kojem vi pričate se odnosi samo na dopunsko redovnih studenata- da bi im bilo bespaltno, svake ak. god. moraju donijeti dokaz o redovnom školovanju. Mi izvanredni dopunsko imamo po želji- ko želi, plaća, nisu potrebne nikakve potvrde vezano uz fax.

Jedino ako se ovih dana neš na HZZO-u promjenilo u vezi svega navedenog, ako jest molim vas da me prosvijetlite....

Paige
28-10-2011, 17:09
Nije se ništa pomijenilo. Prije 3 dana bila sam na HZZO-u i definitivno izvanredni studenti ne trebaju nositi nikakve potvrde za produžavanje zdravstvenog osiguranja, nego im vrijedi dok se ne promijeni osnova osiguranja.

yvana
28-10-2011, 21:33
Ove sam se godine prebacila na izvanredne. Danas sam dobila indeks i sve je u redu upisano. Iz prve godine imam rim i opću i rekli su mi da kad se upišem izvanredno da ne postoji više taj preduvjet da moraš dat jedan od ovih kako bi mogao polagat nešto s druge godine. Studomat meni i dalje ne dozvoljava da polažem ništa s više godine. Zašto ako sam izvanredan student sad ne mogu prijavit recimo engleski III za sljedeći rok?

hos
28-10-2011, 22:15
Ne kužim, pa moraš imati uvjet; 50 ECTS bodova.

yvana
28-10-2011, 22:18
Kolegice su mi rekle da kod izvanrednih ne postoji taj preduvjet 50 ects-a za polaganje ispita sa druge godine. Očito postoji...

fat drummer
28-10-2011, 22:48
meni će jednom netko morati objasniti kako ljudi poput tvojih kolegica dođu do takvih informacija?

yvana
28-10-2011, 22:59
I meni će one morat objasnit to s time da su one vanredno i da ih je bilo šestero kad su mi to rekle. Eto, glup pa živ :/

Idiot Wind
02-11-2011, 22:01
Ove godine sam trebala prijeći na vanredno studiranje. Međutim, nisam, odnosno nisam ništa poduzela, niti sam se ispisala s faksa. Idem na državnu maturu. Hoću li imati kakvih problema i kojih? Ako mi, recimo, iduće godine se prohtije nastaviti ovaj studij, je li to moguće??

token_sb
15-11-2011, 20:34
Meni nudi ispite s 2. godine iako nemam još uvjet.. s tim da ne mogu prijavit naciju jer sam izašao na rok u 11. mj pa valjda još nisu update napravili... a i zanima me mogu li opću povijest polagat u 2. mj s obzirom da ju upisujem opet tek u 3. tako da ju ne moram upisivat u 3. XD

.Coco.
15-11-2011, 21:30
Možeš polagati oppd normalno u drugom mjesecu. :thumbup:A ako ju ne riješiš tada, onda upisuješ u 4. semestru ponovno.

lizzard
23-11-2011, 10:25
Ove godine sam trebala prijeći na vanredno studiranje. Međutim, nisam, odnosno nisam ništa poduzela, niti sam se ispisala s faksa. Idem na državnu maturu. Hoću li imati kakvih problema i kojih? Ako mi, recimo, iduće godine se prohtije nastaviti ovaj studij, je li to moguće??

Možeš bez problema upisati faks sljedeće godine. To sam ja napravila ove, jer prošlu nisam uopće bila upisala, niti sam se ispisala s faksa, tehnički sam bila "u prekidu studija" i pod tim uvjetima se uvijek možeš vratiti na faks, kad god hoćeš, bitno je samo da se nisi ispisala službeno, a koliko vidim nisi. Samo ćeš trebati napisati molbu sljedeće godine prilikom normalnih upisa, oni ti to odobre i upišeš se i to je to. Ako trebaš prijeći na izvanredne tako ćeš se pod tim statusom i upisati.

lizzard
23-11-2011, 10:35
Može li mi itko reći jel postoji bilo koji ispit na 3. godini koji se može polagati (sve ili barem djelomično) putem kolokvija a da nisi niti redovan student niti seminarist tog predmeta???

Vratila sam se na faks nakon 2 godine pauze, izvanredan sam student, radim, pokušavam skombinirati učenje, posao itd, seminare s 3.godine sam već prije položila, ali su mi ispiti ostali, zanima me jel se što po tom pitanju promijenilo.

MOLIM VAS AKO NETKO ZNA DA ODGOVORI.

soars1
23-11-2011, 12:51
Evo imam jedno pitanje pa bi molila ako netko zna odg! Ove godine sam se prebacila na izvanredne pa me zanima, dali mogu ja ići na kolokvije? Mislim konkretno na opći kolokvij iz upravnog prava? On nije samo za seminariste, ali zanima me dali ga mogu pisati i ja pošto sam izvanredni ili to samo vrijedi za redovne studente? Hvala!!! :)

Insecure
23-11-2011, 13:17
Evo imam jedno pitanje pa bi molila ako netko zna odg! Ove godine sam se prebacila na izvanredne pa me zanima, dali mogu ja ići na kolokvije? Mislim konkretno na opći kolokvij iz upravnog prava? On nije samo za seminariste, ali zanima me dali ga mogu pisati i ja pošto sam izvanredni ili to samo vrijedi za redovne studente? Hvala!!! :)

Pa nikad se nije pravila razlika izmedju redovnih/izvanrednih studenata u pogledu kolokvija, jedino je bilo to da nekad mogu samo seminaristi iz tog predmeta. Tako da ne vidim zasto ne bi mogla ici na taj kolokvij, osim ako za njega bas konkretno ne vrijede neka drukcija pravila ali ne vidim zasto bi.

sandrich
24-11-2011, 18:09
Može li mi itko reći jel postoji bilo koji ispit na 3. godini koji se može polagati (sve ili barem djelomično) putem kolokvija a da nisi niti redovan student niti seminarist tog predmeta???

Vratila sam se na faks nakon 2 godine pauze, izvanredan sam student, radim, pokušavam skombinirati učenje, posao itd, seminare s 3.godine sam već prije položila, ali su mi ispiti ostali, zanima me jel se što po tom pitanju promijenilo.

MOLIM VAS AKO NETKO ZNA DA ODGOVORI.

nema kolokvija,nažalost :(

virtual_insanity
12-02-2012, 00:51
hmm..čitam prijašnje postove i nešto mi nije jasno..znači očito je da sam izvr.student..nemam zdravstveno (ne svojom krivicom, već krivicom tete koja me predugo držala u tatinoj firmi -.-)..ugl, netko je napisao da se u informatičkoj može dobiti ona potvrda s kojom ideš u hzzo, ali koliko ja znam tu potvdu mogu dobiti samo REDOVNI studenti, tako da kako je onda moguće da ju je dobio neki izvanredni student ?!

ninap
12-02-2012, 10:34

moja kolegica je izvanredni pa je pisala taj opći kolokvij...samo ima neka caka..čini mi se da moraš ići na predavanja i biti upisana najkasnije 2004...pošalji mail staničiću, pa će ti reći točno..

Browneyes
12-02-2012, 12:03
hmm..čitam prijašnje postove i nešto mi nije jasno..znači očito je da sam izvr.student..nemam zdravstveno (ne svojom krivicom, već krivicom tete koja me predugo držala u tatinoj firmi -.-)..ugl, netko je napisao da se u informatičkoj može dobiti ona potvrda s kojom ideš u hzzo, ali koliko ja znam tu potvdu mogu dobiti samo REDOVNI studenti, tako da kako je onda moguće da ju je dobio neki izvanredni student ?!

Ne znam od kuda ti da ju mogu dobiti samo redovni studenti? Postoje potvrde koje se mogu isprintati samo redovnima, ali imaju i one opće (kao za zdravstveno npr.). Jesi li išla u informatičku i pogledala jel imaš tu potvrdu na studomatu?

virtual_insanity
12-02-2012, 23:47
Ne znam od kuda ti da ju mogu dobiti samo redovni studenti? Postoje potvrde koje se mogu isprintati samo redovnima, ali imaju i one opće (kao za zdravstveno npr.). Jesi li išla u informatičku i pogledala jel imaš tu potvrdu na studomatu?

nisam..išla sam samo kod sofije u referadu i izderala se na mene da ja tu potvrdu ne mogu dobiti, ali provjerit ću ja to onda u informatičkoj..svejedno hvala ti :)

Browneyes
13-02-2012, 02:19
Ma nema problema, a što se Sofije tiče...she's nuts...
Pogledaj, pa ako nema, radije se obrati Relkoviću za daljnje informacije, he gets shit done.

Faramir
22-02-2012, 11:44
Postoji li mogućnost ponovne prijave kolokvija u ljetnom semestru ako ponavljamo prvu godinu?Ima li to veze s seminarskom obvezom koja nije zadovoljena i koliko predmeta je moguće kolokvirat?

EmilyTheStrange
22-02-2012, 13:29
ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu, pa ako ne isprike unaprijed... zanima me samo (jer dobivam različite informacije koje mi na kraju uopće ne pomažu) jel se može upisat recimo engleski IV u drugom semestru ako nije položen engleski III u prvom? puno hvala!

gnaahh
22-02-2012, 13:37
ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu, pa ako ne isprike unaprijed... zanima me samo (jer dobivam različite informacije koje mi na kraju uopće ne pomažu) jel se može upisat recimo engleski IV u drugom semestru ako nije položen engleski III u prvom? puno hvala!

upisat može, polagat IV dok ne riješiš III-ne.

EmilyTheStrange
22-02-2012, 15:03
upisat može, polagat IV dok ne riješiš III-ne.

ok... puno ti hvala... :D

bellatrix112
23-02-2012, 22:12
ako izvanredni student padne godinu, ponovno je upiše i opet padne ili upiše parcijalu, gubi li on pravo studiranja?

galatea
23-02-2012, 22:25
ne

hrc987
25-02-2012, 12:24
imam jedno pitanje...mogu li me roditelji koristiti kao poreznu olakšicu ako sam izvaredan student?

zgmetropola
25-02-2012, 12:32
imam jedno pitanje...mogu li me roditelji koristiti kao poreznu olakšicu ako sam izvaredan student?

Da, ako si izvanredan student i nezaposlen.

hrc987
25-02-2012, 13:08
ok, hvala..to znači da se moram ići prijaviti na burzu kako bih imao dokaz da sam nezaposlen ili ?

CroatianAngel
25-02-2012, 13:10
ok, hvala..to znači da se moram ići prijaviti na burzu kako bih imao dokaz da sam nezaposlen ili ?Ne. Ne trebaš se prijaviti. Samo odeš. Dati će ti potvrdu da nisi evidentiran u njihovoj bazi ili tako nešto.. u svakom slučaju to znači da nemaš primanja.

rossie
26-02-2012, 21:57
izvanredni se mogu upisati i u popodnevnom terminu utorkom kad radi referada za izvanredne ili?
s obzirom da ću plaću dobiti 5.3, moguće se upisati do 1. na studomatu pa nakon toga uplatiti školarinu ili to sve mora biti do 1.3?

CroatianAngel
26-02-2012, 22:08
izvanredni se mogu upisati i u popodnevnom terminu utorkom kad radi referada za izvanredne ili?
s obzirom da ću plaću dobiti 5.3, moguće se upisati do 1. na studomatu pa nakon toga uplatiti školarinu ili to sve mora biti do 1.3?Jasno na stranici faksa piše:

Upisi putem studomata obavljaju se do zaključno 01. ožujka 2012. god. do 23 sata.
Studenti su dužni nakon upisa na studomatu dostaviti indeks u referadu prema slijedećem rasporedu:

od 27. veljače do 02. ožujka SAMO REDOVITI STUDENTI
od 05. do 09. ožujka SAMO IZVANREDNI STUDENTI

Indeksi se predaju od 10 do 12 sati.

larin izbor
26-02-2012, 22:08
Moraš se upisati na studomatu do prvog, a indeks donosiš u onom tjednu od 5.3.
Imaš sve na stranicama faksa :)

Za prvo pitanje ne znam odgovor.

marali
27-02-2012, 13:59
Još jedno vjerojatno, glupo pitanjce, al "nova" sam na bolonji pa mi ništ nije jasno, a kako stvari stoje...nikad i neće :mad2::mad2:
Mogu li se upisati sad u 8 semestru samo dva ispita? Mislim, može li se upisati samo 16 bodova? Glupo mi plaćati još 800 kn za nešto što nema šanse da ću položiti...
( glupo je štošta, pa činimo, ili moramo činiti:mrgreen:)

CroatianAngel
27-02-2012, 14:02
Još jedno vjerojatno, glupo pitanjce, al "nova" sam na bolonji pa mi ništ nije jasno, a kako stvari stoje...nikad i neće :mad2::mad2:
Mogu li se upisati sad u 8 semestru samo dva ispita? Mislim, može li se upisati samo 16 bodova? Glupo mi plaćati još 800 kn za nešto što nema šanse da ću položiti...
( glupo je štošta, pa činimo, ili moramo činiti:mrgreen:)Odredba kaže da izvanredni moraju upisati najmanje 18ectsa po semestru, ali dopuštaju da upišeš "samo" 16ectsa. Ako ti ne da studomat, možeš nazvati Relkovića. U svakom slučaju, može se srediti. :)

marali
27-02-2012, 15:28
tnx :thumbup:

asdfgh
29-02-2012, 20:20
imam pitanjce :)

sad upisujem ljetni semestar, ponovni upis 1. godine...

moram upisati teoriju, povijest i sociologiju...želim upisati i engleski... to je 26 bodova

da li moram upisati i predmet sa 2. godine, i seminar ako ne želim? teoretski mogu, jer mogu do 40 ect bodova...ali da li moram?

Smrdim
29-02-2012, 20:48
Kako ćeš upisati predmet s druge ako nisi dao niti jedan s prve iz tog semestra? Samim time ne možeš niti seminar upisati, dakle upisuješ 26 ects bodova. Inače obavezno upisuješ predmet s više godine ako možeš i seminar ukoliko si ga riješio s prethodne.

asdfgh
29-02-2012, 21:19
Ali dao sam seminar 1, seminar 2 i seminar 3...

Prociato sam negdje da kod ponovnog upisa godine, ako moras upisati sve odslusane a nepolozene predmete, da imas obvezu upisati prrdmet sa vise godine...

Dakle jel mogu upisati samo teoriju, povijest, soc, i eng 4? Ili moram jos jedan sa druge i seminar 4?

CroatianAngel
29-02-2012, 21:30
imam pitanjce :)

sad upisujem ljetni semestar, ponovni upis 1. godine...

moram upisati teoriju, povijest i sociologiju...želim upisati i engleski... to je 26 bodova

da li moram upisati i predmet sa 2. godine, i seminar ako ne želim? teoretski mogu, jer mogu do 40 ect bodova...ali da li moram?Na stranu to što ti studomat tvrdi da možeš upisati 40ectsa, ne možeš. Neću objašnjavati zašto ne možeš, jer je dulje (ako baš moraš znati, pošalji mi pm), jednostavno ću reći da ne možeš. Studomat je luda stvarčica, i nije uvijek usklađen sa pravilima. :)

Kako ćeš upisati predmet s druge ako nisi dao niti jedan s prve iz tog semestra? Samim time ne možeš niti seminar upisati, dakle upisuješ 26 ects bodova. Inače obavezno upisuješ predmet s više godine ako možeš, i seminar ukoliko si ga riješio s prethodne.Sve super do boldanoga. :thumbup:
Za boldano ću samo reći da je kriva informacija. On je izvanredan pa može birati upisati manje od 30ectsa. ;)

Ali dao sam seminar 1, seminar 2 i seminar 3...

Prociato sam negdje da kod ponovnog upisa godine, ako moras upisati sve odslusane a nepolozene predmete, da imas obvezu upisati prrdmet sa vise godine...

Dakle jel mogu upisati samo teoriju, povijest, soc, i eng 4? Ili moram jos jedan sa druge i seminar 4?Boldano je točno. I ne, uz to ne dolazi obveza predmeta sa više u tvom slučaju. Možeš upisati samo OTPD, OPPD, Soc i Eng4. Više ni ne možeš. :)

token_sb
29-02-2012, 22:32
Ako netko možda zna.. :thumbup: prošle godine nisam položio seminar iz ejp i sad ga opet upisujem i idem na kolokvije? pitam jer mi piše na studomatu da sam oslobođen polaganja.. znači mogu, ali ne moram na kolokvije ili moram na kolokvije kako bih položio seminar kao i svi ostali što mi ima jedino logike.. ali.. :) ispričavam se ako sam to trebao možda pitat na dijelu sa seminarima.. ipak je dvojaka tema :smartass:

Tkach
29-02-2012, 23:24
To što ti piše da si oslobođen polaganja ti ne znači ništa posebno pozitivno u ovom slučaju. To su ti stavili kako bi ti se odblokirala mogućnost za upis seminara kod upisa semestra. Ukratko, upisuješ ove godine seminar (ne moraš nužno EJP) i rješavaš se obveze iz tog seminara kao i svi ostali.

blackandwhite19
02-03-2012, 10:21
ovako, nisam sinoć stigao upisati godinu, a danas više nemam tu opciju na studomatu. zovem referadu cijelo jutro, ali nitko mi se ne javlja. (vjerojatno je gužva s upisima).
Ima netko kakav savjet? da odem u pon do njih? Hoće to biti nekakav problem?

TILA
02-03-2012, 11:41
Odi do referade.Morat češ pisati molbu za naknadni upis.

študentka
02-03-2012, 15:04
Bok! Upisujem se već danima prek' studomata i još uvijek nisam sigurna da sam se upisala ::E:! Ponavljam godinu, seminar iz sociologije moram opet upisati, studomat mi je sve lijepo ponudio, upisala 26ectsa i onda mi se na kraju prikazalo da seminar iz sociologije ne mogu upisati jer je premašena kvota. Ali nisam mogla nš drugo izabrati jer je za sve premašena kvota i studomat mi nije ponudio nikakvu mogućnost odabira. Nema me ni na jednom popisu seminarista :(. Što napraviti? Jesam li se upisala ili ne? Hvala na odgovorima.

CroatianAngel
02-03-2012, 15:56
Bok! Upisujem se već danima prek' studomata i još uvijek nisam sigurna da sam se upisala ::E:! Ponavljam godinu, seminar iz sociologije moram opet upisati, studomat mi je sve lijepo ponudio, upisala 26ectsa i onda mi se na kraju prikazalo da seminar iz sociologije ne mogu upisati jer je premašena kvota. Ali nisam mogla nš drugo izabrati jer je za sve premašena kvota i studomat mi nije ponudio nikakvu mogućnost odabira. Nema me ni na jednom popisu seminarista :(. Što napraviti? Jesam li se upisala ili ne? Hvala na odgovorima.Ah. Join date ti je sep 2009, iz čega se može zaključiti da ti je ovo barem treća godina na faksu. Do sada si definitivno trebala naučiti da se seminar ne bira putem studomata. Ne možeš na studomatu upisati seminar iz nečega. Samo seminar iz određenog semestra. Na studomatu ne biraš iz kojeg predmeta želiš. To se radi na pravo.hr nakon upisa.

Jesi li se upisala ili ne? Nemam pojma. Što ti studomat kaže? :wink:

študentka
02-03-2012, 17:10
Ah. Join date ti je sep 2009, iz čega se može zaključiti da ti je ovo barem treća godina na faksu. Do sada si definitivno trebala naučiti da se seminar ne bira putem studomata. Ne možeš na studomatu upisati seminar iz nečega. Samo seminar iz određenog semestra. Na studomatu ne biraš iz kojeg predmeta želiš. To se radi na pravo.hr nakon upisa.

Jesi li se upisala ili ne? Nemam pojma. Što ti studomat kaže? :wink:

Kliknula sam upiši, bilo je zeleno, dakle nije bilo ni previše ni premalo bodova, samo što mi je na kraju pisalo da upis seminara iz sociologije nije moguć zbog popunjenosti kvote. Na stranicama faksa već je objavljen popis seminarista iz sociologije. Studomat automatski prebacuje kolegije koje nismo položili u idući semestar pa zbunjuje to da moram upisati i platiti seminar koji ne mogu upisati, a nemam ni mogućnost neki drugi seminar izabrati jer nema opcije seminarII jer su svi popunjeni. Ma otići ću u pon na faks. Nije mi se to još dogodilo u mom ponavljačkom stažu do sada :)

CroatianAngel
02-03-2012, 17:16
Imaš pravo. To ti je trebalo biti automatski izabrano. Najbolje otići do faksa. :wink:

yvonn
04-03-2012, 12:30
Pozz....
Ima li tko iskustva sa plaćanjem semestra u ratama?Naime,ostala sam bez posla i trenutno nisam u mogućnosti platiti ljetni semestar u cijelosti pa me zanima zna li tko odobrava li fakultet i takve opcije?Piše li se kakva molba?Prilažu li se kakvi dokumenti?Bilo šta?

CroatianAngel
04-03-2012, 12:35
Pozz....
Ima li tko iskustva sa plaćanjem semestra u ratama?Naime,ostala sam bez posla i trenutno nisam u mogućnosti platiti ljetni semestar u cijelosti pa me zanima zna li tko odobrava li fakultet i takve opcije?Piše li se kakva molba?Prilažu li se kakvi dokumenti?Bilo šta?

Na stranici pravo.hr je određeno da se školarina plaća u dvije rate. Upis u zimski i ljetni semestar. Ne spominje se mogućnost podjele na više rata. Bar za bolognce. :wink:
Nebolognci pak plaćaju u jednoj rati.

15. pitanje i odgovor drugog dijela (klikni). (http://www.pravo.unizg.hr/studenti/pitanja_i_odgovori)

TILA
04-03-2012, 13:40
Al ima neka opcija da ti fakultet plati školarinu ali moraš pisat molbu i dostavit papire koji potvrđuju tvoje loše imovinsko stanje.Ne znam detaljnije o tome jer nisam to koristila ali treba se raspitati u referdi.

Tepe
05-03-2012, 21:34
Ovako...ja sam pročitala da se izvanredni studenti upisuju u ovom tjednu i preskočila da sam onaj dio da sam upis na studomatu trebala obaviti do 1.03...e sad, to sam pročitala nakon što sam danas uredno upisala sve preko studomata i sad me zanima dali će taj upis biti priznat i što trebam napraviti??????

Browneyes
05-03-2012, 21:35
Bit će ti priznan vjerojatno ako si ga mogla obaviti.

Tepe
05-03-2012, 21:37
Ok, hvala, nadam se...joj kako sam blesava kad ne čitam najbitnije stvari.

anahit88
06-03-2012, 22:23
Sto znaci da moramo pisati molbu za naknadni upis? Nije valjda da postoji mogucnost da ti ne odobre molbu :/
Ja sam isto sve uplatila i pripremila i sad skuzim da je pisalo da upis studomat do 1. -.-

CroatianAngel
06-03-2012, 22:34
Sto znaci da moramo pisati molbu za naknadni upis? Nije valjda da postoji mogucnost da ti ne odobre molbu :/
Ja sam isto sve uplatila i pripremila i sad skuzim da je pisalo da upis studomat do 1. -.-

Odobriti će ti molbu. Uplatiš im dodatnih 150kn i ispuniš molbu. Nije neki problem. :wink:

anahit88
06-03-2012, 22:37
Hvala ti na brzom odgovoru, spavat cu mirno veceras :D
A sto napisati u molbi pod razlog zakasnjenja? Nestalo je struje ? :D

Wolph
07-03-2012, 22:47
Ovako...ja sam pročitala da se izvanredni studenti upisuju u ovom tjednu i preskočila da sam onaj dio da sam upis na studomatu trebala obaviti do 1.03...e sad, to sam pročitala nakon što sam danas uredno upisala sve preko studomata i sad me zanima dali će taj upis biti priznat i što trebam napraviti??????

zanimljivo, meni ni 1.3. nije nudilo da se upišem preko studomata. možda to ima veze s relkovićevom obavijesti jer ssve predmete ponovno upisujem. ako ne, onda plaćam 150 kn jer naravno neću moći dokazati svoju tvrdnju :/

magic
07-03-2012, 22:53
ako ti nije nudilo, trebao si ići u kartoteku ili relkoviću da te upiše jer ti nešto ne štima sa studomatom. (ali ne znam, provjeri kod njega još)
a ova obavijest o 15.3. se tiče PRIJAVE ISPITA, a ne UPISA PREDMETA.

Tepe
08-03-2012, 16:17
Ma joj, ja sam imala ludu sreću sa tim upisima. Zvala sam Relkovića i rekao je da je bilo nekih problema sa studomatom i da mi je valjda zato dao upisati.Još kad sam predavala indeks sam ga pitala da li je upis prošao i provjerio mi je i sve je ok.Iako još uvijek ne mogu vjerovati da sam tako dobro prošla.Uglavnom, Relković je prokomentirao da su mnogi imali problema sa upisom, da im studomat nije dao, pa mu probaj objasniti.

karyme
08-03-2012, 16:59
jel netko zna sta o tim naknadnim upisima, ja mogu uplatit sutra skolarinu ali nemogu doći predati u referadu, pa namjeravam to obavit u ponedjeljak, ocu li imati kakvih problema?! namjeravam svakako donjet molbu i uplatit 150kn...

bubašpara
08-03-2012, 17:20
ja sam prošli semestar zakasnila, ništa strašno, njima najbitnije da im doneseš uplatnicu na 150kn..a molba je čista formalnost.

karyme
08-03-2012, 17:24
super!! hvala ti puno na odgovoru ;)

Ibloom4
08-03-2012, 18:49
ljudi,ja sam se upisala na studomatu i danas predala index,i sad gledam na studomatu pod upisane godine i jos mi nista ne pise,u devetom je pisalo al uz napomenu da se trebaju izvrsit one provjere,al sad niti to...ne zelim panicarit,ne trebam jel tako:mhm:

magic
08-03-2012, 21:43
kad treba doći po indeks? (oni koju su predavali ovih dana) zaboravila sam sto je sofija rekla.

apocalypse
08-03-2012, 21:45
Svejedno ti je, ljudi su znali doći dan nakon što su predali pa im je bio gotov. Za svaki slučaj pričekaj dva-tri dana, ali to je to.

Nymeria
04-04-2012, 18:38
Imam pitanje u vezi zdravstvenog osiguranja,pročitala sam nekoliko prvih postova,ali moja je situacija malo drugačija.Upisala sam faks kao izvanredna studentica,ali sam imala zdravstveno preko mamine firme(ne znam kako),u 10. mjesecu sam redovno nosila potvrde o statusu studenta i normalno koristila zdravstveno.Prošli tjedan mi je mama javila da s potvrdom nešto nije u redu i da moram podići novu,podigla ja novu i javili mi da mi je zdravstveno isteklo prije 90 dana,a da ga oni ne mogu produžiti jer sam kao izgubila studentska prava(koliko sam ja shvatila,oni su cijelo vrijeme mene vodili pod redovnog studenta,ali sad je netko na potvrdi vidio da sam ipak izvanredni).I kako sad dalje do zdravstvenog?Pošto mi je isteklo ovih 30 dana za prijavu na burzu moram li naći nekog tko će me zaposliti na mjesec dana?Ili se mogu samo prijaviti na burzu,pa primati zdravstveno na osnovu toga što sam nezaposlena,a financiraju me roditelji?

keeva
06-04-2012, 09:33
ne možeš na žalost, mora te netko fiktivno zaposliti

Mariata
07-05-2012, 14:31
pozdrav...imam jedno pitanje pa se nadam da će mi netko znati odgovoriti...
situacija je takva da sam sad dala rim i ostalo mi je samo kazneno s 2. godine....što znači da do roka u 2. mjesecu 2013. nemam više što polagati u slučaju da kaznenno dam sad u 6./7. mj...e sad čula sam da postoji mogućnost na faksu ako dam kazneno do roka u 7. mj da mi se odobri polaganje nekog predmeta s 3. godine iako nisam upisala nijedan predmet (nisam mogla radi rima)...jesam ja to dobro načula ili ne?

CroatianAngel
07-05-2012, 14:49
pozdrav...imam jedno pitanje pa se nadam da će mi netko znati odgovoriti...
situacija je takva da sam sad dala rim i ostalo mi je samo kazneno s 2. godine....što znači da do roka u 2. mjesecu 2013. nemam više što polagati u slučaju da kaznenno dam sad u 6./7. mj...e sad čula sam da postoji mogućnost na faksu ako dam kazneno do roka u 7. mj da mi se odobri polaganje nekog predmeta s 3. godine iako nisam upisala nijedan predmet (nisam mogla radi rima)...jesam ja to dobro načula ili ne?Jasno i glasno: NE. Ne možeš polagati nešto što nisi ni upisala. To ni iznimno uspješni studenti sa prosjekom 4.2+ bez zaostataka ne mogu.

tratincica.
07-05-2012, 14:50
ne mozes polagati nista s trece jer je uvjet za polaganje upisani i odslusani predmet.

cris
19-05-2012, 18:46
Evo pokusavam naci odgovor na svoje pitanje al ga ocito nema. Znaci ovako prva sam godina- izvanredno. Zanima me koliko minimalno moram imat bodova za parcijalu? znaci koje su mi najgore moguce kombinacije? cula sam negdje da moram minimalno imat 34 ects,al nisam sigurna u to. dakle koliko iz zimskog semestra,koliko iz ljetnog mogu prenijeti. Puno hvala na odogovrima.

CroatianAngel
19-05-2012, 18:50
Evo pokusavam naci odgovor na svoje pitanje al ga ocito nema. Znaci ovako prva sam godina- izvanredno. Zanima me koliko minimalno moram imat bodova za parcijalu? znaci koje su mi najgore moguce kombinacije? cula sam negdje da moram minimalno imat 34 ects,al nisam sigurna u to. dakle koliko iz zimskog semestra,koliko iz ljetnog mogu prenijeti. Puno hvala na odogovrima.

Parcijala ne postoji. Postaji pad godine i upis više godine.
Da bi upisala drugu trebaš položenih 50ectsa sa prve. Izaberi koju god kombinaciju želiš.
Ako upišeš pad godine, sa druge možeš upisati onoliko ectsa koliko si sa prve položila. The end. :wink:

cris
21-05-2012, 15:07
aha da ma znam da je parcijala zapravo "pad godine" iliti "skok godine". to onda znaci da moram minimalno pola polozit da bi ostalu polovicu mogla prenijeti ili? oprosti sta gnjavim al bi htjela bit sigurna...
jer kolko znam da redovni mogu samo 3 predmeta....

CroatianAngel
21-05-2012, 15:32
aha da ma znam da je parcijala zapravo "pad godine" iliti "skok godine".Nije skok godine, pad godine je.

to onda znaci da moram minimalno pola polozit da bi ostalu polovicu mogla prenijeti ili?Prenosiš (aka ponovno upisuješ) sve što ne položiš.

oprosti sta gnjavim al bi htjela bit sigurna...
jer kolko znam da redovni mogu samo 3 predmeta....Ovo je dezinformacija!

Pročitaj prvi post topika Upisi u višu godinu i sve će ti biti jasno. :)

cris
21-05-2012, 16:39
Skuzila sve :)) imam jos jedno pitanje. hahah nikad kraja sa mnom. Ugl nisu mi na studomatu evidentirali seminar iz rima. znaci moram u referadu. pokusavam naci otkad radi al nemogu nac, pa ako mi moze netko rec? i jel mi treba nesto osim indeksa?

CroatianAngel
21-05-2012, 16:42
Skuzila sve :)) imam jos jedno pitanje. hahah nikad kraja sa mnom. Ugl nisu mi na studomatu evidentirali seminar iz rima. znaci moram u referadu. pokusavam naci otkad radi al nemogu nac, pa ako mi moze netko rec? i jel mi treba nesto osim indeksa?

Info o referadi se nalazi ovdje (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/2118-Izdavanje-potvrda-molbe-inf-dvorana-referade-i-tajnice-kartoteka-pisarnica). Inače, za upis ocjene se rađe obrati tajnici katedre, a za ostalo u kartoteku. :)

xara
21-05-2012, 21:41
Nisam ispunila seminarsku obvezu iz međunarodnog prava. Hoću li moći upisati u ljetnom semestru iduće godine predmet sa četvrte godine?

CroatianAngel
21-05-2012, 21:43
Nisam ispunila seminarsku obvezu iz međunarodnog prava. Hoću li moći upisati u ljetnom semestru iduće godine predmet sa četvrte godine?

Sve je već detaljno napisano u temi odabir seminara (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/1318-Odabir-seminara-vježbi). Imaš jedan jedini post za pročitati. A možeš pročitati i prvi post u temi upisi u višu godinu (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/2116-Upisi-u-višu-godinu). Brže ćeš sama naći detaljan odgovor u ta dva posta, no čekajući da ti netko odgovori. :)

Procyon
21-06-2012, 02:28
Čitam malo o novim promjenama na faksu, besplatnom studiranju za redovne studente...
Mene zanima, da li netko ima informaciju hoće li najesen ostati jednake cijene za upise/studiranje izvanrednih studenata?:unsure: Ili to nitko ne može pouzdano reći? :D

Nadam se da neće nabiti neke uber visoke školarine i da se neće početi primjenjivati neke druge odredbe (npr. o ects) koje su samo formalno propisane.

Malecka
21-06-2012, 13:01
Sve ostaje isto.

ralph_wiggum
01-07-2012, 21:07
Ima li neka dobra i milosrdna duša spremna odgovoriti na sramotno glupa pitanja koja samo dodatno moju indolentnost čine jasnijom..?

Long story short: prva sam godina, izvanredno, očito; riješen je samo engleski iz prvog semestra. Seminarske (rim, sociologija) obveze također su riješene, ocjene 3 i 4.
Iznimno sam malo informirana, ne zbog svoje nezainteresiranosti već zbog kroničnog bježanja od stvarnosti i vječnog poricanja. Digresiram

Što mi je činiti? Da li sam već službeno pala godinu, ili ima neko relativno rješenje kojim bih mogla upisati 'parcijalu' (koje više nema?) u slučaju da položim političku ekonomiju, naciju i rim?
Da li moram položiti striktno ta tri kolegija iz prvog semestra ili ih mogu pomiješati, recimo, položiti PEK, sociologiju i nešto treće?

Zbilja ne znam apsolutno ništa, a odveć me sram da bih se nekome službenom obratila osobno.

Help? ::S:

Slatkooki
01-07-2012, 21:28
Teorija ;
Ako riješiš u 9.mj rim, naciju i PE, upisuješ sad predmete s druge godine (inf, ustavno, obit.), a ako onda daš do kraja 2. mjeseca 2013. soc. oppd i otpd (a može i samo dva za uvjet) nisi pala nego onda krajem drugog upisuješ normalno ostale predmete iz druge godine.

Praksa :
Dat ove sve predmete u tom roku je nemoguća misija, posebno da bi sad u 9.mj uspjela spremit i naciju i rim.

Dobrodošla u čaroban svijet, ne disko muzike kako pjevaju pipsi, nego povlačenja i provlačenja po faxu te upisivanja predmeta za koje nemaš uvjet za polaganje.

Ako sljedeće godine nedaš komplet sve te predmete ili da imaš uvjet (pa počneš polagat ove s druge), moj ti je savjet da se radije skineš s faxa jer će ti se jedna godina produžit na minimalno tri, i usput ćeš i potrošit hrpu love na ponovna upisivanja svih mogućih predmeta i postat iznimno frustriran i neuspješan student kakvih ima na faxu nažalost jako puno.

Svi koji na prvoj godini ne daju barem 4 konkretna predmeta (engleski se tu ne ubraja), mogu računati sa velikim postotkom na to da će im fax trajat minimalno 7 ili više godina.

CroatianAngel
01-07-2012, 22:37
Teorija ;
Ako riješiš u 9.mj rim, naciju i PE, upisuješ sad predmete s druge godine (inf, ustavno, obit.), a ako onda daš do kraja 2. mjeseca 2013. soc. oppd i otpd (a može i samo dva za uvjet) nisi pala nego onda krajem drugog upisuješ normalno ostale predmete iz druge godine.
-cut-
Well, aren't you a little ray of sunshine! Get your story straight.

Ako ne da 50ectsa do upisa nove akademske godine, to je pad godine i ponovni upis iste. Za to padaš li godinu ili ne se gleda kod upisa zimskog semestra, upis ljetnog to ne mijenja.

I ako do upisa ljetnog semestra položi samo 2 od tri navedena, 8ectsa će manje sa četvrtog semestra. Jer je potrebno imati uvjet u rujnu/listopadu za upis magičnih 30-40ectsa u ovom slučaju.

Što mi je činiti? Da li sam već službeno pala godinu, ili ima neko relativno rješenje kojim bih mogla upisati 'parcijalu' (koje više nema?) u slučaju da položim političku ekonomiju, naciju i rim?
Da li moram položiti striktno ta tri kolegija iz prvog semestra ili ih mogu pomiješati, recimo, položiti PEK, sociologiju i nešto treće?
Da bi sad upisala drugu godinu, trebala bi položenih 50ectsa sa prve. Tako da, prilično je sigurno da će ti upis druge godine sad u rujnu/listopadu biti praktički nemoguć.
No zato jer ne upisuješ službeno drugu godinu, ne znači da ne možeš predmete sa nje, to je magična parcijala kada miješaš predmete dviju godina (službeno je pad godine u indexu, ponovni upis godine samo što ti dopuste da nadodaš ectse sa druge u zamjenu za položene sa prve).
Ako očistiš prvi semestar do upisa nove akademske godine, možeš upisati sve predmete sa zimskog semestra druge godine pa preporučam da prvo rješavaš prvi semestar. :)

ralph_wiggum
01-07-2012, 23:09
@slatkooki: kao prvo, hvala na brzom te iscrpnom odgovoru :)

U potpunosti razumijem katkad neizbježni proces povlačenja i provlačenja na faksu, no ja nemam tu opciju. Odmalena sam htjela upisati i završiti ovaj fakultet no nažalost nisam računala na razvitak duševnih dilema. Bolje kroz to proći prije no kasnije, tješim se ja :D

Da bi sad upisala drugu godinu, trebala bi položenih 50ectsa sa prve. Tako da, prilično je sigurno da će ti upis druge godine sad u rujnu/listopadu biti praktički nemoguć.
No zato jer ne upisuješ službeno drugu godinu, ne znači da ne možeš predmete sa nje, to je magična parcijala kada miješaš predmete dviju godina (službeno je pad godine u indexu, ponovni upis godine samo što ti dopuste da nadodaš ectse sa druge u zamjenu za položene sa prve).
Ako očistiš prvi semestar do upisa nove akademske godine, možeš upisati sve predmete sa zimskog semestra druge godine pa preporučam da prvo rješavaš prvi semestar. :)

Dakle, ako sam po napisanom dobro shvatila (što nekako sumnjam hehe), kada i ako bih uspjela riješiti ova tri kolegija iz prvog semestra do devetog mjeseca, u rujnu/listopadu bih mogla upisati drugu godinu?
To je ta 'magična parcijala'?
Ispričavam se na naizgled sporom kopčanju, samo pokušavam točno razumjeti što mi savjetujete :)

Također hvala na brzom i informativnom odgovoru!

her_alone
01-07-2012, 23:25
da pala si godinu,jer ne mozes dat 6 ispita u 9 mjesecu i evntualnom dekanskom! u najboljem slucaju,ako rijesis recimo ta tri predmeta iz zimskog,mozes pri upisu upisat tri predmeta sa druge u zimskom semestru,al to ne znaci da si druga godina i te predmt sa druge godine ces moc davat tek kad ti ostane samo jedan predmet sa prve... da skratim pricu, da bi upisala visu godinu moras imat 50 ects bodova, sve ostalo je pad,ali se mogu upisivati neki predmeti s vise, ili seminari, vjezbe, ovisno o broju etcs-a.... mozes upisat najvise 30 bodova po semestru pa si ti sad racunaj...

prema osobnom iskustvu,aku ti ostanu 4 ili vise ispita sa prve godine,nema smisla ni upisivat ista sa druge, cak ni seminare jer ti se nece isplatit...a bezveze trosis novce!

CroatianAngel
02-07-2012, 00:20
Dakle, ako sam po napisanom dobro shvatila (što nekako sumnjam hehe), kada i ako bih uspjela riješiti ova tri kolegija iz prvog semestra do devetog mjeseca, u rujnu/listopadu bih mogla upisati drugu godinu?
To je ta 'magična parcijala'? Kao što je kolegica her_alone lijepo objasnila (hvala kolegici!), upisuješ pad prve jer za službeni upis druge godine trebaš položenih 50ectsa sa prve do upisa nove akademske godine (rujan/listopad).
Položenih 50ectsa sa prve nećeš imati, dakle pad prve.

Ali ako položiš svih 30ectsa iz prvog semestra, prvi ti je očišćen i nemaš ectsa za prenijeti sa njega. A upis predmeta dviju godina je moguć, pa upisuješ predmete sa druge u zamjenu za položene sa prve iako si upisala ponovno prvu godinu.

Parcijala službeno ne postoji, u indexu ti piše ponovno upis prve godine, ne druge.

Ispričavam se na naizgled sporom kopčanju, samo pokušavam točno razumjeti što mi savjetujete :)Ajd ajd, ne deprimiraj se. Imali smo i puno gorih pitanja od tvojih. Svakako savjetujem da pročitaš ovaj post: ovdje (klik) (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/2116-Upisi-u-višu-godinu?p=520295&viewfull=1#post520295) ako te zanimaju tvoje mogućnosti kod upisa nove akademske godine.:wink:

ralph_wiggum
02-07-2012, 00:51
Ali ako položiš svih 30ectsa iz prvog semestra, prvi ti je očišćen i nemaš ectsa za prenijeti sa njega. A upis predmeta dviju godina je moguć, pa upisuješ predmete sa druge u zamjenu za položene sa prve iako si upisala ponovno prvu godinu.

Parcijala službeno ne postoji, u indexu ti piše ponovno upis prve godine, ne druge.

Ajd ajd, ne deprimiraj se. Imali smo i puno gorih pitanja od tvojih. Svakako savjetujem da pročitaš ovaj post: ovdje (klik) (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/2116-Upisi-u-višu-godinu?p=520295&viewfull=1#post520295) ako te zanimaju tvoje mogućnosti kod upisa nove akademske godine.:wink:

Sada u potpunosti razumijem što mi je činiti, stvarno hvala svima na pomoći, posebice tebi CroatianAngel :)

Jedini dio koji mi još nije posve jasan jest, što ako ne uspijem riješiti jedan od npr. tri priložena iz prvog semestra? Mogu li primjerice umjesto jednog kolegija iz prvog semestra položiti neki drugi iz drugog semestra (oppd, oppt, soc), ili se striktno traži položen prvi semestar da bih mogla upisati predmete s druge godine?

Ma depresija all the way ::E:
Pročitala sam taj post prije no što sam se usudila ovdje napisati bilo što, ali sam vas ipak odlučila pitati jer mi apsolutno ništa nije bilo jasno :rotfl: :facepalm:
Idem pročitati ponovno!

her_alone
02-07-2012, 08:38
evo jos jednom :) za upis druge moras imat 50 etcs bodova, sto u principu znaci da ti moze ostat samo jedan predmet s prve i NIJE BITNO IZ KOJEG JE SEMESTRA!

CroatianAngel
02-07-2012, 10:45
Jedini dio koji mi još nije posve jasan jest, što ako ne uspijem riješiti jedan od npr. tri priložena iz prvog semestra? Mogu li primjerice umjesto jednog kolegija iz prvog semestra položiti neki drugi iz drugog semestra (oppd, oppt, soc), ili se striktno traži položen prvi semestar da bih mogla upisati predmete s druge godine?

Kao što je kolegica her_alone objasnila (hvala kolegici, lijepo je vidjeti nove korisnike koji odgovaraju na upite a ne samo postavljaju pitanja), upisati ćeš službeno opet prvu godinu.

No za svaki položeni predmet iz prve, možeš u zamjenu za njega upisati novi sa druge.
Ako ti ostane npr nepoloženi Rim, u zimskom semestru ga moraš ponovno upisati, a možeš i upisati 22ectsa sa druge (eng3, seminar 3, i dva od tri predmeta: obiteljsko, pravni inf., ustavno). Jedan od ta tri predmeta ne bi mogla upisati jer ne možeš upisati više od 30ectsa u semestru.
Npr. Rim ima 8ectsa, još možeš maksimalno priložiti predmete do 30ectsa.
Ne možeš sad oppd i soc upisati uz rim u zimskom semestru, jer postoje pravila, ne šećeš predmete po semestrima kad ti želiš već se upisuju u pripadajući semestar. Tebi će oppd i soc i dalje biti predmeti ljetnog semestra, koji se upisuju u ljetnom semestru.

Možeš upisati maksimalno 30ectsa u zimskom semestru, ali pošto si izvanredna možeš i manje. Između 18 i 30ectsa, koliko izabereš (ponovno upisani obavezno + neki sa druge ako želiš, svakako zajedno trebaju imati 18-30ectsa).

Svakako pročitaj onaj prvi post koji sam ti linkala (evo opet link) (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/2116-Upisi-u-višu-godinu) jer mi sad tu idemo iz praznog u šuplje, teško da ćeš shvatiti svoja prava i obveze na ovom faksu ako ne pročitaš navedeni post. :wink:

Slatkooki
02-07-2012, 11:04
Mislim da ste zaboravili da se godina službeno upisuje krajem drugog mjeseca 2013, a ne početkom 10.mj. ove godine - pogledajte si na studomatu kad vam piše datum upisanih godina.

Prema tome, teoretski je moguće izbjeći pad prve godine ako do kraja 9. mjeseca se rješi prvi semestar, pa se onda upisuje čisti treći,
pa onda fino u drugom mjesecu se očisti i drugi semestar (u ovom slučaju otpd, soc. i oppd, ili jedan manje za uvjet) te se tada normalno upisuje četvrti semestar, iliti druga godina, i tu nema nikakvog pada jer imamo 50 bodova s prve.
Ako se ne očisti prvi semestar komplet, teško je izbjeći provlačenje stalno tog jednog predmeta s niže godine koji ćete morat upisat u 10mj. jer niste mogli prošle, te ste tada u lošijoj situaciji.

U praksi tako nešto obavit je nemoguće, jer ako netko nije cijelu godinu učio ni položio bar par predmeta, sasvim sigurno neće sad odjednom moći izdržat taj pritisak i toliko gradiva položit u tako kratkom roku, posebno jer su u igri dva najteža s prve - nacija i rim.Uzmimo u obzir da se mora slušati i seminar iz trećeg semestra, a onda bi ga i trebalo položit zajedno s četvrtim opet u kraćem vremenu (jer su vam rokovi iz drugog mjeseca potrošeni na rješavanje te prve godine), ušli ste u začaran krug...

Čuda postoje doduše ,ali se nikad ne događaju, a u krajnjem slučaju nije ni tragedija past koju godinu, to je ovdje redovita pojava, a i odobrena praksa fakulteta jer se u krajnjem slučaju, kao i sve u životu, vrte oko novaca.

her_alone
02-07-2012, 11:18
ne tu grijesis, godina se upisuje u 10 mjesecu... i cak da imas uvjet za visu kad upisujes ljetni semestar,ako ga nisi iamo u 9 mjesecu kad si upisivao zimski, ne mozes je upisat!

Slatkooki
02-07-2012, 11:25
ne tu grijesis, godina se upisuje u 10 mjesecu... i cak da imas uvjet za visu kad upisujes ljetni semestar,ako ga nisi iamo u 9 mjesecu kad si upisivao zimski, ne mozes je upisat!

Odi si pogledaj na studomat što ti piše kad ti je xx godina upisana, datum upisa.

her_alone
02-07-2012, 11:37
to ti nema veze,ono sto je bitno je da ako zelis upisat visu godinu,moras imati uvjet za nju, odnosno 50 ects bodova pri upisu u zimski semestar... znaci nema onog,ocistio sam prvi semestar nize pa cu sad upisat tu predmete sa vise pa cu do kraja drugog rijesit jos 2 ispita iz ljetnog semestar sa nize,pa cu u principu upisat visu godinu...toga nema!

shootingstar
02-07-2012, 11:38
Odi si pogledaj na studomat što ti piše kad ti je xx godina upisana, datum upisa.

U 2. mjesecu se upisuje ljetni semestar (i to na svim godinama osim prve). Godina se upisuje samo i jedino u 10. mjesecu (osim prve)! Prestanite širiti dezinformacije ako niste sigurni u ono što pričate.

Slatkooki
02-07-2012, 11:51
Ja sam izuzetno siguran u što pričam, jer točno to isto je prije par godina pisala, ako se dobro sjećam naša stud. pravobraniteljica, kada je objašnjavala postupke sa tim semestrima i kad se što upisuje, na pravokutniku je izašao članak točno na tu temu, ali vidim da ga nema jer im se arhiva srušila (prije par godina) pa su neke članke izgubili.

edit:
našao sam ga : http://www.pravokutnik.net/clanci/kako-upisati-visu-godinu
"To znači da ako ste prenijeli dva ispita sa prethodne godine, koja ste odslušali, i koja su u ljetnom semestru, i ako ih položite do veljače, vi ste izbjegli pad godine!! Da, ovo je velika novost."

Osim ako sam fakultet nije promijenio tu praksu, ali očito nije kad se za njih službeno godina upisuje u 2.mjesecu, barem po studomatu.Cijeli sistem je i nastao upravo zbog toga jer se upisuje semestar po semestar, a ne da se komplet godina upisuje odjednom u 10mj. onda ova priča ne bi funkcionirala.

Nema nikakve logike da ako ti imaš upisan komplet prvi semestar sljedeće godine, a do kraja 2.mj tj. do onda kad se upisuje ljetni, a i godina, rješiš i taj drugi semestar prve, da ti ne bi dali da upišeš službeno drugu, jer neznam po kojem triku i može bit prva ako je ostao s nje samo jedan predmet, ili nijedan, a s druge su svi upisani.

Slatkooki
02-07-2012, 11:58
http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/2116-Upisi-u-višu-godinu?highlight=upis+godine

Evo tu je sve opisano, pod situacija B.

shootingstar
02-07-2012, 12:07
Ti brkaš neke pojmove. Nitko nije rekao da ti ne možeš upisati čitav ljetni semestar ako si očistio ljetni s prošle godine (da, bez obzira jesi li imao uvjet u 10. mjesecu). Mislim da je to jasno k'o dan. U ovom postu što si linkao, upravo u toj situaciji pod B se krije ono što ja tvrdim, a ti osporavaš: ".... upisat ću čitav četvrti semestar – to je tzv. skok godine. Zašto? Zato što ako dam uvjet na drugoj godini i ove predmete s prve, ja ću normalno upisati treću. Iako sam upisao pad prve godine pa zapravo studiram prvu, pa ponovo prvu i onda treću. Formalno nikad neću biti druga..."

ralph_wiggum
02-07-2012, 12:29
evo jos jednom :) za upis druge moras imat 50 etcs bodova, sto u principu znaci da ti moze ostat samo jedan predmet s prve i NIJE BITNO IZ KOJEG JE SEMESTRA!

Primljeno na znanje! :mhm:

No za svaki položeni predmet iz prve, možeš u zamjenu za njega upisati novi sa druge.
Ako ti ostane npr nepoloženi Rim, u zimskom semestru ga moraš ponovno upisati, a možeš i upisati 22ectsa sa druge (eng3, seminar 3, i dva od tri predmeta: obiteljsko, pravni inf., ustavno). Jedan od ta tri predmeta ne bi mogla upisati jer ne možeš upisati više od 30ectsa u semestru.
Npr. Rim ima 8ectsa, još možeš maksimalno priložiti predmete do 30ectsa.
Ne možeš sad oppd i soc upisati uz rim u zimskom semestru, jer postoje pravila, ne šećeš predmete po semestrima kad ti želiš već se upisuju u pripadajući semestar. Tebi će oppd i soc i dalje biti predmeti ljetnog semestra, koji se upisuju u ljetnom semestru.

Napokon mi je jasno!

Svakako pročitaj onaj prvi post koji sam ti linkala (evo opet link) (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/2116-Upisi-u-višu-godinu) jer mi sad tu idemo iz praznog u šuplje, teško da ćeš shvatiti svoja prava i obveze na ovom faksu ako ne pročitaš navedeni post. :wink:

Čitam, čitam, bilo mi je relativno komplicirano prilagoditi svoju situaciju navedenim teoretskim situacijama, ali sad kad su mi neke stvari jasnije, biti će lakše :)

Mislim da ste zaboravili da se godina službeno upisuje krajem drugog mjeseca 2013, a ne početkom 10.mj. ove godine - pogledajte si na studomatu kad vam piše datum upisanih godina.

Prema tome, teoretski je moguće izbjeći pad prve godine ako do kraja 9. mjeseca se rješi prvi semestar, pa se onda upisuje čisti treći,
pa onda fino u drugom mjesecu se očisti i drugi semestar (u ovom slučaju otpd, soc. i oppd, ili jedan manje za uvjet) te se tada normalno upisuje četvrti semestar, iliti druga godina, i tu nema nikakvog pada jer imamo 50 bodova s prve.
Ako se ne očisti prvi semestar komplet, teško je izbjeći provlačenje stalno tog jednog predmeta s niže godine koji ćete morat upisat u 10mj. jer niste mogli prošle, te ste tada u lošijoj situaciji.

Ako je ovo istina, stvarno bi bilo idealno (kao što je idealna većina stvari u životu :hiss:). No prepustit ću vama iskusnijima da dođete do zaključka ove 'upisi u 10./2. mjesecu' rasprave.

U praksi tako nešto obavit je nemoguće, jer ako netko nije cijelu godinu učio ni položio bar par predmeta, sasvim sigurno neće sad odjednom moći izdržat taj pritisak i toliko gradiva položit u tako kratkom roku, posebno jer su u igri dva najteža s prve - nacija i rim.

Mah nije meni toliko problem učenje. Dapače, učila sam ja itekako, ali nisam se osmjelila provesti to svoje naučeno u nešto više.

Čuda postoje doduše ,ali se nikad ne događaju, a u krajnjem slučaju nije ni tragedija past koju godinu, to je ovdje redovita pojava, a i odobrena praksa fakulteta jer se u krajnjem slučaju, kao i sve u životu, vrte oko novaca.

Razumijem. Ali vrlo rado bih barem pokušala izbjeći gubitak cijele godine, naravno ako je to moguće.

CroatianAngel
02-07-2012, 13:03

Kod upisa zimskog semestra se odlučuje koju godinu službeno upisuješ, a određuje se i status studenta za cijelu akademsku godinu!

Brkaš osnove osnova. Brkaš upis predmeta sa upisom godine! Ovo o čemu ti pričaš je mogućnost preskoka godine.

U linkanoj situaciji dva ti je lijepo objašnjeno da je upisan pad prve godine, sa mogućnošću preskoka godine. Prva, pad prve, treća.

I ovo se da izbjeći kad se radi o jednom predmetu iz zimskog semestra, problem nastaje tek kad se radi o više od 10ectsa iz zimskog semestra.

Hvala kolegicama shootingstar i her_alone na točnim informacijama.

Slatkooki
02-07-2012, 13:24
http://www.pravokutnik.net/clanci/ka...ti-visu-godinu

"To znači da ako ste prenijeli dva ispita sa prethodne godine, koja ste odslušali, i koja su u ljetnom semestru, i ako ih položite do veljače, vi ste izbjegli pad godine!! Da, ovo je velika novost."

Ako lažem ja, onda laže i onaj tko je ovo napisao.

Pad, preskok, izbjegnuti pad, uglavnom ovo je sve teorija, na kraju je nevažno što je točno.
Praksa ju rijetko opravdava, sretno kolegici u učenju i prezentiranju naučenog materijala, još se stigne u 9.mj dat par predmeta.

Još stojim kod tvrdnje da ako se žešće zaglavi, bolje odustati (na vrijeme) jer će se inače fax protegnut i postat kalvarija i za sebe i za druge, ovo ti nažalost neće nitko reći službeno na prvoj godini.

CroatianAngel
02-07-2012, 13:30
http://www.pravokutnik.net/clanci/ka...ti-visu-godinu

Ako lažem ja, onda laže i onaj tko je ovo napisao.Ovo je jedini navod koji je pogrešno izražen. Nije se izbjegao pad godine, već se omogućio preskok godine nakon pada godine. (npr. upis treće nakon pada prve)

Tko je ovo napisao je imao poduži članak za napisati, pa je jedna greška oprostiva. :)

Slatkooki, bolje je priznati da si u krivu no tući praznu slamu kad je očigledno da si podosta pogrešno shvatio. A taj članak na koji se uporno pozivaš je star 4 godine. :wink:

Malecka
02-07-2012, 13:35
Hajdmo mi pustiti kolegicu da sama odluči kada je vrijeme za odustati i hoće li to uopće napraviti.
Prilično je depresivno i demotivacijski čitati tvoje savjete, pogotovo što nije niti tvoja niti moja niti zadaća bilo kojeg xy forumaša govoriti nekome kad bi trebao odustati.

ralph_wiggum
02-07-2012, 13:44
Pad, preskok, izbjegnuti pad, uglavnom ovo je sve teorija, na kraju je nevažno što je točno.
Praksa ju rijetko opravdava, sretno kolegici u učenju i prezentiranju naučenog materijala, još se stigne u 9.mj dat par predmeta.

Još stojim kod tvrdnje da ako se žešće zaglavi, bolje odustati (na vrijeme) jer će se inače fax protegnut i postat kalvarija i za sebe i za druge, ovo ti nažalost neće nitko reći službeno na prvoj godini.

Hvala, ja ću dati sve od sebe!

Hajdmo mi pustiti kolegicu da sama odluči kada je vrijeme za odustati i hoće li to uopće napraviti.
Prilično je depresivno i demotivacijski čitati tvoje savjete, pogotovo što nije niti tvoja niti moja niti zadaća bilo kojeg xy forumaša govoriti nekome kad bi trebao odustati.

Iako jest malo tegobno čuti nešto takvo; neistina nije. Sva sreća pa se na mene ne može odnositi, ja ipak ovo želim. :mhm:

Slatkooki
02-07-2012, 19:23

Znam da je to teško za čuti, ali nažalost je i realnost, bolje da joj se kaže (a kao što vidimo nitko to ne voli javno govoriti, a najmanje sami studenti žele sebi priznati da su doživjeli neuspjeh-ovo govorim nažalost i iz vlastitog iskustva),
nego da ima lažne nade pa, kako sam već naveo, fax postane muka i za nju i za ljude oko nje (roditelje koji financiraju itd.),
lijepo je bit optimističan,al ak se to ne potkrijepi ozbiljnim učenjem i radom, na kraju samo koristi ovom faxu koji obožava cicati lovu.

Ima i jedna sretna vijest u cijeloj priči,
a to je da budući da kolegica nije redovan student, nije apsolutno obavezna da upisuje maksimalni broj bodova po semestru(30), pa bih joj ja savjetovao da neka možda bolje odabere da upiše koliko mora, nego da sad ide na maksimizirajuću strategiju "sad ću ja upisat sve što mogu, pa ću brzo rješit uvjet pa ću onda i rješit to sa druge upisano",
čisto zato da joj se ne bi dogodilo da ne uspije rješiti uvjet, pa da mora te predmete opet upisivat a da nije mogla ni izać na ispit (što je još jedan od generatora love i nikako ne ide na ruku studiranju, al tako su to postavili).

Ovo govorim bez plašenja, nego sa čistom realnošću, jer poznam neke osobe na završnim godinama studija koji su se doslovno npr. sa nacijom bakćali po par mjeseci učenja, a za rim će odmah priznati da je trebalo i više od toga (pola godine-godinu dana) učenja, a imamo u vidu da su tu i seminari s druge godine kojima se treba posvetiti, itd.

Nitko ovdje nije glup, al svatko uči drugačije i drugačije mu leži neko gradivo doduše, ali nisam još našao nekog da ne bi potvrdio težinu određenih ispita, i da prodaje štreberske priče "ja sam eto malo pročitao skriptu dan prije testa pa sam dobio evo 4".

A kolegica nek si izabere predmete koje će učit za 9.mj, poreda ih po težini,pročita topice na forumu o njima i odluči šta i kako, knjigu u ruke i cijeli svijet može biti tvoj.

Tkach
02-07-2012, 19:54
Mda, ja ti isto savjetujem da se ostaviš ludorija i usvojiš neki skroman i ostvariv plan za početak. Pala si godinu i kvit, ponavljaš, šta sad. Ponavljaju ljudi razred u srednjoj školi, pa žive, dišu, završe fakultet i tak. Tvoj cilj bi trebao biti da upišeš iduće jeseni čistu drugu godinu, ostavi se maksimalističkih scenarija. Ti u biti još nemaš položenog ispita i prema tome niti ikakvog pojma kakav je ovo faks, koliko ti treba za ispite i tome slično tako da sve i da hoćeš, ne možeš planirati daleko unaprijed. Uzmi sad za 9. mjesec najlakše ispite s prve godine - to su valjda politička i otpd, ne znam više - i probaj to riješiti. I da, 1 rok - 1 ispit. Nemoj izlaziti na isti rok na ispite jer ćeš se samo dodatno ujebati. Onda kad to riješiš ideš prema težim ispitima i ako sve bude išlo relativno u redu upisuješ dogodine drugu godinu. U jesenskom semestru ti se sad ne isplati ništa upisivati s druge po mom mišljenju, možda u ljetnom ovisno u situaciji.

Što se tiče odustajanja, ja bih odustajanje savjetovao samo ljudima koji su odlučili da ih pravo ne zanima i da se u konačnici ne žele time baviti u životu. Bilo kakvo odustajanje zbog manjka motivacije ili lijenosti osuđujem. Faks je težak, ali štreberski težak i nema tu ništa što osoba normalne inteligencije ne može svladati. Da, godine se padaju, prosječan student upiše 2-3 pada ali i to se može izbjeći a ako se ne izbjegne, bože moj. Živjet će te 70-80 godina, koliko je sad tu važno jeste završili s 24 ili 27 godina :D

Malecka
02-07-2012, 20:04
Znam da je to teško za čuti, ali nažalost je i realnost, bolje da joj se kaže (a kao što vidimo nitko to ne voli javno govoriti, a najmanje sami studenti žele sebi priznati da su doživjeli neuspjeh-ovo govorim nažalost i iz vlastitog iskustva),
nego da ima lažne nade pa, kako sam već naveo, fax postane muka i za nju i za ljude oko nje (roditelje koji financiraju itd.),
lijepo je bit optimističan,al ak se to ne potkrijepi ozbiljnim učenjem i radom, na kraju samo koristi ovom faxu koji obožava cicati lovu.

Stvarno je nezahvalno izvlačiti nekakve zaključke iz nečijih par postova na forumu. Znam da će cura past godinu i da nije ništa dala, i da ima ljudi koji u toj situaciji odmah odu. Ali, ako ona ima volje i želje (što još ima) onda ju ne treba odmah bombardirati katastrofičnim scenarijima. Da, ima ljudi koji studiraju 7 godina. Ne, to nije kraj svijeta.
Da ne govorim o tome kako ima masa ljudi (uključujući neke od forumaša) koji su kiksali prvu godinu pa kasnije davali sve.
Ili pak netko da prve dvije pa zapne na trećoj. Teško je svih pet godina imati jednak uspjeh.
Savjet kolegici - još ništa nije izgubljeno, daj dva ispita u 9mj./na dekanskom i onda pokušaj do proljeća ili ljeta očistiti godinu. Ako baš ništa ne daš, na vrijeme razmisli o prebacivanju da ti ne pobjegnu prijave u sustavu drž.mature (sorry, ne znam kako to vama mlađima ide). Slažem se sa kolegom da upišeš što manje toga iz druge godine, po mogućnosti ništa ili gotovo ništa, ovisi kako ćeš stajati sa ispitima.

edit- Tkach pametno zbori.

CroatianAngel
02-07-2012, 21:04
Kad već savjetujemo, ja savjetujem da pokušaš dati Naciju i političku ekonomiju u rujnu, a Rim ostavi za druga vremena. Tako nećeš sad naciju i pe ponovno upisati. A Nacija nije ništa gora od otpda, pa bolje naciju no otpd kako ne bi ponovno upisala.

I da, uzmi narednu godinu za čišćenje prve, a ne upis maksimalno svega što možeš sa druge.

Ima nade za tebe, nakon jednog pada godine ne trebaš razmišljati o odustajanju od faksa koji želiš završiti, prerano je da se takvim scenarijem baviš kad te pravo zanima.

Sretno!

BaF
02-07-2012, 21:48
moj ti je savjet da spremiš bilo šta, pa makar i političku, i napokon odeš na ispit pa makar te knjigom u glavu tamo gađali dok te ruše.

naime, bila je tu jako davno jedna jako pametna i simpa forumašica koja me jako podsjeća na tebe i tvoj stil, a koja je naciju pokraj mene i bar tri generacije starijih forumaša vrlo marljivo i puno puno puno detaljnije i suvislije od mene jedno dvije godine učila, naučila i onda opet malo učila u nsbu. bila bi to lijepa priča da ona svaki put taj ispit nije prijavila, na njega krenula - i onda stala kod ulaznih stepenica. ti si taj luksuz danas više ne možeš priuštiti zbog studomata i padova neizlascima, pa mi se čini da su ti u ovom stanju i šanse da dođeš do stepenica vrlo male.

any who, forumašica o kojoj pričam naciju nikad nije dala i već odavno nije na ovom fakultetu, što je šteta jer je jedina razlika između nje i svih nas ovdje koji smo davali ispite, pa i naposlijetku diplomirali, bila u tome što smo mi uspjeli pregristi govno prvi put. kasnije to ionako prelazi u naviku skoro svakim seminarom, konzultacijama, ispitom i upisom, elem - odi na jebeni ispit and break a leg.

ralph_wiggum
02-07-2012, 23:10
(meni) interesantna trivija: prije ulaska u auto na putu kući samo sam nabrzinu htjela pročitati što ste mi napisali; pročitala jesam, upalila auto, i kako je radio bio relativno glasno upaljen, prvo što sam čula jest dobri stari ACDC kako pjeva 'I'm on a hiiiiighwaaay to hell!' :heh:
Eh, prigodno. A i vruće mi je bilo

Ima i jedna sretna vijest u cijeloj priči,
a to je da budući da kolegica nije redovan student, nije apsolutno obavezna da upisuje maksimalni broj bodova po semestru(30), pa bih joj ja savjetovao da neka možda bolje odabere da upiše koliko mora, nego da sad ide na maksimizirajuću strategiju "sad ću ja upisat sve što mogu, pa ću brzo rješit uvjet pa ću onda i rješit to sa druge upisano"

Ma sve je okej, ja nemam ništa protiv konstruktivne kritike, dapače, i u potpunosti se slažem da sve to može postati mučno i za osobu koja studira i za one koji ju financiraju.

A kolegica nek si izabere predmete koje će učit za 9.mj, poreda ih po težini,pročita topice na forumu o njima i odluči šta i kako, knjigu u ruke i cijeli svijet može biti tvoj.

To je plan :)

Mda, ja ti isto savjetujem da se ostaviš ludorija i usvojiš neki skroman i ostvariv plan za početak. Pala si godinu i kvit, ponavljaš, šta sad. Ponavljaju ljudi razred u srednjoj školi, pa žive, dišu, završe fakultet i tak. Tvoj cilj bi trebao biti da upišeš iduće jeseni čistu drugu godinu, ostavi se maksimalističkih scenarija. Ti u biti još nemaš položenog ispita i prema tome niti ikakvog pojma kakav je ovo faks, koliko ti treba za ispite i tome slično tako da sve i da hoćeš, ne možeš planirati daleko unaprijed. Uzmi sad za 9. mjesec najlakše ispite s prve godine - to su valjda politička i otpd, ne znam više - i probaj to riješiti. I da, 1 rok - 1 ispit. Nemoj izlaziti na isti rok na ispite jer ćeš se samo dodatno ujebati. Onda kad to riješiš ideš prema težim ispitima i ako sve bude išlo relativno u redu upisuješ dogodine drugu godinu. U jesenskom semestru ti se sad ne isplati ništa upisivati s druge po mom mišljenju, možda u ljetnom ovisno u situaciji.

Što se tiče odustajanja, ja bih odustajanje savjetovao samo ljudima koji su odlučili da ih pravo ne zanima i da se u konačnici ne žele time baviti u životu. Bilo kakvo odustajanje zbog manjka motivacije ili lijenosti osuđujem. Faks je težak, ali štreberski težak i nema tu ništa što osoba normalne inteligencije ne može svladati. Da, godine se padaju, prosječan student upiše 2-3 pada ali i to se može izbjeći a ako se ne izbjegne, bože moj. Živjet će te 70-80 godina, koliko je sad tu važno jeste završili s 24 ili 27 godina :D

Ma ne pada meni toliko teško činjenica što sam ja 'pala'. Više me muči to što sam to dopustila zbog svoje kakti 'quarter life' krize.

Stvarno je nezahvalno izvlačiti nekakve zaključke iz nečijih par postova na forumu. Znam da će cura past godinu i da nije ništa dala, i da ima ljudi koji u toj situaciji odmah odu. Ali, ako ona ima volje i želje (što još ima) onda ju ne treba odmah bombardirati katastrofičnim scenarijima. Da, ima ljudi koji studiraju 7 godina. Ne, to nije kraj svijeta.
Da ne govorim o tome kako ima masa ljudi (uključujući neke od forumaša) koji su kiksali prvu godinu pa kasnije davali sve.
Ili pak netko da prve dvije pa zapne na trećoj. Teško je svih pet godina imati jednak uspjeh.
Savjet kolegici - još ništa nije izgubljeno, daj dva ispita u 9mj./na dekanskom i onda pokušaj do proljeća ili ljeta očistiti godinu. Ako baš ništa ne daš, na vrijeme razmisli o prebacivanju da ti ne pobjegnu prijave u sustavu drž.mature (sorry, ne znam kako to vama mlađima ide). Slažem se sa kolegom da upišeš što manje toga iz druge godine, po mogućnosti ništa ili gotovo ništa, ovisi kako ćeš stajati sa ispitima.

edit- Tkach pametno zbori.

Ti si kao mama na forumu, sva puna razumijevanja :thumbup:
Da, to mi je plan: pokušati riješiti barem pek i naciju, za rim ne znam. Već relativno znam pola knjige, ali nekako sumnjam da bih uspjela proći na usmenom (na pismenom sam uvijek bolja; na usmenom sam odveć nervozna i paranoična)

Kad već savjetujemo, ja savjetujem da pokušaš dati Naciju i političku ekonomiju u rujnu, a Rim ostavi za druga vremena. Tako nećeš sad naciju i pe ponovno upisati. A Nacija nije ništa gora od otpda, pa bolje naciju no otpd kako ne bi ponovno upisala.

I da, uzmi narednu godinu za čišćenje prve, a ne upis maksimalno svega što možeš sa druge.

Ima nade za tebe, nakon jednog pada godine ne trebaš razmišljati o odustajanju od faksa koji želiš završiti, prerano je da se takvim scenarijem baviš kad te pravo zanima.

Sretno!

Hvala i tebi! :)
Jedino me muči na kraju što ste gore spomenuli, taj 'preskog' godine nakon pada godine..
Dakle, u slučaju da riješim političku i naciju, te ostane mi rim, mogu upisati jedan kolegij iz druge godine? Jer u tom slučaju bih imala 22 ects-a, a rekli ste da izvanreni s 18 pa nadalje mogu upisivati/mijenjati kolegije..? o bože :facepalm:

moj ti je savjet da spremiš bilo šta, pa makar i političku, i napokon odeš na ispit pa makar te knjigom u glavu tamo gađali dok te ruše.

naime, bila je tu jako davno jedna jako pametna i simpa forumašica koja me jako podsjeća na tebe i tvoj stil, a koja je naciju pokraj mene i bar tri generacije starijih forumaša vrlo marljivo i puno puno puno detaljnije i suvislije od mene jedno dvije godine učila, naučila i onda opet malo učila u nsbu. bila bi to lijepa priča da ona svaki put taj ispit nije prijavila, na njega krenula - i onda stala kod ulaznih stepenica. ti si taj luksuz danas više ne možeš priuštiti zbog studomata i padova neizlascima, pa mi se čini da su ti u ovom stanju i šanse da dođeš do stepenica vrlo male.

any who, forumašica o kojoj pričam naciju nikad nije dala i već odavno nije na ovom fakultetu, što je šteta jer je jedina razlika između nje i svih nas ovdje koji smo davali ispite, pa i naposlijetku diplomirali, bila u tome što smo mi uspjeli pregristi govno prvi put. kasnije to ionako prelazi u naviku skoro svakim seminarom, konzultacijama, ispitom i upisom, elem - odi na jebeni ispit and break a leg.

Hehe, zakon! Ovdje imam i stil! :tanc:
Ma da, ima ljudi koje je stvarno strah tih stvari. Ali eto, netko je stvoren za takvo što, netko nije. Zato i jesu tu različiti fakulteti i druge opcije.
Hvala, nadam se da ću ju slomiti!

Hvala vam svima. Stvarno ste me iznenadili svojom voljom i spremnošću da pomognete i savjetujete.
Nisam to očekivala, već sam se navikla na opću hladnoću i ignoriranje svojih 'kolega', barem onih u mojoj generaciji. Nije da mi to previše smeta, ali evo, vi ste me uvjerili da na ovom faksu stvarno ima simpatičnih i dobrih ljudi :cheers:

CroatianAngel
03-07-2012, 00:31
Jedino me muči na kraju što ste gore spomenuli, taj 'preskog' godine nakon pada godine..
Dakle, u slučaju da riješim političku i naciju, te ostane mi rim, mogu upisati jedan kolegij iz druge godine? Jer u tom slučaju bih imala 22 ects-a, a rekli ste da izvanreni s 18 pa nadalje mogu upisivati/mijenjati kolegije..? o bože :facepalm:

Ako ti ostane Rim, a položiš sve osim njega: ponovno upisuješ Rim (8ectsa) i moraš upisati još minimalno 10ectsa sa trećeg semestra druge godine da bi zadovoljila minimum od 18ectsa.

Možeš birati koliko ćeš upisati između 18 i 30ectsa u totalu (Rim uključen).

Mi ti svi savjetujemo što manje, jer je pametnije ovu godinu čistiti prvu no natrpati si drugu i brdo frustracija.

Kad te već zanima preskok godine:
Teorijski, ako se osjećaš kao superwoman, možeš upisati 30ectsa (8 rim i 22 sa trećeg semestra druge), i ako do ljetnog semestra očistiš drugi semestar možeš upisati cijeli četvrti i imati mogućnost preskoka godine. No želim istaknuti kako je to samoubilačka misija. Morala bi od listopada do ožujka položiti sve što imaš preostalo iz drugog semestra (soc, oppd, otpd, eng2), od listopada do listopada položiti rim, eng3, seminar3, i dva predmeta koja bi imala upisana sa druge u zimskom semstru (dva od tri: ustavno, pravna inf., obiteljsko), plus cijeli četvrti semestar (eng4, seminar4, ejp, ep, kazneno). Želim da shvatiš koliko je to teško, ja bih rekla i nemoguće. Pročitaj koliko je to predmeta. Soc, oppd, otpd, eng2, rim, eng3, seminar3, 2 predmeta od 8ectsa sa trećeg semestra, eng4, seminar4, europsko javno, ekonomska, kazneno. U jednoj godini. Za položiti. :wink:

ralph_wiggum
03-07-2012, 01:20
Ako ti ostane Rim, a položiš sve osim njega: ponovno upisuješ Rim (8ectsa) i moraš upisati još minimalno 10ectsa sa trećeg semestra druge godine da bi zadovoljila minimum od 18ectsa.

Možeš birati koliko ćeš upisati između 18 i 30ectsa u totalu (Rim uključen).

Mi ti svi savjetujemo što manje, jer je pametnije ovu godinu čistiti prvu no natrpati si drugu i brdo frustracija.

Kad te već zanima preskok godine:
Teorijski, ako se osjećaš kao superwoman, možeš upisati 30ectsa (8 rim i 22 sa trećeg semestra druge), i ako do ljetnog semestra očistiš drugi semestar možeš upisati cijeli četvrti i imati mogućnost preskoka godine. No želim istaknuti kako je to samoubilačka misija. Morala bi od listopada do ožujka položiti sve što imaš preostalo iz drugog semestra (soc, oppd, otpd, eng2), od listopada do listopada položiti rim, eng3, seminar3, i dva predmeta koja bi imala upisana sa druge u zimskom semstru (dva od tri: ustavno, pravna inf., obiteljsko), plus cijeli četvrti semestar (eng4, seminar4, ejp, ep, kazneno). Želim da shvatiš koliko je to teško, ja bih rekla i nemoguće. Pročitaj koliko je to predmeta. Soc, oppd, otpd, eng2, rim, eng3, seminar3, 2 predmeta od 8ectsa sa trećeg semestra, eng4, seminar4, europsko javno, ekonomska, kazneno. U jednoj godini. Za položiti. :wink:

Nisam ja super ništa hehe. Možda super nestabilni prokrastinator.. :thumbdown:
Dakle najpametnije mi je sada u rujnu riješiti naciju i pe. Upisat cu eng3, seminar3 i jedan od dva predmeta zimskog semestra, pokusat se rijesiti rima, a u ljetnom nastaviti gdje sam stala sa soc, uz ovo ostalo iz drugog semestra. Vidjet ćemo

Tako ionako nemam kuda osim sjedit doma i u nsbu i poludit od učenja.
That's the college life all about, right? :smartass:

Slatkooki
03-07-2012, 01:22
Da se razumijemo, neki su to krivo shvatili, nitko tu ne govori, pa ni ja, da bi trebala sada odmah odustati od fakulteta, ja smatram da svatko ima pravo minimalno na još jednu priliku da popravi svoj loš start, u konačnici je ovo česta priča i na prvoj godini uvjet od ukupnog broja upisanih nema daleko više od pola ljudi.

Ali je moj iskren savjet, po treći put, sada nakon nekon odmaka od par godina kolko sam na ovom faxu, da u slučaju da opet zaglaviš na toj ponovljenoj prvoj godini, tj. da ne uspiješ skupit uvjet nego eventualno nekom mukom daš 1-2 predmeta, da u tom slučaju ozbiljno razmisliš o preseljenju, jer kao što sam rekao pretvorit će se fax u kalvariju i to da ćeš studirat prvu godinu 3godine, a pritom bit i užasno frustrirana (uz druge stvari) što moraš i nekakve laganije predmete s druge ponovno par puta upisivat i plaćat, a nemožeš izać na njih, zajedno sa seminarima koje si imala iz njih i kolokvija koji će propast.

Opet navodim, sreća je da je izvanredno, jer da se mora upisat obavezno 30 ects bod. bila bi u daleko većoj gabuli nego sada.
Sada bi bilo dobro za 9.mj pripremit naciju i p.e. to je moguće, a za dekanski možda nekakav engleski.
Više od toga zaboravi, pogotovo izlazit na dva ispita na istom roku jer će ti se dogodit da u konačnici od tih par zacrtanih u jednom mjesecu nećeš dat nijedan.
Na ovom faksu mislim da ne postoji osoba koja u svojoj memoriji u glavi nema groblje maksimizirajućih planova polaganja ispita, koji su najčešće propali na načelu lanca - promašiš jedan rok (ili mjesec), cijeli plan propadne, jer ti se pomjeraju rokovi i shvatiš da nećeš imat vremena za sve.

I onda nakon rujna se ne zajebavat nego fino nastavit spremit recimo sociologiju ili otpd za 11.mj. pa se onda primit seminara da se to rješi i nečega za drugi mjesec, rim možda ne, ali npr. oppd.
Kada bi se to ostvarilo, znat ćeš da si na dobrom putu i da si se uhvatila fakulteta na svima zadovoljavajući način.
Ako bi dobila uvjet do kraja 6.mj 2013. imaš velike šanse da se možeš normalno posvetit za 9.mj tim novim predmetima s druge godine, i to onima iz prvog semestra (koji su neki i lakši, npr. pravna ili ustavno), da se ne upisuju ponovno.

Ali nemoj se zavaravat i zabrijavat s njima uopće sada, nego prvenstveno gledaj uvjet i predmete s prve da se obave.
Zajebala si stvar i loše startala, ali ćeš dobit priliku za ispravak, zato je iskoristi.
Ako imaš problema sa tjeranjem na učenje i stvaranjem rutine i ako te doma previše stvari odvlači od učenja, preporučam ti da što prije kreneš u nekakva mjesta puna studenata, kao što je NSB.
Ja sam npr. zazirao od toga isprva, mislio sam dugo vremena šta ću ja tamo, mogu ja doma, al sad mi je iskreno žao da nisam odmah krenuo od početka po nsbu, jer bih neke stvari malo prije obavio i ozbiljnije sve to shvatio i prihvatio.

ralph_wiggum
03-07-2012, 01:43
@Slatkooki: Ma nema teoretske šanse da si to dopustim više ikad, općenito. Jesam, zeznula sam stvar u potpunosti, i žao mi je, ali eto tako je ispalo.
Ček malo, zar ja mogu polagati predmete drugog semestra u 11. mjesecu..? Ja sam izvanredni student :blink:
ili sam ja opet nešto krivo pohvatala

Definitivno se odsada (otprije nekoliko dana heh) primam posla, drž'te mi fige!
Spremila sam vaše postove na komp, čisto da imam neke naputke uvijek pri ruci :)

CroatianAngel
03-07-2012, 01:45
Ček malo, zar ja mogu polagati predmete drugog semestra u 11. mjesecu..? Ja sam izvanredni student :blink:
ili sam ja opet nešto krivo pohvatala
Sve odslušane predmete možeš polagati, da.

A ove si odslušala. :)

ralph_wiggum
03-07-2012, 01:58
Ahaaaa.

Svaki dan nešto novo naučim. :facepalm:

schogeten
06-08-2012, 19:32
Pozdrav kolege.

Kako sam stari student koji je prešao na bolonju zanima me da li prilikom upisa u 4. godinu mogu uzeti i odraditi samo vježbe BEZ seminara?

Naime, imam odrađen seminar po starom programu iz gpp a on je sad po bolonji na četvrtoj godini u zimskom semestu.

Hvala vam

Rita
06-08-2012, 20:47
Pozdrav kolege.

Kako sam stari student koji je prešao na bolonju zanima me da li prilikom upisa u 4. godinu mogu uzeti i odraditi samo vježbe BEZ seminara?

Naime, imam odrađen seminar po starom programu iz gpp a on je sad po bolonji na četvrtoj godini u zimskom semestu.

Hvala vam

Upisuješ praktički što želiš, pa tako možeš i samo vježbe ili samo seminar...bitno je da upišeš minimum bodova, mislim da je to 18 bodova.
Ako si odradio seminar, onda ne trebaš upisivati novi, samo se pobrini da ti priznaju položen seminar tj. evidentiraju na studomatu.

schogeten
06-08-2012, 22:02
Upisuješ praktički što želiš, pa tako možeš i samo vježbe ili samo seminar...bitno je da upišeš minimum bodova, mislim da je to 18 bodova.
Ako si odradio seminar, onda ne trebaš upisivati novi, samo se pobrini da ti priznaju položen seminar tj. evidentiraju na studomatu.

RITA puno ti hvala, ti sve znaš, puno si mi pomogla. Moram priznati da mi je baš teško pohvatati sve ove nove bolonjske zapovijedi :(

Dobro da si mi to spomenula jer tek sam sad išla provjeravati i vidjela da mi od prve godine na studomatu nisu evidentirani ni jedan uredno obavljen seminar pa ni gpp :unsure:

Molim te još samo info u vezi istog da li da samo pošaljem mail Relkoviću ili da odem osobno tamo sa indeksom?

Rita
06-08-2012, 22:21
Evo, sad sam pogledala na studomatu, meni za neke "stare" seminare ništa ne piše, ali su mi ih priznali tj. isto sam imala seminar riješen s niže godine kad sam prelazila na bolonju i nisam trebala upisivati seminar s niže, ali sam mogla da sam htjela ići opet na seminar iz nekog drugog ili čak istog predmeta. Kad ćeš upisivati godinu, napomeni Relkoviću da upisuješ samo vježbe, da si odradila seminar i to je to. On to može odmah pogledati na kompu kad mu predaješ indeks.

maramica
17-08-2012, 19:29
Nakon prelaska s redovnog na izvanredne, koliko se dugo ceka da indeks bude gotov? ... recimo nakon upisa, ako ima dekanskog, dakle pocetkom 10 mj.
Odnosno da preformuliram pitanje, jel srede sve (indeks,studomat) do roka u 11.mj. tako da se moze izaci na njega?

CroatianAngel
17-08-2012, 19:38
Nakon prelaska s redovnog na izvanredne, koliko se dugo ceka da indeks bude gotov? ... recimo nakon upisa, ako ima dekanskog, dakle pocetkom 10 mj.
Odnosno da preformuliram pitanje, jel srede sve (indeks,studomat) do roka u 11.mj. tako da se moze izaci na njega?

Kao i kad si bila redovna, kod upisa predaš index i kažu ti kad da ga podigneš. Ne čeka se ništa dulje no kad si bila redovna. :)

missixty
23-08-2012, 13:32
Kada prelazim sa redovnih u vanredne,brisu li mi se rokovi koje sam ispucala i krecem li od 0,dakle,tako da ponovno imam 8 izlazaka bez obzira ako sam izasla primjerice 4 puta na neki ispit dok sam bila redovan student?

CroatianAngel
23-08-2012, 13:43
Kada prelazim sa redovnih u vanredne,brisu li mi se rokovi koje sam ispucala i krecem li od 0,dakle,tako da ponovno imam 8 izlazaka bez obzira ako sam izasla primjerice 4 puta na neki ispit dok sam bila redovan student?

Nažalost, ne. Izlasci se nastavljaju.

missixty
23-08-2012, 14:12
bezveze :D.hvala!

leptiricaaa
27-08-2012, 22:32
jel školarina za vanredne 6300 kao i za redovno?

ima li neke posebne razlike oko statusa red/van osim x-ice, pokaza, zdravstvenog?

Rita
27-08-2012, 23:38
jel školarina za vanredne 6300 kao i za redovno?

ima li neke posebne razlike oko statusa red/van osim x-ice, pokaza, zdravstvenog?

Tako je, nema nikakve posebne razlike, barem na visim godinama, za nize ne znam, placa se 100 kn po ects bodu, to je valjda isto kao za redovne. Sve ostalo je isto, cak i obvezan seminar, vjezbe, seminarski rad.

MarcoPollo
30-08-2012, 12:21
Za početak se ispričavam ako sam fulala topic. Naime, upisala sam faks prije 4 godine i redovito sam obavljala sve formalnosti oko upisa, plaćala školarinu, prebacila se s redovinih na izvanredne, skupila sam potpise, sve, samo nisam polagala ispite (osobni problemi). Sad namjeravam krenut učit i polagat, pa me zanima hoće li biti kakvih problema s upisom ove jeseni? Hvala

CroatianAngel
30-08-2012, 12:25
Za početak se ispričavam ako sam fulala topic. Naime, upisala sam faks prije 4 godine i redovito sam obavljala sve formalnosti oko upisa, plaćala školarinu, prebacila se s redovinih na izvanredne, skupila sam potpise, sve, samo nisam polagala ispite (osobni problemi). Sad namjeravam krenut učit i polagat, pa me zanima hoće li biti kakvih problema s upisom ove jeseni? Hvala

Ne bi trebalo biti. Upis kao i svi prije njega. ;)

Jabuka
31-08-2012, 11:21
Molim pomoć: ja se ove godine prebacujem na izvanredne pa me zanima jel ova moja računica točna::E:
Znači upisujem ponovo 3. godinu -
3 predmeta iz zimskog semestra (seminar i vježbe sam dala) - 8x3=24, 24x100= 2400 + 300 kn upisnine - dakle plaćam 2700 kn sad u rujnu
3 predmeta iz ljetnog semestra + seminar - 8x3=24, 24+4= 28, 28x100= 2800 kn školarine plaćam u veljači

znači sveukupno 5 500 kn

Jel to tak točno? Ili sam krivo shvatila koncept :D

galatea
31-08-2012, 11:44
Jel to tak točno? Ili sam krivo shvatila koncept :D

točno je

marina3
14-09-2012, 12:12
Molim vas da mi nesto objasnite, jer ja sto vise citam ove postove, to sam vise zbunjena.. Izvanredni sam student, sad sam gotova s prvom godinom ( imam uvjet) samo mi je ostao rim iz zimskog semestra kojeg necu stic dat sad na rokovima.. Zanima me da li ja onda mogu upisati sve predmete iz treceg semestra + rim - znaci 38 ectsa sad u zimskom semestru? i onda placam 3800 kn plus 300 kn upisnine?

hvala :)

georgee
14-09-2012, 12:13
ako ti je ostao samo rim, što znači da imaš uvjet (50 ectsa), onda možeš upisati sve + rim
i da, 4100kn ukupno

marina3
14-09-2012, 12:19
dada, samo rim.. hvala ti :)

Ledeni čaj
15-09-2012, 00:47
ako ima netko da bi bio voljan pomoći puno bi mi pomogao odgovor:
prelazim u izvanredne, a ostali su mi rim i nacija. je li još uvijek stoji odluka o minimalnih 18 bodova za izvanredne ili ja mogu upisati samo ova dva predmeta i platiti 1600kn? a ako ne, znači onda mogu upisati još engleski sa druge i platiti 1800 ili 2000 (ne znam je li eng 2 ili 4 ects-a)?

inače, pitala sam tetu u referadi (prošli tjedan), kada se sa redovnih padne u izvanredne nema se pravo ponovno prebaciti u redovne. to je opravdala rečenicom: "kada jednom pokvarite svoj status, nastavljate u tom smjeru i nemate pravo popraviti ga, jer jednom vam je dana šansa (misli se na ponavljanje godine) i ako je niste iskoristili sami ste krivi." -što i razumijem ali opet nije lijepo kada to isto čuješ :)

Ledeni čaj
16-09-2012, 17:06
Slično pitanje sam postavila gospodinu relkoviću i ovo je odgovor:
"izvanredni studenti imaju pravo upisa od 18 do 30 bodova u semestru, uz obvezan upis u prethodnim semestrima upisanih a nepoloženih predmeta.

Cijena boda za izvanredan studij je 100,00 kn."

Nadam se da će nekome pomoći, pozdrav

macor
20-09-2012, 18:14
Može mi netko odgovorit, generacija 2010., sa 1. godine su mi ostale soc i nac i upisao sam ponavljanje godin. Soc i nac sam riješio u 3. semestru i sa 2. godine upisao sve osim ustavnog prava,
poslije dekanskog trebalo bi mi ostat ep i ustav sa druge godine; koju ja godinu sada upisujem, 2. ( 1. mi je očišćena s time da sa druge mi je ostalo 2 predmeta)

Tkach
20-09-2012, 18:27
Drugu.

HTC
20-09-2012, 18:50
Prelazim na izvanredne u novoj akademskoj godini. Nisam polozio opcu povijest,ustavno,pravnu i obiteljsko. Obzirom da izvanredni na prvoj godini imaju obrnute semestre,znaci li to da sada upisujem samo ustavno,pravnu i obiteljsko bez oppd-a?
2400 plus 300 kuna upisnine?

2003
20-09-2012, 19:02
da,ako oppd ne polozis do veljace moras ga upisati u ljetnom

Hackerivs
22-09-2012, 21:47
mene zanima ako mi netko može reći gdje u pravilniku piše da se u izvanredne studente prelazi kada se ista godina pada dvaput.

fat drummer
22-09-2012, 22:34
mene zanima ako mi netko može reći gdje u pravilniku piše da se u izvanredne studente prelazi kada se ista godina pada dvaput.
Članak 39.

(1) Status redovitog studenta ima student za vrijeme propisanog trajanja studija, a najviše za vrijeme koje je za dvostruko dulje od propisanog trajanja studija. U vrijeme trajanja studija iz ovog stavka ne uračunava se vrijeme mirovanja obveza studenta.
(2) Student koji studira duže od roka iz stavka 1. ovoga članka može nastaviti studij kao izvanredni student.

Članak 40.

Student stječe pravo upisa u sljedeću godinu studija ako do isteka roka za upis stekne broj ECTS bodova utvrđen studijskim programom.

Malecka
22-09-2012, 22:35
(1) Status redovitog studenta ima student za vrijeme propisanog trajanja studija, a najviše za vrijeme koje je za dvostruko dulje od propisanog trajanja studija.
---

maramica
23-09-2012, 19:29
Ljudi, je li istina da se kao izvanredni student ne moramo prijaviti na burzu da bi imali obvezno zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba? I, da nam je za to dokazati odnosno rijesiti dovoljna neka potvrda s faksa da nas je odjavio s zdravstvenog ali da nastavljamo studij kao izvanredni studenti? ... ako je to istina, kada mogu dobit tu potvrdu, odmah sad prilikom upisa kada se predaje molba, uplatnica i indeks ili tek tamo kad oni to sve srede (studomat,Indeks) ... pitam zbog roka od 30 dana da se sredi zdravstveno nakon prestanka statusa redovnog studenta?
Hvala puno

CroatianAngel
23-09-2012, 19:39
Ljudi, je li istina da se kao izvanredni student ne moramo prijaviti na burzu da bi imali obvezno zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba? I, da nam je za to dokazati odnosno rijesiti dovoljna neka potvrda s faksa da nas je odjavio s zdravstvenog ali da nastavljamo studij kao izvanredni studenti? ... ako je to istina, kada mogu dobit tu potvrdu, odmah sad prilikom upisa kada se predaje molba, uplatnica i indeks ili tek tamo kad oni to sve srede (studomat,Indeks) ... pitam zbog roka od 30 dana da se sredi zdravstveno nakon prestanka statusa redovnog studenta?
Hvala puno

Ne moraš se prijaviti.
Možeš uzeti odmah kod upisa.

maramica
23-09-2012, 19:55
Aha. Jel zna netko je li to neka potvrda koja se kupuje u knjizari faksa, ispuni pa odnese u referadu prilikom upisa ili nam to ovi u referadi sami napisu ako zahtijevamo? ... dobro, glavno da nema veze sa studomatom

Iris
24-09-2012, 02:39
Ej, jel mi može netko reć kako se upisuje pad godine???

EmilyTheStrange
24-09-2012, 14:54
pozdrav... ne znam jel ovo pravo mjesto za postavljanje ovog pitanja, pa se unaprijed ispričavam ako nije... :/ stalno provjeravam studomat, ali još uvijek ne piše ništa za dekanski rok... jel ga bude ili ne na kraju? hvala! :D

Insecure
24-09-2012, 15:02
pozdrav... ne znam jel ovo pravo mjesto za postavljanje ovog pitanja, pa se unaprijed ispričavam ako nije... :/ stalno provjeravam studomat, ali još uvijek ne piše ništa za dekanski rok... jel ga bude ili ne na kraju? hvala! :D

Nema jos nikakvog roka jer se ceka odluka fakulteta o tome. Kad na stranicama fakulteta objave da su odlucili da ce bit dekanskog, napisat ce i kad i koji je nacin prijave, tad ce vjerojatno i pisat na studomatu rok za dekanski.

maramica
24-09-2012, 18:45
Prelazim na izvanredne, dakle prilikom upisa ja ne diram studomat. Gdje onda dobijem potvrdu (ili dvije, jer jedna treba za hzzo a druga za firmu gdje roditelj preko kojeg sam osigurana radi) da me faks odjavljuje sa obveznog zdravstvenog? Vaznije, kada i u kojem obliku? ... odmah prilikom predaje svega za upis u referadu ili kad se sve vec obavi ? ... moram li ja kupiti potvrdu, ispuniti pa oni potvrde ili nekako drugacije? ... molim nekog da mi tocno odgovori jer mi je bitno da odmah sredim zdravstveno jer mi je potrebno a ne da jedno vrijeme budem u nekom nedefiniranom statusu cisto zbog administracije. Btw.ne mislim se prijavljivat na burzu, ako je to mozda vazna inf. da mi netko tocno odgovori, no kolko znam burza i hzzo nemaju nista jedno s drugim ... bar su mi tako rekli na hzzo-u, njima je samo potrebna ta neka potvrda da me faks odjavio, da sam sad izvanredni student i da ne radim ...

Raphie7
25-09-2012, 11:05
Što sve trebam napravit za novi indeks?

Jabuka
25-09-2012, 12:03
Postupak upisa putem studomata za studente po bolonjskom programu - točka 8. kaže: "Studenti koji gube pravo studiranja kao redoviti studenti ili žele nastaviti studij kao izvanredni studenti dužni su prije upisa na studomatu podnijeti molbu u studentsku referadu za prijelaz na izvanredni studij." Znači ipak upisujemo preko studomata??????

Insecure
25-09-2012, 14:16
Postupak upisa putem studomata za studente po bolonjskom programu - točka 8. kaže: "Studenti koji gube pravo studiranja kao redoviti studenti ili žele nastaviti studij kao izvanredni studenti dužni su prije upisa na studomatu podnijeti molbu u studentsku referadu za prijelaz na izvanredni studij." Znači ipak upisujemo preko studomata??????

Ne, podnesi molbu, ponesi index i uplatnicu skolarine u referadu, oni ce te rucno upisat. Eventualno mozes na papiric napisat koje predmete zelis upisat i nakeljit ga na index koji nosis u referadu.

pravnicaaa
26-09-2012, 18:09
postoji li mogućnost da ja, kao izvanredni student, upišem manje od 18 ects bodova u semestru?

jer s treće sam dala seminare i vježbe i sad idem na upravnu znanost, no ako je ne prođem idem opet u 11mj.
ugl ako je položim do 2 mjeseca ne moram je platiti pošto je u ljetnom semestru.
s druge godine mi je ostalo kazneno.
dakle u zimskom semestru bi upisala financije i kpp a to je 16 ects-a..
jer ako upišem gp1 moram i gp2 a kako počinjem stažirati vrlo skoro znam da neću stići još i gp učiti a nije baš da imam novaca
da platim ispite na koje neću ići :(
i onda bi u ljetnom upisala međunarodno i kazneno.

kant
27-09-2012, 12:08
Sada bih trebala upisati trecu hodinu no ostala su mi jos 3 ispita s prce godine, jedan iz zimskog i 2 iz ljetnog semestra. Ako sada rijesim ovaj iz zimskog semestra, dali mogu upisati cijeli zimski semestar 2 godine ili padam u vanredne ?

Mujo
01-10-2012, 12:29

Ne. Ne trebaš se prijaviti. Samo odeš. Dati će ti potvrdu da nisi evidentiran u njihovoj bazi ili tako nešto.. u svakom slučaju to znači da nemaš primanja.

Zamolio ih nekog tko je ovo radio ili zna za podrobnije informacije za pomoć.

Dakle:

1.Gdje? Ako mi roditelji ne žive i ne rade u Zagrebu mogu li ipak u ZG otići po tu potvrdu?
2.Što dalje s tim?

Pretražio sam thread uzudž i poprijeko i ovo su jedine informacije o poreznoj olakšici pa vas molim da pomognete.

Rita
01-10-2012, 13:08
Što se tiče prijave kao olakšica roditelju, odeš s roditeljem (na čijoj kartici ćeš biti olakšica) tamo gdje je porezna uprava njihovog prebivališta i oni te prijave na svoju poreznu karticu kao olakšicu. Ako si radio i sl. onda bi trebao imati svoju poreznu karticu i ponesi to sa sobom. Treba ti OIB, tamo potpišeš neke papire i to je gotovo za 2 min. Ovo za Zg mislim da ne možeš, ali nisam 100% sigurna.

Mujo
01-10-2012, 14:11
Hvala puno.

Supremus
01-10-2012, 14:51
Drugi put sam već treća godina. Ostala su mi tri predmeta. Jedino je kpp iz zimskog semestra. Ako ga sad riješim na dekanskom na komisiji ( O joy! ) dali onda upisujem čisti zimski semestar sa četvrte ili letim u izvanredne? Da li je uvjet za četvrtu kao i uvjet za sve godine (glupo pitanje vjerojatno) ?

gunnerboy
01-10-2012, 20:39
postajes izvanredni student jer ti ostaju 2 predmeta sa trece a to nije uvjet za upis 4. godine. da ti je ostao samo jedan predmet onda i dalje ostajes redovni student.

gunnerboy
01-10-2012, 20:41
dali se prebacivanje sa redovnih na izvanredne obavlja i dalje na istom principu kako je naveden na prvoj stranici ?

Supremus
01-10-2012, 20:56
postajes izvanredni student jer ti ostaju 2 predmeta sa trece a to nije uvjet za upis 4. godine. da ti je ostao samo jedan predmet onda i dalje ostajes redovni student.

A na threadu upisi u višu godinu su mi rekli da ako dam kpp ostajem redovni i upisujem zimski 4.te...

galatea
01-10-2012, 21:01
pa i nisu baš

Ako nemaš uvjet za 4., a nećeš ga imati čak ni ako daš KPP na dekanskom, padaš treću drugi put, dakle, prelaziš u izvanredne. Ako sad daš KPP upisuješ čisti zimski semestar.

IzraAsper
01-10-2012, 22:35
Prelazim s redovnih na izvanredne pa imam dva potencijalno glupa pitanja (nisam ih našla u prethodnim stranicama);

Što trebam napisati u molbi? Trebam li je predati prije predaje uplatnice-indexa u referadu ili je svejedno?
I trebam li kupiti novi index ako imam mjesta u starom?

Supremus
02-10-2012, 00:24
Sve ovo je j**e lud zbunjenog...a zbunjeni za to plaća ludog.

disco_stick
02-10-2012, 09:06
Koji je rok za predaju indeksa i uplatnice ako prelazimo s redovnih na izvanredne (12.10.?)? Dali u referadu dolazimo pod radnim vremenom za redovne ili izvanredne? Možemo li odmah predati i one potvrde za zdravstveno? Upisujem sve osim seminara koje sam riješio, to znači da uplatnica treba biti na 2900kn?

Anselmo
02-10-2012, 14:10
prekopao sam sve živo ali nisam našao odgovor , što znači ovo kad upisuješ seminar na studomatu:

"Pravilo mora biti zadovoljeno u jednom od semestara u kojima se grupa pojavljuje u nastavnom programu. "

koje pravilo i koja grupa ?

Teemo
02-10-2012, 15:03
3. put upisujem trecu godinu pa se prebacujem u izvanredne.

moze li netko napisati sto tocno napisati u molbu, i sto tocno napisati na potvrdu za rjesavanje zdravstvenog osiguranja?

hvala

vesela prasica
02-10-2012, 15:23
a gdje se uopće može nabaviti ta potvrda za zdravstveno? jer sam već predala molbu i indeks na upis, pa ne znam može li se to obaviti naknadno, kad dobijem indeks? :unsure:

disco_stick
02-10-2012, 16:09
a gdje se uopće može nabaviti ta potvrda za zdravstveno? jer sam već predala molbu i indeks na upis, pa ne znam može li se to obaviti naknadno, kad dobijem indeks? :unsure:

Tamo gdje si indkes kupila, u knjižari pravnog fakulteta (stražnja strana TMT 3). Mislim da se može naknadno, samo u roku od 30 dana od upisa valjda.

Vidim da si predala prijavu, možeš li mi odgovoriti na nekoliko pitanja iz mog prijašnjeg posta.

tele vizor
02-10-2012, 16:26
Koji je rok za predaju indeksa i uplatnice ako prelazimo s redovnih na izvanredne (12.10.?)? Dali u referadu dolazimo pod radnim vremenom za redovne ili izvanredne? Možemo li odmah predati i one potvrde za zdravstveno? Upisujem sve osim seminara koje sam riješio, to znači da uplatnica treba biti na 2900kn?

1. da
2. redovne
3. da
4. broj ects-a pomnozeno sa 100 kuna i na to dodaš 300 kn upisnine, tako da bi rekla-da, 2900

tele vizor
02-10-2012, 16:28
3. put upisujem trecu godinu pa se prebacujem u izvanredne.

moze li netko napisati sto tocno napisati u molbu, i sto tocno napisati na potvrdu za rjesavanje zdravstvenog osiguranja?

hvala

prvi post ovog topica i topica "promjena statusa studenta"

vesela prasica
02-10-2012, 18:07
Tamo gdje si indkes kupila, u knjižari pravnog fakulteta (stražnja strana TMT 3). Mislim da se može naknadno, samo u roku od 30 dana od upisa valjda.

Vidim da si predala prijavu, možeš li mi odgovoriti na nekoliko pitanja iz mog prijašnjeg posta.

također zajedno s indeksom i uplatnicom moraš predati i molbu za promjenu statusa studenta-sve to do 12.10.

Elliot
02-10-2012, 19:03
Pao sam dva puta prvu god. i sad prelazim na izvanredne. Uspio sam dati soc u 9 mjesecu - dali to znači da u ovom semestru upisujem i seminar (kojeg cu dobiti iz predmeta sa druge godine koji će zamijeniti soc)? Treba mi radi upisnine i ECTS-a.

tele vizor
02-10-2012, 19:15
Pao sam dva puta prvu god. i sad prelazim na izvanredne. Uspio sam dati soc u 9 mjesecu - dali to znači da u ovom semestru upisujem i seminar (kojeg cu dobiti iz predmeta sa druge godine koji će zamijeniti soc)? Treba mi radi upisnine i ECTS-a.

ne
predmeti su obrnuti. znaci, upisati ces: rim, naciju, političku ekonomiju (ako ih nisi položio).
ako si riješio engleski 1, upisati ćeš engleski 3.
ako nisi riješio seminar (iz rima, nacije ili političke. znači, iz drugog semestra, koji ti sada postaje prvi jer si izvanredni), morat ćeš ponovno upisati i dobit ćeš seminar ili iz rima ili iz nacije ili iz političke.

disco_stick
02-10-2012, 19:46
ne
predmeti su obrnuti. znaci, upisati ces: rim, naciju, političku ekonomiju (ako ih nisi položio).
ako si riješio engleski 1, upisati ćeš engleski 3.
ako nisi riješio seminar (iz rima, nacije ili političke. znači, iz drugog semestra, koji ti sada postaje prvi jer si izvanredni), morat ćeš ponovno upisati i dobit ćeš seminar ili iz rima ili iz nacije ili iz političke.

Iz prve mi je ostao rim i oppd, a iz druge sve osim seminara. Znači sad upisujem rim, ekonomsku, ejp i engleski 4. A u 2 mjesecu upisujem povijest, ustav, pravnu infromatiku i engleski (ako ne dam u međuvremenu neki od tih predmeta, pa upisujem obiteljsko)?

Ako hoću proći jeftinije na upisima u 2. mjesecu prioritet mi je dati OPPD, ustav i pravnu informatiku?

tele vizor
02-10-2012, 20:03
Iz prve mi je ostao rim i oppd, a iz druge sve osim seminara. Znači sad upisujem rim, ekonomsku, ejp i engleski 4. A u 2 mjesecu upisujem povijest, ustav, pravnu infromatiku i engleski (ako ne dam u međuvremenu neki od tih predmeta, pa upisujem obiteljsko)?

Ako hoću proći jeftinije na upisima u 2. mjesecu prioritet mi je dati OPPD, ustav i pravnu informatiku?

samo na 1. godini redovni i izvanredni imaju obrnute semestre, ostalo je sve isto.

znaci, upisuje sad: rim, 2 predmeta s druge godine (obiteljsko, pravna informatika ili ustavno), eng3.
u drugom mjesecu: povijest (ako je ne polozis), još 2 predmeta koja odabereš (kazneno/ejp/ekonomska), eng4

prioritet ti je dati oppd i ono što si ove godine odslušao iz 4 semestra (kazneno, ejp, ekonomska, eng4), ako si uopće išta slušao iz 4. semestra.

kužiš?

edit: znači najvaznije je zapamtiti da SAMO na 1. godini izvanredni imaju obrnute semestre od redovnih (kod izvanrednih je u 1. semestru rim, nacija i politička, a u 2. opća, socka i teorija. engleski je kod svih, logično, isto. ne možeš prvo slušati eng2 pa tek onda eng1 ako si izvanredni :D).
na ostalih godinama i izvanredni i redovni imaju isti raspored predmeta po semestrima.

disco_stick
02-10-2012, 21:28
samo na 1. godini redovni i izvanredni imaju obrnute semestre, ostalo je sve isto.

znaci, upisuje sad: rim, 2 predmeta s druge godine (obiteljsko, pravna informatika ili ustavno), eng3.
u drugom mjesecu: povijest (ako je ne polozis), još 2 predmeta koja odabereš (kazneno/ejp/ekonomska), eng4

prioritet ti je dati oppd i ono što si ove godine odslušao iz 4 semestra (kazneno, ejp, ekonomska, eng4), ako si uopće išta slušao iz 4. semestra.

kužiš?

edit: znači najvaznije je zapamtiti da SAMO na 1. godini izvanredni imaju obrnute semestre od redovnih (kod izvanrednih je u 1. semestru rim, nacija i politička, a u 2. opća, socka i teorija. engleski je kod svih, logično, isto. ne možeš prvo slušati eng2 pa tek onda eng1 ako si izvanredni :D).
na ostalih godinama i izvanredni i redovni imaju isti raspored predmeta po semestrima.

Hvala na ovom opsežnom odgovoru :thumbup:

loly1
02-10-2012, 23:42
sad čujem da se ova molba kad prelazim u izvanredne ne mora urudžbirat više u pisarnici, već samo donesem s ostalim stvarima u referadu, znači mora na kraju ili ne mora prije na urudžbiranje?

tele vizor
02-10-2012, 23:44
sad čujem da se ova molba kad prelazim u izvanredne ne mora urudžbirat više u pisarnici, već samo donesem s ostalim stvarima u referadu, znači mora na kraju ili ne mora prije na urudžbiranje?

od koga čuješ? ;)
mislim da se svaka molba mora urudžb.

galatea
02-10-2012, 23:55
po novom se ne mora, odmah se nosi u referadu

tele vizor
02-10-2012, 23:56
jel to vrijedi za sve molbe ili samo za prelazak?

galatea
02-10-2012, 23:58
za sve

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561005_10151157663909111_2128204286_n.jpg

tele vizor
03-10-2012, 00:00
hvala!

loly1
03-10-2012, 00:31
po novom se ne mora, odmah se nosi u referadu

Hvala!

nestorov
03-10-2012, 11:07
upisujem iz zimskog semestra samo gpp i trgovačko.sad ne kužim,kao,ja bih i mogao nešto upisati s pete godine.dal mogu ja u svojoj situaciji upisati neki modul s pete i da li mi se isplati?ako hoću upisati samo gpp i trgovačko,kakav je postupak?nemam minimalno da mi studomat odobri,pa samo s uplatom i indexom dolazim kod relkovića koji to upisuje?

unaprijed hvala na odgovoru!

Sharu
03-10-2012, 19:48
Mogu ja svoju računicu izložiti? Help please :)
Ponovno upisujem drugu godinu, s time da sam položila s druge samo eng3 i eng4, s prve mi je ostao rim. Plaćam sada 3600kn + 300 upisnine?

Zara.
03-10-2012, 20:10
ako hoću upisati samo gpp i trgovačko,kakav je postupak?nemam minimalno da mi studomat odobri,pa samo s uplatom i indexom dolazim kod relkovića koji to upisuje?

da,onda odes kod relkovica pa ti on na index zaljepi papiric na kome pise da samo ta dva upisujes.

loly1
04-10-2012, 15:48
daj ispravite ovo na prvoj stranici za zdravstveno jer zbunjuje, piše na idućim stranicima prava procedura al mene toliko zbunilo da sam išla provjerit danas na HZZO :)

1.podiže se potvrda koju dobijemo u referadi odma na upisu na kojoj piše kad su nam istekla prava
2. onda nju onaj preko koga smo osigurani (netko od roditelja) nosi u firmu i tamo mu popunjavaju tiskanicu 3
3. s potvrdom, tiskanicom 3 i tiskanicom 2 u HZZO

Malecka
04-10-2012, 16:12
Budemo, budemo, modovi isto izlaze na rok i nemaju sad vremena čistiti forum.

disco_stick
04-10-2012, 18:35
Prebacujem se na izvanredne. Piše u uputama da moram prvo predati molbu i čekati odobrenje te molbe prije nego što upišem u studomatu. Ali na prvoj stranici piše da se to sve zajedno predaje, te da se u studomatu ništa ne upisuje već da to rade ove u referadi. Što je točno?

Može li netko tko se je ove godine prebacio na izvanredne napisati točnu proceduru?

galatea
04-10-2012, 18:42
napišeš molbu i nosiš ju odmah u referadu s indeksom, tamo će te upisati preko studomata

disco_stick
04-10-2012, 18:43
napišeš molbu i nosiš ju odmah u referadu s indeksom, tamo će te upisati preko studomata

Moram imati i uplatnicu?
Koliko košta molba, a koliko ove potvrde za zdravstveno?
Hvala na odgovoru.

galatea
04-10-2012, 18:50
da, moraš uplatiti školarinu (zaboravih to dodati )
ta molba se ne plaća, kao ni potvrde

yvana
04-10-2012, 20:11
Ispričavam se ako je na ovo pitanje već odgovoreno, ali na 1.strani nisam našla, a 11 punih strana je previše za proći.

Ja upisujem kao vanredni student prvi puta 2.godinu, ali mi je ostao rim (prvu godinu sam pala pa tek sad ide druga). I sad mene zanima, da li je istina ovo što piše u uputama za upis: "Izvanredni student pri upisu u višu godinu studija iznimno može upisati predmete koje nije položio s prethodne godine studija (8 ili 10 ECTS bodova) i novih 30 ECTS bodova iz zimskog semestra više godine studija."

Jer mi kažu kako direktno brišu sve upise iznad 30 ects-a, a ja sad imam upisana 32. Ići ću u utorak do referade, ali me zanima da li je već netko bio zbog toga pa da se unaprijed pripremim za brisanje upisa i tako.

galatea
04-10-2012, 20:16
možeš upisati više od 30 ectsa jer imaš uvjet s 1.godine, znači upisuješ rim + 3 predmeta iz zimskog semestra 2.godine + eng3 (ako ga nisi položila)

yvana
04-10-2012, 20:21
Položila sam engleski. Jedini problem mi je što sam ja prošle godine upisala obiteljsko i ustavno bez obzira na pad 1.godine. I sad su mi ti predmeti odslušani. Da li to čini razliku? Iako mi je ovo 1.upis 2.godine?

galatea
04-10-2012, 20:23
ne čini ti nikakvu razliku, bitno je da imaš uvjet s 1.godine i onda ti daju da upišeš više od 30 ectsa

yvana
04-10-2012, 20:24
Puno ti hvala. I još samo jedno pitanje, to ide direktno ili im ja to moram nekako posebno istaknuti? Molba, dopis, mail...

galatea
04-10-2012, 20:25
ne, samo se upišeš preko studomata i dođeš na upis s indeksom, upisnicom i uplatnicom

rečica u srcu
05-10-2012, 08:37
molim vas pomagajte! izvanredni sam, prva godina, ostala su mi 3 ispita s tim da je samo rim iz zimskog semestra. Dakle,da li mogu upisati sva 3 predmeta iz zimskog semestra druge godine+engleski (s tim da sam seminar iz obiteljskog ove godine dao), tj. 34 boda ili mogu upisati samo 2 predmeta zimskog semestra druge godine+ engleski tj. 24 boda? Hvala.

galatea
05-10-2012, 11:36
možeš upisati samo 2 predmeta iz zimskog semestra 2.godine jer nemaš uvjet s 1.godine

crna_ovca00
05-10-2012, 20:02
danas sam bila na upisima i promijenila status sa redovnog na izvanrednog studenta. u referadi su mi dali i onu potvrdu za zdravstveno. kao izvanredan student moram placati dopunsko zdravstveno osiguranje. kako sam rodena u trecem mjesecu, a dopunsko zdravstveno vrijedi godinu dana, odnosno jos pet mjeseci, postoji li mogucnost da ja ne odnesem tu potvrdu na zdravstveno, odnosno da "prevarim sustav" i da do treceg mjeseca "zadrzim" to besplatno dopunsko ili mi sad automatski prestaje vrijediti to dopunsko?

galatea
05-10-2012, 23:46
dopunsko zdravstveno ti vrijedi još godinu dana nakon prestanka prava redovnog studenta, dakle do 30.9.2013.
i odnesi tu potvrdu do 30.10. inače ga nećeš imati ni tih godinu dana

Malecka
06-10-2012, 00:13
dopunsko zdravstveno ti vrijedi još godinu dana nakon prestanka prava redovnog studenta, dakle do 30.9.2013.

Prvi put čujem za ovo, jel mi može dat neki link di ovo piše?

maramica
06-10-2012, 00:23
Ne znam je li ovo gore tocno. Ovaj tjedan sam to obavljala - s potvrdom iz referade da su ti istekla studentska prava, odjavom od poslodavca roditelja preko kojeg si bio prijavljen na zdravstveno(tiskanica T3) i osobnom iskaznicom dolazis na hzzo. Oni ti automatski promijene osnovu obveznog zdravstvenog osiguranja kao nezaposlenoj osobi. Iskaznica ostaje ista. Te ti odmah na istom salteru ponisti dosadasnje "studentsko" odnosno besplatno dopunsko i da ti ponudu/ugovor koji moras ispunit, naravno ako zelis imati dopunsko, gdje biras oces placat dopunsko mjesecno, tromjesecno, polugodisnje bla bla ... to ispunis, isprinta ti novu policu. Na tom papiru nalaze se svi podaci koje upisujes na opcu uplatnicu i uplacujes dvaput godisnje(ako si uzeo polugodisnje) - o svom trosku i o svojoj brizi da to uplatis na datume koji ti pisu na tom papiru/polici. Iskaznica također ostaje ista. Poslodavac od roditelja nema nikakve veze sa dopunskim zdravstvenim osiguranjem. Btw.moja "studentska" polica je trajala do 7.mj.2013., no nemas sanse "prevariti drzavu" kako kazes, kad ga sluzbenik ponisti odmah kod reguliranja obveznog osiguranja jer oni u komp.ne mogu imati razlicite osnove za obvezno i dopunsko ... isto tako ne postoji nesto kao imanje dopunskog jos godinu dana nakon isteka studentskih prava. Eto, to su najsvjezije vijesti s mojeg hzzo-a ;)

galatea
06-10-2012, 00:27
Prvi put čujem za ovo, jel mi može dat neki link di ovo piše?

kad sam donijela potvrdu na kojoj je pisalo da su mi studenstska prava istekla 30.9.2011., tad su mi u hzzo rekli da mi dopunsko traje godinu dana od tog datuma i prije par dana sam to otišla odjaviti, a do tad sam normalno imala dopunsko koje nisam plaćala

Malecka
06-10-2012, 00:41
no nemas sanse "prevariti drzavu" kako kazes, kad ga sluzbenik ponisti odmah kod reguliranja obveznog osiguranja jer oni u komp.ne mogu imati razlicite osnove za obvezno i dopunsko ... isto tako ne postoji nesto kao imanje dopunskog jos godinu dana nakon isteka studentskih prava. Eto, to su najsvjezije vijesti s mojeg hzzo-a ;)
Tako je, to sam i ja htjela reći.
Jer se u Općim uvjetima ugovora o dopunskom navodi da ugovor prestaje i prije isteka roka od jedne godine "u slučaju gubitka/promjenom statusa osiguranika/osigurane osobe Zavoda – danom gubitka odnosno promjene statusa;" što je sasvim logično.

kad sam donijela potvrdu na kojoj je pisalo da su mi studenstska prava istekla 30.9.2011., tad su mi u hzzo rekli da mi dopunsko traje godinu dana od tog datuma i prije par dana sam to otišla odjaviti, a do tad sam normalno imala dopunsko koje nisam plaćala
Ovo mogu objasniti jedino činjenicom da su oni kreteni, kao što su kreteni i u mojem slučaju. Naime ja sam im dostavila potvrdu da sam redoviti student prije nego što sam se uopće upisala u ovu iduću ak. godinu 2012./2013. jer u trenutku kad mi je isticalo dopunsko, upisi još nisu ni počeli. Da oni rade kako spada, tražili bi me sada ponovo novu potvrdu da sam upisala novu ak. godinu, al neće me to tražiti jer je isto bilo i lani. :/

galatea
06-10-2012, 01:00
ne znam stvarno, kolegica koje je isto osigurana u hzzo isto gdje i ja, također je imala tih godinu dana

gledala sam sad po internetu, a nigdje ništa točno ne piše
(našla sam neki post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=16939642&postcount=21) iz 2008. na forum.hr)

edit: evo i post (http://www.pravokutnik.net/forum/showthread.php/1349-Izvanredni-studenti?p=618971&viewfull=1#post618971) s pkta

Malecka
06-10-2012, 01:48
Uf ovo iz 2008 je prestaro, od onda se puno toga promijenilo.
Ma nebitno...

love 21
06-10-2012, 10:36
može mi netko objasniti što znači ovo: Student koji nema pravo upisati predmete/seminare/vježbe iz tri studijske godine i obvezno upisuje manje od 18 ECTS bodova takav upis je obvezan izvršiti u studentskoj referadi uz predočenje indeksa, prijavnog lista i uplatnice na potreban iznos
hvalaa

Grunf
06-10-2012, 10:44
može mi netko objasniti što znači ovo: Student koji nema pravo upisati predmete/seminare/vježbe iz tri studijske godine i obvezno upisuje manje od 18 ECTS bodova takav upis je obvezan izvršiti u studentskoj referadi uz predočenje indeksa, prijavnog lista i uplatnice na potreban iznos
hvalaa

Znači da ako ne možeš upisati niti 18 bodova u ovom semestru (što je inače minimum) jer si npr. dao većinu ispita u zimskom semestru nižih godina a ne možeš upisati ništa s više (npr. ostao ti je ispit iz ljetnog semestra prve god. i zato sad ne možeš upisat ništa s treće makar s dao nešto s druge). Dakle ni u kojem slučaju ne možeš upisati niti 18 bodova. E, u tom slučaju se ne upisuješ uopće preko studomata nego direktno u referadi.

Nadam se da sam točno objasnio i da shvaćaš.

and
06-10-2012, 10:56
ali ja sam imala takvu situaciju, samo mi je ostao ispit s druge pa nisam mogla upisat ništa s 4. i sad sam upisala samo kpp u ovom semestru. najnormalnije preko studomata, odnijela indeks u referadu i već ga podigla, sve je normalno upisano. tako da ne kužim kako sam ja mogla upisat 8 bodova na studomatu, a drugi ne.

love 21
06-10-2012, 11:16
da to sam i ja mislila, ali za svaki slučaj da provjerim.
hvala

Slatkooki
06-10-2012, 14:20
Znači da ako ne možeš upisati niti 18 bodova u ovom semestru (što je inače minimum) jer si npr. dao većinu ispita u zimskom semestru nižih godina a ne možeš upisati ništa s više (npr. ostao ti je ispit iz ljetnog semestra prve god. i zato sad ne možeš upisat ništa s treće makar s dao nešto s druge). Dakle ni u kojem slučaju ne možeš upisati niti 18 bodova. E, u tom slučaju se ne upisuješ uopće preko studomata nego direktno u referadi.

Nadam se da sam točno objasnio i da shvaćaš.

A kada se to upisuje u referadi, u onom razdoblju od 15.-19.10. kada se i nose indexi i uplatnice ili nešto posebno za te s manje od 18 bodova?

Uz to, je li nam potrebno imat onu prijavnicu ili možemo samo donijet index i uplatnicu ?

galatea
06-10-2012, 15:11
u istom tom razdoblju
moraš imati upisni list

macor
06-10-2012, 17:39
sa 2. god mi je ostalo ustav i pi, znači da ja sada u 5. semestru mogu upisat max 30ects, ne 38?

galatea
06-10-2012, 18:10
da, max 30

Jabuka
07-10-2012, 17:40
u vezi ovih potvrda za zdravstveno:
- pri upisu nam u referadi daju potvrdu da su nam istekla studentska prava
- onda tu potvrdu netko od roditelja u firmi potvrdi i tam mu napišu tiskanicu t3
- onda u informatičkoj dvorani isprintamo potvrdu radi reguliranja zdravstvenog osiguranja

i s time odemo u HZZO

jel tak?

anahit88
07-10-2012, 20:35
Bok kolege jedno pitanje -
ovu godinu sam bila izvanredni student trece i dala sam kpp gp1 i financije i imam odslusane sve predmete i polozene seminare i vjezbe s trece godine.
Sad kad sam isla na upis godine pise mi da imam 0 ects bodova za upisati ne razumijem?
Zar ne bi trebala moci upisati zimski semestar cetvrte?

Znaci li ista sto sam financije polozila na dekanskom a ne u rujnu? Ocjene iz sva tri predmeta su evidentirane.

Greeneyes
08-10-2012, 12:23
Do kad su upisi za izvanredne? Imala sam ispit još ovaj tjedan pa nisam upućena :( please help

Little 15
08-10-2012, 14:25
od 15 - 19.10.

ilona_00
08-10-2012, 14:32
Odredba kaže da izvanredni moraju upisati najmanje 18ectsa po semestru, ali dopuštaju da upišeš "samo" 16ectsa. Ako ti ne da studomat, možeš nazvati Relkovića. U svakom slučaju, može se srediti. :)

Ja sad prelazim u izvanredne i ostao mi je samo jedan ispit iz zimskog semestra dakle 8 ects-a, to sad predstavlja problem ili će me oni upisat ručno što je ionako slučaj jer letim u izvanredne pa studomat ne diram?

ONJO
08-10-2012, 17:19
ove godine prelazim na vanredne studente, upisi su do petka koliko znam ( petak zadnji dan??), jesam procitala sam sve, ali sam se totalno pogubila. Ako netko ima volje neka napise tocno sta i kako cijeli postupak, unaprijed hvala :)

ONJO
08-10-2012, 17:33
odnosno vrijedi li sve navedeno i dalje: PRELAZAK S REDOVNIH NA IZVANREDNE
U izvanredne padate ako dvaput padnete istu godinu.
Takoder izvanredni mozete postati tako da to sami zatrazite.
U oba slucaja postupak je isti:
SVE MATERIJALE PREDAJETE ODMAH i NE UPISUJETE NIŠTA NA STUDOMATU!

Po koracima ovako:
1. Popuniti uplatnicu i platiti školarinu plus upisninu od 300 kn (preporučujem FINU - pristojba samo 1% - dakle nekih 33 kn vam naplate na uplatu od 3300 kn)
2. Kupiti molbu za prelazak na izvanredne u skriptarnici (TMT 3, dvorište podrum), popuniti i urudžbirati u pisarnici (TMT 14, prizemlje) koja radi od 9-13h
3. Popuniti prijavni list koji se pokupi u sobi do Stane (ili kupiti u skriptarnici)
4. Sve to zajedno sa indeksom donijeti u referadu.

Oni će ručno vršiti upis preko studomata za one koji prelaze na izvanredne, tako da nemamo nikakvog posla na studomatu --> razlog: kada se prelazi na izvanredne, to je promjena u strukturi studiranja pa dolazi do većih problema na studomatu! Probleme i komplikacije žele izbjeći time što će taj dio posla oni odraditi za nas.

U prosjek se ne uračunavaju seminari.
Naravno da ako padate u izvanredne, više niste bez plaćanja - bez obzira jeste li kao redovni plaćali ili ne.

Paige
11-10-2012, 20:10
Zna netko što mi izvanredni koji nismo prijavljeni na burzi moramo označiti na studomatu kao osnovu zdravstvenog osiguranja? Logično ne po majci i ocu, ali što onda od onog preostalog- osobno, u smanjenom opsegu, ili preko fakulteta? Hvala!

miss-luce
11-10-2012, 21:31
Kolege, molim pomoć (pretty please :D)

Upisujem samo 8 etcs bodova (kpp), studomat me ne želi upisati. Kaže: kvota upisa nije zadovoljena. Što da radim? Upisat će me ručno, ne? Znam da je rok za upis preko studomata do sutra navečer pa me zato panika hvata, nemojte zamjeriti :)

Slon_u_sobi
11-10-2012, 21:46
Kolege, molim pomoć (pretty please :D)

Upisujem samo 8 etcs bodova (kpp), studomat me ne želi upisati. Kaže: kvota upisa nije zadovoljena. Što da radim? Upisat će me ručno, ne? Znam da je rok za upis preko studomata do sutra navečer pa me zato panika hvata, nemojte zamjeriti :)

Sutra ujutro odi do kartoteke. U istoj sam situaciji :)

Voodoo glow skull
11-10-2012, 21:47
Upisat će te rućno, predaš u referadu upisni list, indeks i uplatnicu i veliš da se nisi mogao upisati preko studomata i mislim da je to to.

danijel.relkovic@pravo.hr

Pošalji mejl Reljkoviću, on će ti znat reći.

galatea
11-10-2012, 23:39
Ja sad prelazim u izvanredne i ostao mi je samo jedan ispit iz zimskog semestra dakle 8 ects-a, to sad predstavlja problem ili će me oni upisat ručno što je ionako slučaj jer letim u izvanredne pa studomat ne diram?

oni te upisuju ručno, sve predmete

odnosno vrijedi li sve navedeno i dalje: PRELAZAK S REDOVNIH NA IZVANREDNE

vrijedi sve osim ovog urudžbiranja, to preskačeš i odmah nosiš sve papire u referadu

Leda
11-10-2012, 23:53
malo blesavo pitanje, ali do kad izvanredni studenti trebaju platiti školarinu - do 12.10. , do kad trebamo izvršiti upis putem studomata ili pak do 19.10. kad trebamo index predati?